HydroOptima Senior, suplement diety, 20 tabletek musujących

Suplement diety, tabletki musujące z elektrolitami dla osób starszych.

Dostępny
12,99

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: HydroOptima Senior, suplement diety, 20 tabletek musujących

100012280

Opis

Suplement diety Hydrooptima Senior to produkt zawierający w swoim składzie elektrolity wspomagające nawodnienie organizmu osób starszych.

Właściwości

Suplement diety HydroOptima Senior przeznaczony jest dla osób starszych. Składniki preparatu wspierają prawidłowe nawodnienie organizmu, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia, a także wspomagają zachowanie funkcji psychologicznych. Witaminy dla seniorów powinny być przyjmowane pod nadzorem lekarza. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych przyjmujących na stałe inne substancje aktywne. Opakowanie preparatu HydroOptima Senior zawiera 20 tabletek musujących, co wystarcza na 10 dni stosowania.

Suplementy diety stanowią jedynie uzupełnienie codziennego jadłospisu. Prawidłowe nawodnienie organizmu zapewnia systematyczne picie wody mineralnej - m.in. 2 litry dziennie. Na stan nawodnienia organizmu może mieć wpływ wiele rzeczy, w tym przede wszystkim choroby przewlekłe, głównie nadciśnienie tętnicze i cukrzyca. W związku z tym, pierwszym krokiem do utrzymania optymalnego poziomu nawodnienia organizmu jest wyregulowanie chorób przewlekłych za pomocą odpowiednio dobranej farmakoterapii.

Jak działają składniki HydroOptima Senior?

W składzie suplementu diety znajdują się:

  • wyciąg z pestek winogron – wspiera prawidłowe krążenie krwi w kończynach,
  • sód,
  • potas – pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśni i zachowaniu optymalnego poziomu ciśnienia krwi,
  • chlor,
  • magnez – wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej, utrzymanie zdrowych kości i zębów. Pierwiastek przyczynia się do zachowania prawidłowych funkcji psychologicznych i mięśni, a także pomaga w syntezie białka,
  • glukoza.

Suplement diety przeznaczony jest dla osób, które chcą dostarczyć do organizmu minerałów i substancji odżywczych wspierających organizm na wielu jego poziomach.

Jak stosować HydroOptima Senior?

Preparat przeznaczony jest do rozpuszczenia w przegotowanej, letniej wodzie. 1 tabletkę należy rozpuścić w 200 ml wody. Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia to 2 tabletki dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji suplementu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania HydroOptima Senior?

Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu są:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Osoby cierpiące na cukrzycę przed przyjęciem suplementu diety powinny skonsultować się z lekarzem. Jest to związane z obecnością w składzie preparatu glukozy.

Czy HydroOptima Senior może mieć skutki uboczne?

Preparat przyjmowany w nadmiarze może spowodować efekt przeczyszczający, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, a także chorobach przewlekłych, w tym nadciśnieniu tętniczych, cukrzycy, miażdżycy itp.


Tabela

Składniki Zawartość w 2 tabletkach
Sód
200mg
Potas 500mg
Chlor 160mg
Magnez
Wyciąg z pestek winogron 20mg
Glukoza 200mg

Skład

Składniki: Regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja wiążąca: sorbitole, diwęglan potasu, diwęglan sodu, sole magnezowe kwasu cytrynowego, chlorek potasu, glukoza, aromaty, cytrynian potasu, substancja wiążąca: glikol polietylenowy, substancja słodząca: sukraloza, wyciąg z pestek winogron (Vitis vinifera), barwnik: ryboflawiny.

Jak stosować

Doustnie, rozpuścić tabletkę w 200ml chłodnej wody.

Dzienne spożycie

Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: 2 razy dziennie po 1 tabletce.

Przeznaczenie

Suplement diety polecany jako uzupełnienie diety osobom dorosłym, chcącym wesprzeć swoją gospodarkę wodno-elektolitową.

Ostrzeżenia

Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.
Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.