Olimp Magmax B6, suplement diety, 50 tabletek

Suplement diety zawierający cytrynian magnezu oraz witaminy B6 i B1.

Dostępny
21,79

O produkcie: Olimp Magmax B6, suplement diety, 50 tabletek

100003318

Opis

MagMax B6 to suplement diety zawierający wysoką dawkę magnezu w postaci cytrynianu, będącego dobrze przyswajalnym źródłem tego pierwiastka.

Właściwości

Suplement diety powstał z myślą o osobach, które odczuwają znużenie i zmęczenie, skarżą się na skurcze mięśniowe i wzmożoną drażliwość. Przyczynia się do uzupełnienia codziennej diety w substancje pozwalające wyeliminować niedobór magnezu i witaminy B6. Głównym składnikiem Olimp Magmax B6 jest magnezw formie dobrze przyswajalnego i tolerowanego przez organizm cytrynianu magnezu.

Ten pierwiastek uczestniczy w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka. Bierze udział m.in. w procesie skurczu mięśni, przemianie tłuszczów, węglowodanów i białek. Wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego, pomagając np. zredukować stres, zmniejszyć odczuwanie znużenia i zmęczenia. Wspiera w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Skład preparatu został uzupełniony o witaminę B6. Bierze ona udział w procesie produkcji czerwonych krwinek, a także wspiera procesy związane z transportem krwi. Wspomaga utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych i przyczynia się do prawidłowej pracy układu nerwowego.

Ponadto witamina B6 ma znaczenie dla lepszego komórkowego wchłaniania magnezu. Olimp Magmax B6 zawiera także witaminę B1 (tiaminę), która wspiera organizm w okresie wzmożonego wysiłku umysłowego. Pomaga utrzymać koncentrację i ułatwia zapamiętywanie. Przyczynia się do prawidłowej pracy układu sercowo-naczyniowego. Witamina B1 uczestniczy też w przemianie węglowodanów.

Jak działa Olimp Magmax B6?

Olimp Magmax B6 to suplement diety, którego składniki wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz przyczyniają się do zmniejszenia odczuwania zmęczenia i osłabienia.

Kiedy brać Olimp Magmax B6?

Suplementację możesz rozpocząć, jeśli odczuwasz objawy niedoboru magnezu, witaminy B6 czy witaminy B1. Tabletki możesz spożywać również w okresie zwiększonego stresu, wysiłku umysłowego.

Jak dawkować Olimp Magmax B6?

Przyjmuj 1 tabletkę 1-2 razy dziennie – najlepiej po posiłku. Nie przekraczaj zalecanej dobowej porcji do spożycia.

Czy stosowanie Olimp Magmax B6 w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed rozpoczęciem suplementacji skonsultuj się z lekarzem. Producent nie podaje informacji dotyczącej bezpieczeństwa stosowania preparatu w tych okresach.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Magmax B6?

Producent nie informuje o przeciwwskazaniach do stosowania suplementu diety. Jednak produkt nie powinien być podawany małym dzieciom.


Tabela

Informacja żywieniowa1 tabletka2 tabletki
Cytrynian magnezu, w tym687 mg1374 mg
Magnez110 mg (29,3%*)220 mg (58,6%*)
Witamina B62 mg (143%*)4 mg (286%*)
Witamina B11,1 mg (100%*)2,2 mg (200%*)

Skład

Sól magnezowa kwasu cytrynowego (cytrynian trójmagnezowy), celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, skrobia ziemniaczana, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, chlorowodorek tiaminy – wit. B1; alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk, krzemian glinowo-potasowy, monooleinian polioksyetylenosorbitolu – substancje glazurujące, dwutlenek tytanu – barwnik.

Jak stosować

Preparat należy przyjmować doustnie po posiłku.

Dzienne spożycie

Suplement można przyjmować od jednego do dwóch razy dziennie.

Waga

48 g

Dystrybutor

Olimp Laboratories Sp. z o.o.
Nagawczyna 109c
39-200 Dębica
Polska

Producent

Olimp Laboratories Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.