Mucosolvan syrop, 30 mg / 5 ml Ambroxoli hydrochloridum, 200 ml

Dostępny

18,26
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003569

Mucosolvan to lek łagodzący kaszel, któremu towarzyszą trudności z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.

Ciąża

- Nie stosować w ciąży, zwłaszcza w pierwszych III miesiącach.
- Nie stosować w okresie karmienia piersią, ponieważ substancja czynna przenika do mleka matki

Dawkowanie

Dzieci 1-2 lata - 2 x 2,5 ml
Dzieci 2-6 lat -3 x 2,5 ml
Dzieci 6-12 lat - 2-3 x 5 ml
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 2 x 10 ml
5 ml = 1 łyżeczka do herbaty. Dawkowanie można zredukować o połowę po 14 dniach leczenia. Syrop należy przyjmować w trakcie posiłków.
Powyższe dawkowanie jest zalecane w początkowym okresie leczenia; dawkowanie można zmniejszyć o połowę po 14 dniach leczenia.
Syrop Mucosolvan można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłków.
Jeżeli podczas stosowania leku Mucosolvan w czasie ostrych chorób dróg oddechowych nie dojdzie do złagodzenia objawów, należy zasięgnąć porady lekarza.
Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4-5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Dystrybutor

Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.
Wołoska 5
02-675 Warszawa

Skutki uboczne

Preparat może mieć lekkie działanie przeczyszczające.
Często (rzadziej niż u 1 na 10, ale częściej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów):
- zaburzenia smaku (np. zmieniony smak),
- uczucie drętwienia w obrębie jamy ustnej, języka i gardła,
- nudności.
Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100, ale częściej niż u 1 na 1000 leczonych pacjentów):
- biegunka,
- wymioty,
- niestrawność,
- suchość błony śluzowej jamy ustnej,
- ból brzucha

Działanie

Ambroksol, substancja czynna leku Mucosolvan, zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

- Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
- Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na butelce i pudełku.

Producent

Instituto De Angeli S.r.l.

Przeciwwskazania

- Nadwrażliwość na substancję czynną - ambroksol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Nie stosować u dzieci bez porozumienia się z lekarzem.
- Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych. Preparat zawiera sorbitol.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek ambroksolu. 5 ml syropu zawiera 30 mg ambroksolu chlorowodorku Ponadto lek zawiera: hydroksyetyloceluloze sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol 85%, kwas benzoesowy, acesulfam potasowy, aromat truskawkowy PHL-132200, aromat waniliowy 201629, wodę oczyszczoną.
5 ml syropu zawiera 1,2 g sorbitolu co odpowiada 4,9 g sorbitolu w największej zalecanej dawce dobowej leku (20 ml).
Wartość kaloryczna 2,6 kcal / g sorbitolu.

Przyjmowanie innych leków

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty
Równoległe stosowanie antybiotyków (amoksycyliny, cefuroksymu, doksycykliny, erytromycyny) zwiększa ich stężenie w wydzielinie oraz ich penetrację do tkanki płucnej.
Nie należy przyjmować równolegle leków hamujących odruch kaszlowy (leków przeciwkaszlowych np. kodeiny), ponieważ odruch ten sprzyja usuwaniu powstałej po upłynnieniu dużej ilości wydzieliny.

Wskazania

Trudności z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny.