Naxii ( Naproxenum natricum 220 mg, tabletki powlekane ), 20 tabletek powlekanych

Dostępny

13,22
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003701

Naxii, tabletki powlekane to sól sodowa naproksenu.
Jest to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

Ciąża

Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 8-12 godzin. Można stosować 2 tabletki na początku, następnie 1 tabletkę co 12 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę, chyba że lekarz przepisze inaczej.
Pacjenci w wieku podeszłym: nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletkę co 12 godzin, chyba że lakarz przepisze inaczej.
Nie stosować u dzieci poniżej 16 lat bez konsultacji z lekarzem.

Dystrybutor

US Pharmacia Sp. z o.o.
Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Naxii może powodować działania niepożądane.
Przyjmowanie takich leków, jak Naxii, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca - (zawał) serca lub udaru.
Poniżej wymienione działania niepożądane zostały sklasyfikowane według układów/narządów, których dotyczą oraz częstości występowania. Częstość występowania zdefiniowano następująco: bardzo częste (u więcej niż stu dziesięciu osób), częste (u mniej niż jednej na dziesięć osób), niezbyt częste (u mniej niż jednej na sto osób), rzadkie (u mniej niż jednej na tysiąc osób ), bardzo rzadkie (u mniej niż jednej na dziesięć tysięcy osób).
- Zaburzenia żołądka i jelit: częste: bóle brzucha, nudności, zaparcia, zgaga; niezbyt częste: biegunka, niestrawność, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej; rzadkie: krwawienie lub perforacje przewodu pokarmowego nieżyt okrężnicy, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy z krwawieniem lub perforacją, wymioty, wymioty z krwią.
- Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadkie: żółtaczka, zapalenie wątroby.
- Zaburzenia układu nerwowego: częste: ból głowy, senność, zawroty głowy; niezbyt częste: uczucie oszołomienia, bezsenność; bardzo rzadkie: drgawki, zapalenie opon mózgowych.
- Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: niezbyt częste: bóle lub osłabienie siły mięśniowej.
- Zaburzenia psychiatryczne: rzadkie: depresja, niezwykłe sny.
- Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: częste: obrzęki; rzadkie: ogólne złe samopoczucie, trudności w koncentracji, dreszcze, gorączka.
- Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: częste: świąd, wybroczyny, wysypka, nadmierne pocenie; niezbyt częste: plamica; rzadkie: nadwrażliwość na światło, łysienie, toksyczna rozpływna martwica naskórka (ang.TEN).
- Zaburzenia ucha i błędnika: częste: szumy uszne; niezbyt częste: zaburzenia słuchu; rzadkie: niedosłuch.
- Zaburzenia oka: niezbyt częste: zapalenie nerwu wzrokowego, obrzęk tarczy nerwu wzrokowego, zmętnienie rogówki.
- Zaburzenia serca: częste: duszność; niezbyt częste: kołatanie serca; rzadkie: niewydolność serca.
- Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie.
- Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: częste: nadmierne pragnienie; rzadkie: hiperkaliemia.
- Zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadkie: kłębuszkowe zapalenie nerek, krwiomocz, martwica brodawek nerkowych, niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy.
- Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadkie: agranulocytoza, eozynofilia, granulocytopenia, leukopenia, trombocytopenia.
- Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: rzadkie: eozynofilowe zapalenie płuc
- Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: rzadkie: zaburzenia miesiączkowania.
- Zaburzenia układu immunologicznego: rzadkie: reakcje anafilaktyczne.

Działanie

Lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, jeśli:
Wcześniej występowały objawy alergii na którykolwiek składnik preparatu, wykazano nadwrażliwość (katar, napad astmy, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Wystepują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną - sól sodową naproxenu 220mg oraz
substancje pomocnicze, skład rdzenia: talk, powidon, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, skład otoczki: opadry Ligth Blue YS-2-10657*.
*hydroksypropylometyloceluloza, glikol propylenowy, dwutlenek tytanu i lak aluminiowy z indygotyną.

Przyjmowanie innych leków

Nie stosować z innymi lekami z grupy NLPZ.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Wskazania

- bóle reumatyczne,
- bóle pleców,
- bóle mięśni,
- bóle głowy,
- bóle menstruacyjne,
- bóle związane z przeziębieniem,
- bóle zębów,
- gorączka.