Nurofen Forte ( Ibuprofenum 400 mg, tabletki powlekane ), 24 tabletki

Marka: NUROFEN
Dostępny
10,48
Darmowa dostawa od 200,00 zł

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie

100003871

Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny.

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie, krótkotrwale.
Dorośli i dzieci od 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny. Tabletki należy popić płynem. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg) ibuprofenu w ciągu doby.

Dystrybutor

Reckitt Benckiser ( Poland ) S.A.
Ul. Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Skutki uboczne

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.
Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.
Bardzo rzadko: smołowate stolce,krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani,duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli.
W pojedynczych przypadkach: depresja, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W pojedynczych przypadkach, u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nie ustępują, nasilają się lub pojawiają się nowe, dodatkowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Producent

Reckitt Benckiser

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów:
- z nadwrażliwością na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały w przeszłości objawy alergii,
- z chorobą wrzodową lub przebytą perforacją lub krwawieniem,
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub - ciężką niewydolnością serca,
- przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2,
- w III trymestrze ciąży,
- ze skazą krwotoczną.

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną ibuprofen 400 mg oraz substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 6000, tusz Opacode S-1-9460 HV Brown (szelak, żelaza tlenek czerwony E172, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC 1510).

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Leku Nurofen Forte nie wolno stosować z następującymi lekami:
- lekami przeciwbólowymi, kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi
lekami przeciwzapalnymi,
- lekami przeciwnadciśnieniowymi (np. moczopędnymi),
- lekami przeciwzakrzepowymi,
- zydowudyną,
- litem i metotreksatem,
- kortykosteroidami.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia takie jak: bóle głowy, bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączki. Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.