Naturell Witamina B Complex Forte, suplement diety, 40 tabletek

Suplement diety w formie tabletek, zawiera kompleks 8 witamin z grupy B.

Dostępny
16,26

O produkcie: Naturell Witamina B Complex Forte, suplement diety, 40 tabletek

100010188

Opis

Naturell Witamina B Complex Forte tu suplement diety zawierający w swoim składzie pełne zestawienie 8 witamin z grupy B. Rodzina witamin B wspiera prawidłowe działanie szeregu szlaków metabolicznych, układu nerwowego, pokarmowego, pełni też ważną rolę w procesie tworzenia krwi.


Właściwości

Żadna z witamin należących do grupy B, z wyjątkiem witaminy B12, nie jest magazynowana w organizmie. Dlatego w codziennej diecie powinny znaleźć się zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki bogate w niezbędne substancje odżywcze. Najlepszym źródłem witamin z grupy B są produkty zbożowe, jaja, ryby, mleko, mięso, strączki i świeże warzywa. Należy pamiętać, że witaminy i mikroelementy mogą ulegać wypłukaniu lub całkowitemu zniszczeniu podczas przechowywania żywności bądź w czasie obróbki termicznej. Dlatego niekiedy suplementacja witamin z grupy B jest szczególnie zalecana. Suplement diety Naturell Witamina B Complex Forte zawiera kompleks witamin z grupy B, które wspomagają pracę organizmu na kilka sposobów:

  • wspierają utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych (witamina B6, witamina B12, biotyna, kwas foliowy, niacyna, tiamina);
  • uczestniczą w utrzymywaniu sprawności umysłowej na odpowiednim poziomie (kwas pantotenowy);
  • przyczyniają się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników, dzięki czemu pomagają w regulowaniu aktywności hormonalnej (witamina B6,kwas pantotenowy )
  • pomagają w redukowaniu uczucia zmęczenia i znużenia (witamina B6, witamina B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy, niacyna i witamina B2);
  • wspierają poprawne funkcjonowanie układu odpornościowego (witamina B6, witamina B12, kwas foliowy).

W suplemencie diety Naturell Witamina B Complex Forte znajduje się witamina B12 w postaci metylokobalaminy. Jest to aktywna forma witaminy B12 o wysokiej biodostępności. Nie wymaga ona udziału wszystkich enzymów potrzebnych do przekształcenia formy nieaktywnej biologicznie w aktywną, dzięki czemu jest lepiej przyswajana przez organizm. Suplement diety Naturell Witamina B Complex Forte nie zawiera cukru, glutenu czy laktozy i może być spożywany przez wegetarian i wegan.

Jak dawkować Naturell Witamina B Complex Forte?

Spożywaj jedną tabletkę suplementu diety dziennie. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej porcji produktu.

Kiedy stosować Naturell Witamina B Complex Forte?

Suplement diety Naturell Witamina B Complex Forte możesz spożywać w okresach narażenia na intensywny wysiłek fizyczny, psychiczny i intelektualny oraz w czasie stosowania diety wegetariańskiej i wegańskiej.

Czy stosowanie Naturell Witamina B Complex Forte w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży i karmisz piersią, przed spożyciem suplementu diety Naturell Witamina B Complex Forte skonsultuj się z lekarzem.


Tabela

 Witamina 1 tabletka zawiera  RWS* 
 niacyna  60 mg  375%
 kwas pantotenowy  18 mg  300%
 ryboflawina  4,2 mg   300%
 witamina B6  4,2 mg  300% 
 tiamina  3,3 mg  300% 
 kwas foliowy  600 µg  300% 
 biotyna  150 µg  300% 
 witamina B12   7,5 µg  300% 

Skład

Składniki: substancje wypełniające: fosforany wapnia (fosforan diwapniowy), celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy; niacyna (amid kwasu nikotynowego), substancja glazurująca: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), biotyna (D-biotyna), kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B1 (monoazotan tiaminy), ryboflawina, substancje glazurujące: dwutlenek krzemu, hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu); witamina B12 (metylokobalamina), barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; substancja glazurująca: glikol polietylenowy.

Może zawierać śladowe ilości skorupiaków, ryb, soi i ich produktów pochodnych.


Jak stosować

Doustnie. 


Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: dorośli – 1 tabletka dziennie.


Przeznaczenie

  • W okresie intensywnego wysiłku: intelektualnego i psychicznego oraz fizycznego.
  • Suplementacja witaminą B12 jest zalecana w diecie wegetariańskiej i wegańskiej.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ograniczenia stosowania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży i matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem. Nie stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi witaminy z grupy B.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.


Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa


Producent

Naturell AB, Szwecja


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.