KenayAG, Resveratrol Trans 200mg, suplement diety, 300 kapsułek

Suplement diety zawiera resweratrol, który zmniejsza ryzyko nadciśnienia.

Dostępny
494,99

O produkcie: KenayAG, Resveratrol Trans 200mg, suplement diety, 300 kapsułek

100016499

Opis

Suplement diety Resveratrol Trans zawiera zmikronizowany resweratrol, który należy do związków zwanych przeciwutleniaczami lub antyoksydantami.

Właściwości

Resveratrol trans to suplement diety w postaci kapsułek, który zawiera czysty związek otrzymany z wyciągu z korzeni i kłączy rdestu japońskiego (Polygonum Cuspidatum). Rdest to roślina pochodząca z Azji Wschodniej, która została sprowadzona do Europy w XIX wieku. W medycynie chińskiej wykorzystywano ją jako środek o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, moczopędnych i wykrztuśnych. Ponadto służyła jako remedium na nadciśnienie tętnicze, stany zapalne oraz zakażenia bakteryjne i grzybicze. Roślina ta jest źródłem resweratrolu — związku, który obecnie wykorzystuje się powszechnie w farmacji i fitoterapii ze względu na jej liczne prozdrowotne właściwości.  

Resweratrol to jeden z częściej badanych związków pochodzenia roślinnego. Wykazuje szereg cennych właściwości. Wspomaga procesy przeciwutleniające i przeciwzapalne. Może stanowić wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu sercowo-naczyniowego. Suplementacja resweratrolem, obok prawidłowo skomponowanej diety, polecana jest m.in. w celu ograniczania ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych, m.in. cukrzycy, nadciśnienia, zespołu metabolicznego czy schorzeń o charakterze neurodegeneracyjnym jak np. Choroba Alzheimera. Co więcej, resweratrol jest substancją o właściwościach przeciwgrzybiczych oraz przeciwwirusowych 

Obecny w suplemencie diety KenayAG Resveratrol został zmikronizowany. Oznacza to zmniejszenie cząsteczek sypkiej formy wyciągu do rozmiarów umożliwiających szybsze i efektywniejsze wchłanianie przez organizm. Zmikronizowane cząsteczki proszku cechują się 100-200 razy mniejszym rozmiarem niż cząsteczki klasycznego wyciągu roślinnego. Przeważnie surowce zmikronizowane mają 149-224, mikronów co sprawia, że przyswajalność takiej formy wzrasta o nawet 200%.  

Jak działa Resveratrol trans? 

Resweratrol wykazuje wiele właściwości — może pomagać w normalizacji stężenia cholesterolu czy zmniejszać ryzyko rozwoju miażdżycy i wystąpienia zawału. Ponadto wspiera działanie antybakteryjne, antygrzybicze, antywirusowe, przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Wspomaga również walkę organizmu z wolnymi rodnikami. 

Kiedy brać Resveratrol trans? 

Możesz stosować preparat Resveratrol trans, jeśli zależy Ci wzbogaceniu diety o antyoksydanty 

Jak długo można stosować Resveratrol trans? 

Możesz stosować suplement diety przez dowolnie długi czas.  

Czy stosowanie Resveratrol trans w ciąży jest bezpieczne? 

Suplement diety nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży.  


Tabela

składnik zawartość
(1kapsułka)
Resweratrol trans- zmikronizowany czysty związek otrzymany z ekstraktu korzeni i kłączy rdestu japońskiego
(Polygonum Cuspidatum) (98-99%)

200mg

Skład

Składniki: ekstrakt z korzeni i kłączy rdestu japońskiego, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, kapsułka: hydroksypropylometyloceluloza.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia: 1 kapsułka dziennie.

Ostrzeżenia

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

Producent

KENAY A.GRZEGOREK I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA
Częstochowska 25
62-800 Kalisz

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.