Katelin+ SR, 100 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

Suplement diety w kapsułkach, uzupełnia niedobory potasu w organizmie.

Wielkość opakowania - kapsułki
Dostępny
23,29

O produkcie: Katelin+ SR, 100 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

100002809

Opis

Katelin+ w kapsułkach to suplement diety, który uzupełnia niedobory potasu w organizmie. Pomaga w utrzymaniu właściwego ciśnienia krwi. Katelin poprawia działanie układu nerwowego i ułatwia pracę mięśniom, a w szczególności mięśnia sercowego, przez co zmniejsza ryzyko zawału.

Właściwości

 Katelin + SR to suplement diety w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, zawierający potas (chlorek potasu) przeznaczony dla osób dorosłych do stosowania celem uzupełnienia diety w ten składnik. Organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie produkować potasu, dlatego trzeba mu go dostarczać w odpowiednich dawkach w różnych formach. Suplementacja potasu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Preparaty z potasem pomagają zapobiec niedoborom, które są szkodliwe dla zdrowia. Niedobór potasu może m.in. sprzyjać zwiększeniu ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Najważniejsze właściwości suplementu diety Katelin + SR:

  • pozwala uzupełnić dietę w potas,
  • zawarty w preparacie potas wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi,
  • zalecany celem zapewnienia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie,
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni,
  • jest bezglutenowy,
  • nie zawiera laktozy.

Jak działa Katelin + SR?

Zawarty w produkcie potas pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Wpływa też na właściwe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego. Potas jest jednym z czterech, obok wapnia, magnezu i sodu, elektrolitów. Niedobory potasu wywierają niekorzystny wpływ na zdrowie i mogą prowadzić do wystąpienia wielu niepożądanych objawów takich jak zaburzenia rytmu serca, zawroty głowy, skurcze mięśni, obrzęki, nadciśnienie tętnicze, a także uczucie zmęczenia i uczucie niepokoju.

Jak stosować Katelin + SR?

Preparat pomaga uzupełnić dietę w potas. Zalecana dawka to 2–3 kapsułki na dobę, które należy popić wodą. Nie powinno się przekraczać rekomendowanej porcji, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania produktu, a może zaszkodzić zdrowiu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Katelin + SR?

Nie powinno się przyjmować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Przy suplementacji należy wziąć pod uwagę potas przyjmowany z innych źródeł.

Z czym nie łączyć Katelin + SR?

Brakuje danych dotyczących jednoczesnego stosowania preparatu z innymi lekami. Potencjalne zagrożenia związane z łączeniem go z wybranymi lekami należy omówić z lekarzem.

Czy Katelin + SR jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Stosowanie preparatu przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią jest niewskazane. Wszelkie wątpliwości w tej kwestii warto wyjaśnić z lekarzem.


Tabela

Składnik Zawartoœć w 2 kapsułkach % RWS* Zawartoœć w 3 kapsułkach % RWS*
Potas 630 mg (1220 mg chlorku potasu) 31,50% 945 mg (1830 mg chlorku potasu) 47,25%

*RWS - Dzienna Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Substancja aktywna - chlorek potasu; składnik otoczki kapsułki - żelatyna; substancje wypełniające - celuloza mikrokrystaliczna E460(i), skrobia kukurydziana; substancja glazurująca - etyloceluloza E462; substancja zagęszczająca - hydroksypropylometylo-celuloza E464; barwniki - błękit brylantowy FCF E133, pąs 4R E124.

Jak stosować

Spożywać doustnie. Kapsułkę należy popić wodą.

Dzienne spożycie

2-3 kapsułki dziennie.

Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Należy brać pod uwagę ilość przyjmowanego potasu z innych źródeł. Zróżnicowana
i zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna stanowią podstawę zachowania dobrego stanu zdrowia. Spożycie dziennej porcji Katelin+SR zapewnia deklarowane korzyści dla zdrowia.


Waga

90 g netto

Dystrybutor

LEK-AM
Ostrzykowizna 14A
Zakroczym

Producent

KREO SP.Z O.O.
Zabraniecka 82
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.