Irigasin - zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 saszetek

Zestaw zapasowy do sporządzenia roztworu do płukania nosa i zatok.

Dostępny
14,74

O produkcie: Irigasin - zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 saszetek

100002674

Opis

Irigasin umożliwia przygotowania zarówno roztworu izotonicznego, jak i hipertonicznego, w zależności od potrzeb pacjenta.

Właściwości

Hipertoniczny roztwór chlorku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki.

Skład

Chlorek sodu.

Jak stosować

Dorośli i dzieci powyżej 4. roku życia: płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Przed zastosowaniem wyrobu u dzieci poniżej 4. roku życia, należy skonsultować się z lekarzem.
- W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją przegotowaną, ostudzoną wodą do znacznej linii(240 ml)
- W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją przegotowaną, ostudzoną wodą do zaznaczonej linii(240 ml)
Do płukania należy używać butelki dostępnej w zestawie Irigasin(irygator + 12 saszetek). NIe stosować w przypadku uszkodzenia butelki. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór. Wyrób może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. Wyrób nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostawanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem. Nie stosować później niż na godzinę przed snem.

Waga

64,8 g

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.