NaturPlanet Kwas l-askorbinowy, suplement diety, 1 kg

Suplement diety zawiera witaminę C, która wspiera odporność, wzmacnia.

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

35,59

O produkcie: NaturPlanet Kwas l-askorbinowy, suplement diety, 1 kg

100021211

Opis

Natur Planet Kwas l-askorbinowy (witamina C) zalecana jest do stosowania w okresie jesienno - zimowym lub wtedy kiedy jest zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. Szczególnie polecany w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz intelektualnego.

Właściwości

Witamina C – naturalne wzmocnienie organizmu

Witamina C (kwas L-askorbinowy) kojarzona jest przede wszystkim jako skuteczne antidotum na przeziębienie, infekcje i sposób na wzmocnienie organizmu.

Działanie witaminy C jest jednak o wiele bardziej wszechstronne. To jedna z najprostszych witamin, będąca pochodną glukozy. Bierze ona aktywny udział w ważnych procesach zachodzących w naszych komórkach, w tym m.in. w procesie tworzenia kolagenu i utrzymania prawidłowych funkcji tkanki łącznej. Dzięki temu zapewnia odpowiednie funkcjonowanie stawów, wzmacnia kości i chrząstki.

Witamina C bierze udział w procesie antyoksydacji, czyli neutralizowania wolnych rodników. Powstają one jako efekt uboczny metabolizmu i mogą działać niekorzystnie na białka, tłuszcze, DNA oraz przyspieszać starzenie się komórek.

Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) witamina C wspiera również:
- układ nerwowy
- układ krwionośny
- procesy metaboliczne
- przyswajanie żelaza

Witamina C NaturPlanet to wysoko przyswajalny produkt w proszku. Powstał w procesie fermentacji bakteryjnej, a następnie został dodatkowo oczyszczony i osuszony.

Tabela

Składnik aktywny w porcji (1 g) %RWS
Witamina C 1 g 1250%


*%RWS – Referencyjne Wartości Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ / 2000 kcal)

Skład

Składniki: Kwas L-Askorbinowy 100%

Jak stosować

Doustnie, w ciągu dnia podczas posiłku popijając wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 mała, płaska łyżeczka miarowa (dołączona do opakowania) raz dzienni.

Ostrzeżenia

Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem suplementu powinny skonsultować się z lekarzem.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy zastosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Osoby chorujące na kamicę nerkową oraz osoby mające predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych stosowanie suplementu diety powinny skonsultować z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą zażywać preparat po konsultacji z lekarzem. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Suplement diety należy przechowywać suchym, ciemnym i niedostępnym dla dzieci miejscu, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Waga

Masa/objętość netto: 1 kg

Producent

INFO-FARM Marcelina Pacula-Staś
ul. Johna Baildona 24/3
40-115 Katowice

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.