Kelo-Cote, żel silikonowy, 15 g

Dostępny
151,78

O produkcie: Kelo-Cote, żel silikonowy, 15 g

100033488

Opis

Nazwa Kelo-Cote
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać Żel
Wielkość opakowania 15 g
Działanie/właściwości

Kelo-Cote, żel silikonowy, 15 g to żel silikonowy do leczenia blizn - plaster silikonowy w żelu o opatentowanej formule, unikalnej technologii przylegania do skóry SIliclear Complex.


Właściwości

 • Zmiękcza, wygładza i spłaszcza powierzchnię blizny
 • Zmniejsza stopień odbarwienie blizny
 • Łagodzi swędzenie i uczucie dyskomfortu
 • Wpływa na normalizację produkcji kolagenu
 • Żel można stosować u kobiet w ciąży
 • Żel można stosować u dzieci i u osób z wrażliwą skórą
 • Żel można stosować pod odzież uciskową, należy zwiększyć ilość aplikacji do 3/4 w ciągu doby.

Wyrób medyczny Kelo-Cote, żel silikonowy, 15 g to plaster silikonowy w żelu, który zawiera polimery dwutlenku krzemu. Po wyschnięciu, te polimery łączą się krzyżowo, tworząc cienki plaster samoprzylegający do skóry. Ten opatrunek zapewnia okluzję i utrzymuje się na skórze przez 12 godzin, po czym naturalnie złuszcza się wraz z naskórkiem.

Kelo-cote, innowacyjny plaster silikonowy w żelu, ma zdolność wpływania na normalizację produkcji kolagenu. Wyniki wielu naukowych badań potwierdzają, że unikalna formuła silikonu, znana jako Siliclear Complex, zawarta w produktach Kelo-cote, sprawia, że blizny stają się spłaszczone, zmiękczone i wygładzone. Dodatkowo zmniejsza widoczność odbarwień skóry w miejscu blizny, łagodzi świąd i uczucie dyskomfortu.

Żel Kelo-cote łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, włączając w to okolice stawów i zgięć. Szybko wysycha, tworząc niewidoczny "film", który jest przepuszczalny dla powietrza. Ten film stanowi ochronę przed bakteriami i promieniami UV. Kelo-cote można rozpocząć stosować zaraz po zamknięciu rany (po zdjęciu szwów). 

 


Skład

Polisiloksan, dwutlenek krzemu.


Jak stosować

Jak stosować Kelo-Cote, żel silikonowy?

 • Zacznij stosować plastry silikonowe w żelu Kelo-cote niezwłocznie po zamknięciu rany lub zaraz po zdjęciu szwów. Upewnij się że blizna jest czysta i sucha.
 • Aplikuj bardzo cienką warstwę Kelo-Cote na bliznę dwa razy dziennie (rano i wieczorem).
 • NIE wcieraj.
 • Po wyschnięciu możesz nałożyć krem z filtrami przeciwsłonecznymi UVA/UVB lub makijaż.
 • Kelo-Cote samoistnie wysycha w ciągu 5 minut tworząc elastyczny, okluzyjny, wodoodporny, przeźroczysty opatrunek silikonowy na bliźnie, jeżeli żel nie wyschnie w 5 minut, nałożyłeś go zbyt dużo, usuń proszę nadmiar i pozostaw do wyschnięcia.
 • Zalecany minimalny czas stosowania to 60-90 dni. Jeżeli ciągle widzisz poprawę jakości blizny po upływie 90 dni zalecamy nadal stosować aby uzyskać lepsze efekty.

Dzienne spożycie

Jak często stosować Kelo-Cote, żel silikonowy?

Dwa razy dziennie (rano i wieczorem).


Przeznaczenie

W jakim celu stosować Kelo-Cote, żel silikonowy?

Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi w leczeniu wszystkich rodzajów blizn:

 • pooperacyjnych,
 • pooparzeniowych,
 • pourazowych,
 • potrądzikowych,
 • po cesarskim cięciu.

Zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu do postaci blizny przerosłej i bliznowca.


Ostrzeżenia

Nie można stosować preparatu Kelo-cote:

 • na otwarte lub świeże rany na błony śluzowe ( nosa, jamy ustnej) lub zbyt blisko oczu
 • na nałożone wcześniej preparaty zawierające inne leki.

Kelo-cote żel należy stosować tylko na czystą, suchą skórę. Tylko do użytku zewnętrznego.


Dystrybutor

Ekopharm,
ul. Akantu 20,
01-491 Warszawa


Producent

Advanced Bio-Technologies, Inc.
4830 West Kennedy Blvd. Suite 600 Tampa,
Florida 33609 USA


Typ produktu

Wyrób medyczny

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"data-content-type":"row","data-appearance":"contained","data-element":"main","tag":"div","style":"","children":[{"data-enable-parallax":"0","data-parallax-speed":"0.5","data-background-images":"{}","data-element":"inner","data-pb-style":"644853761F5EA","style":"justify-content: flex-start; display: flex; flex-direction: column; background-position: left top; background-size: cover; background-repeat: no-repeat; background-attachment: scroll; border-style: none; border-width: 1px; border-radius: 0px; margin: 0px 0px 10px; padding: 10px;","tag":"div","children":[{"data-content-type":"text","data-appearance":"default","data-element":"main","data-pb-style":"644853761F5FA","style":"border-style: none; border-width: 1px; border-radius: 0px; margin: 0px; padding: 0px;","tag":"div","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Kelo-Cote \u017cel silikonowy do leczenia blizn - p","tag":"none"},{"data-pb-style":"644853761F608","style":"font-weight: 400;","tag":"span","children":[{"html":"laster silikonowy w \u017celu\u00a0","tag":"none"}]},{"data-pb-style":"644853761F610","style":"font-weight: 400;","tag":"span","children":[{"html":"o opatentowanej formule, unikalnej technologii przylegania do sk\u00f3ry ","tag":"none"}]},{"html":"SILICLEAR COMPLEX","tag":"none"},{"data-pb-style":"644853761F617","style":"font-weight: 400;","tag":"span","children":[{"html":".\u00a0","tag":"none"}]},{"data-pb-style":"644853761F61E","style":"font-weight: 400;","tag":"span","children":[{"html":"Skuteczno\u015b\u0107 potwierdzona badaniami klinicznymi w leczeniu wszystkich rodzaj\u00f3w blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potr\u0105dzikowych, po cesarskim ci\u0119ciu. Zapobiega nieprawid\u0142owemu bliznowaceniu do postaci blizny przeros\u0142ej i bliznowca.","tag":"none"},{"tag":"br"}]}]}]}]}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.