NaproXen Hasco - lek w postaci maści stosowany przeciwbólowo i przeciwzapalnie, 50 g

Dostępny
7,50

O produkcie

100003664

Preparat stosowany miejscowo - jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w bólach mięśniowych i bólach stawów, np. w chorobie zwyrodnieniowej stawów, urazach tkanek miękkich, urazach i stanach pourazowych stawów, ścięgien, pochewek ścięgnistych.

Działanie

Naproksen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Lewomentol wywołuje na skórze uczucie chłodu i działa miejscowo znieczulająco, powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia przenikanie naproksenu do zmienionych chorobowo tkanek.

Wskazania

Lek stosuje się miejscowo przeciwbólowo i przeciwzapalnie w bólach mięśni i stawów:
w chorobie zwyrodnieniowej stawów,
w urazach tkanek miękkich,
w urazach stawów i ścięgien.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować żelu Naproxen HASCO:
jeżeli występuje uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - naproksen lub na którykolwiek z pozostałych składników leku,
jeżeli występuje nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. na kwas acetylosalicylowy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność stosując lek Naproxen HASCO u pacjentów z niewydolnością wątroby i (lub) nerek ze względu na możliwość wchłonięcia naproksenu do krwioobiegu.

Dawkowanie

Lek do stosowania miejscowego na skórę. Lek należy nakładać 4 do 5 razy na dobę na bolące miejsce i delikatnie wmasowywać. Na powierzchnię skóry ok. 7 cm na 7 cm stosuje się pasek żelu o długości 1 cm.

Skutki uboczne

Po zastosowaniu leku mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne: nadwrażliwość, zaczerwienienie, podrażnienie, zwykle przemijające po odstawieniu leku.
W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania naproksenu (np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości).
Możliwe są reakcje uwrażliwienia na światło. Rzadko mogą wystąpić rumień, świąd, pieczenie.

Skład

1 g żelu zawiera:
substancję czynną: naproksen 100 mg,
substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, lewomentol, chloralu wodzian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.