Olimp Zatoclear Med Irygacja, zestaw startowy, butelka + 12 saszetek

Wyrób medyczny w formie zestawu startowego do irygacji nosa i zatok.

Dostępny
28,98

Klienci kupili również

O produkcie: Olimp Zatoclear Med Irygacja, zestaw startowy, butelka + 12 saszetek

100011148

Opis

ZatoClear Med. Irygacja to wyrób medyczny do irygacji nosa i zatok.

Właściwości

Olimp Zatoclear Med. Irygacja to produkt, który powstał z myślą o wsparciu leczenia ostrych i przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych. Będzie odpowiedni także dla osób zmagających się z alergicznym lub infekcyjnym katarem. Ponadto sprawdzi się w przypadku codziennej higieny nosa, która jest równie ważna jak higiena jamy ustnej. Wyrób medyczny Olimp Zatoclear Med. Irygacja zawiera składniki aktywne, które pomagają oczyścić jamę nosową oraz zatoki ze zgromadzonej w nich wydzieliny. Bazuje na chlorku sodu klasy Ph.Eur. oraz ksylitolu – substancji kojarzonej głównie z pastami pozwalającymi na mycie zębów u dzieci.

Ksylitol znany jest również jako cukier brzozowy. To składniki pochodzenia naturalnego, który słynie m.in. z właściwości przeciwdziałających rozwojowi próchnicy. W wyrobie medycznym Olimp Zatoclear Med. Irygacja wykazuje właściwości oczyszczające oraz nawilżające przesuszoną śluzówkę nosa. Przyczynia się do łagodzenia podrażnień i pomaga przywrócić jej prawidłowe funkcje, które mogły zostać zaburzone na skutek stosowania np. preparatów donosowych. Wyrób medyczny Olimp Zatoclear Med. Irygacja powstał z nowoczesnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym należącym do firmy farmaceutycznej Olimp Laboratories. Na zestaw do irygacji składają się takie elementy jak:

  • butelka
  • 12 saszetek z proszkiem do rozpuszczenia.

Jedno opakowanie Olimp Zatoclear Med. Irygacja wystarczy na przeprowadzenie 12 zabiegów w warunkach domowych. Z jednej saszetki przygotujesz 240 ml roztworu przeznaczonego do oczyszczania jamy nosowej oraz zatok.

Do czego służy Olimp Zatoclear Med Irygacja?

Wyrób medyczny Olimp Zatoclear Med. Irygacja jest przeznaczony do oczyszczania jamy nosowej oraz zatok z wydzieliny zawierającej różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przeprowadzona irygacja pomaga zapobiec przeniesieniu się infekcji na uszy, zatoki oraz dolne drogi oddechowe.

Jak używać Olimp Zatoclear Med Irygacja?

Wyrób medyczny Olimp Zatoclear Med. Irygacja stosuj wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta, za pomocą specjalnej butelki dołączonej do zestawu startowego. Do umytej butelki wsyp zawartość saszetki, a następnie uzupełnij przegotowaną wodą do oznaczonego poziomu. Zakręć butelkę i kilkakrotnie wstrząśnij – aż do rozpuszczenia proszku. Końcówkę butelki z zestawu Olimp Zatoclear Med. Irygacja przyłóż do jednego otworu nosowego i płynnym ruchem ściskaj butelkę. Podczas irygacji swobodnie i rytmicznie oddychaj przez usta. Płyn wypłynie drugim otworem. Czynność powtórz dla drugiego otworu nosowego. Na koniec wydmuchaj nos. Niewykorzystaną część płynu wylej.


Skład

Ksylitol, chlorek sodu Ph.Eur.

Jak stosować

Irygację należy wykonać za pomocą specjalnej butelki dołączonej do zestawu startowego ZatoClear Med Irygacja.

1. Przed pierwszym użyciem opłucz wszystkie elementy butelki ciepłą wodą. Umyj i osusz ręce.
2. Wsyp do butelki zawartość jednej saszetki ZatoClear Med. Irygacja i uzupełnij przegotowaną wodą (o temperaturze ciała) do poziomu zaznaczonej linii.
3. Dokładnie zakręć butelkę, zakryj palcem otwór w nakrętce i kilkakrotnie wstrząśnij butelką do całkowitego rozpuszczenia substancji.
4. Stań nad umywalką w lekko pochylonej pozycji. Przyłóż końcówkę butelki do jednego z otworów nosowych.
5. Płynnym ruchem ściśnij butelkę tak, by roztwór dostał się do jamy nosowej. Przez cały czas irygacji spokojnie oddychaj przez usta. Roztwór wypłynie drugim otworem nosowym.
6. Powtórz czynność dla pozostałej części roztworu, przykładając butelkę do drugiego otworu nosowego.
7. Po zakończeniu irygacji delikatnie wydmuchaj nos.
8. Pozostałą, niewykorzystaną część roztworu wylej. Wszystkie elementy butelki opłucz i osusz przed odłożeniem do przechowywania.

Płukanie należy przeprowadzić 1-2 razy dziennie lub wg zaleceń lekarza. Jedna saszetka ZatoClear Med. Irygacja w połączeniu z ok. 240 ml wody tworzy gotowy roztwór do płukania nosa i zatok.


Przeznaczenie

Wyrób medyczny ZatoClear Med. Irygacja jest pomocny w szczególnie w przypadku ostrych i przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych, alergicznego lub infekcyjnego nieżytu nosa, przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok, w okresie zwiększonej ekspozycji na pyły zawieszone w powietrzu (smog) lub miejscu pracy, a także w celu utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok przynosowych.

Ostrzeżenia

Nie należy wykonywać płukania nieprzegotowaną wodą z kranu oraz gorącą lub zimną wodą. Zalecane jest przygotowanie świeżego roztworu każdorazowo bezpośrednio przed wykonaniem irygacji. Nie stosować do iniekcji. Nie należy połykać roztworu. Z butelki do irygacji nie powinna korzystać więcej niż jedna osoba, ponieważ może sią to przyczyniać do rozprzestrzeniania infekcji. Ze względów higienicznych zaleca się wymianę butelki po 2-3 miesiącach używania. Irygacje można przeprowadzać najpóźniej godzinę przed snem lub przed wyjściem na zewnątrz (przy temperaturze poniżej 19°C).

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby z całkowitą blokadą nosa, nieprawidłowo ustawioną przegrodą nosową lub niedrożnym przewodem słuchowym wewnętrznym. W przypadku infekcji ucha oraz po przebytej operacji ucha przed użyciem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.Dzieci mogą stosować wyrób pod kontrolą osoby dorosłej. W przypadku zastosowania u dziecka poniżej 4. r.ż. przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.


Dystrybutor

OLIMP LABORATORIES

Producent

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.