Kremy i maści na odparzenia dla niemowląt i dzieci

  (105)
Sortuj według
Odparzenia

Odparzenia

Odparzenia u dzieci, zwłaszcza u noworodków, są problemem dość powszechnym. Skóra okolic intymnych malucha ma stały kontakt z wilgocią i znajduje się pod przykryciem pieluszki. Dodatkowo jest ona bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia.Z czego wynikają odparzenia pieluszkowe?

Odparzenia u niemowląt są podrażnieniami wynikającymi z kontaktu delikatnej skóry, znajdującej się pod pieluszką, z kałem i moczem. Nieodpowiednia pielęgnacja malucha, zbyt rzadka zmiana pieluszki lub stosowanie dodatkowo drażniących preparatów mogą potęgować ryzyko wystąpienia odparzeń.

Charakterystycznym dla odparzeń pieluszkowych jest to, że potrafią wystąpić z dnia na dzień. Nawet drobne zaniedbanie może doprowadzić do podrażnień. Zwłaszcza jeśli skóra malucha jest wyjątkowo wrażliwa.Maść na odparzenia dla dzieci – jaki skład?

Skóra najmłodszych dzieci jest bardzo delikatna, przez co szczególnie narażona na wystąpienie odparzeń. Maść na odparzenia dla niemowląt powinna być hipoalergiczna, bo wtedy na pewno nie wywoła podrażnień.

Składnikami, które powinny znaleźć się w preparacie na odparzenia, są m.in.

  • prowitamina B5 – wzmacniająca barierę ochronną skóry i przyśpieszająca gojenie się ran;
  • alkohol benzynowy – mający działanie odkażające;
  • tlenek cynku – mający działanie ściągające i osłaniające, dodatkowo przyśpiesza on gojenie się ran;
  • witamina E – mająca działanie przeciwzapalne i wpływająca na odbudowę tkanek;
  • d-pantenol – łagodzący podrażnienia skóry;
  • emolienty – np. oliwa z oliwek, gliceryna lub oleje roślinne mające działanie nawilżające.Co na odparzenia u dziecka?

Czasami jednak, mimo przykładania staranności do codziennej pielęgnacji, odparzenia występują. W tej kategorii znajdziesz preparaty na odparzenia u niemowląt, które pomogą w zwalczeniu podrażnień oraz w zapobieganiu ich wystąpienia. Nie wiesz, co na odparzenia pomoże najlepiej i masz wątpliwości jaki krem na odparzenia dla niemowląt albo krem na odparzenia dla dzieci starszych (ale nadal używających pieluszek) należy zastosować? Poproś o radę specjalistę.

Warto zapytać o radę także innych rodziców. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko może inaczej zareagować na ten sam produkt. Ważne, aby dokładnie sprawdzić skład specyfiku, szczególnie jeśli Twoje dziecko jest na coś uczulone.

Czasami dostępna w aptece bez recepty maść na odparzenia pieluszkowe może być niewystarczająca. Jeżeli u Twojego dziecka wystąpiły podrażnienia, które tylko się nasilają – natychmiast należy skontaktować się z pediatrą. Możliwe, że konieczne będzie użycie maści

z antybiotykiem.Jak zapobiegać odparzeniom pieluszkowym u niemowląt?

Zachowanie odpowiedniej higieny w okolicach pieluszki jest podstawą. Zmiana pieluszki po każdym wypróżnieniu oraz wymiana mokrej pieluszki co 3-4 godziny, pomogą uniknąć wystąpienia odparzeń. Dodatkowe stosowanie specjalnych preparatów, takich jak maść na dla niemowląt na odparzenia czy krem dla dzieci na odparzenia, może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień.

Zanim założysz dziecku czystą pieluszkę, najpierw bardzo dokładnie oczyść miejsca intymne oraz pośladki maluszka. Możesz do tego wykorzystać specjalne chusteczki nawilżające lub po prostu miękki ręczniczek i ciepłą wodę. Co więcej, wskazane jest również dać dziecku chwilę, aby mogło poleżeć bez pieluchy. Dzięki temu przewietrzone i dotlenione zostaną te partie skóry, które najbardziej narażone są na odparzenia, bo przez większość dnia są zakryte. Ważne też jest dokładne osuszenie pupy dziecka, najlepiej jednorazowymi ręcznikami, ponieważ narażona jest ona na nadkażenie bakteriami.

Marki powiązane z kategorią: Odparzenia