Oryal Max, suplement diety, 15 tabletek musujących

Suplement diety zawiera elektrolity, które wspomagają pracę mózgu, mięśni.

Dostępny
17,03

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Oryal Max, suplement diety, 15 tabletek musujących

100009476

Opis

Suplement diety zawierający elektrolity niezbędne do pracy mózgu i mięśni, w tym serca.

Smak malinowy.

Właściwości

Oryal Max jest przeznaczony dla osób dorosłych, które chcą uniknąć odwodnienia spowodowanego niedostateczną ilością elektrolitów. Sprawdzi się w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Zawiera składniki aktywne w odpowiednich proporcjach, które przyczyniają się do przywrócenia równowagi gospodarki wodno-elektrolitowej. Są to:

  • potas – wspomaga pracę układu nerwowego, ma wpływ na prawidłową pracę mięśni, sprzyja utrzymaniu właściwego ciśnienia osmotycznego,
  • wapń – wspiera przewodnictwo nerwowe, odpowiada za prawidłową kurczliwość mięśni, wspomaga funkcjonowanie wielu enzymów,
  • sód – jest jednym z najważniejszych elektrolitów płynu pozakomórkowego,
  • magnezwspiera funkcjonowanie układu nerwowego, pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny, ułatwia zachowanie prawidłowych funkcji umysłowych, przyczynia się do zmniejszenia odczuwania znużenia i zmęczenia, sprzyja ochronie mięśnia sercowego, odpowiada za aktywowanie enzymów przemiany węglowodanowej, tłuszczowej i białkowej,
  • chlorki – stanowią ważny składnik płynu pozakomórkowego, przyczyniają się do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej oraz prawidłowego ciśnienia osmotycznego płynów w organizmie, sprzyjają właściwej pracy układu nerwowego i mięśni.

Suplement diety Oryal Max ma postać tabletek musujących przeznaczonych do rozpuszczenia w 500 ml wody. Występuje w wersji o smaku malinowym. Produkt nie zawiera cukru, lecz substancję słodzącą: sukralozę.

Kiedy stosować Oryal Max?

Po Oryal Max możesz sięgnąć, jeśli jesteś osobą narażoną na utratę elektrolitów. Ten suplement diety sprawdzi się m.in. w przypadku wzmożonego wysiłku fizycznego oraz przebywania na dużych wysokościach, podczas upałów (wysoka temperatura, suche powietrze). Będzie wsparciem także wtedy, gdy spożywasz alkohol.

Jak często stosować Oryal Max?

Oryal Max możesz stosować tak często, jak jest to konieczne – jednak wyłącznie w okresie narażenia na utratę elektrolitów.

Czy stosowanie Oryal Max w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Producent nie podaje informacji dotyczących bezpieczeństwa spożywania preparatu w okresie ciąży i laktacji. Jeżeli spodziewasz się dziecka lub karmisz piersią, zasięgnij porady lekarskiej przed rozpoczęciem suplementacji.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Oryal Max?

Zrezygnuj ze stosowania tego preparatu, jeśli masz uczulenie na którykolwiek z jego składników. Suplementu diety nie podawaj dzieciom. Zachowaj ostrożność w przypadku nadciśnienia – z uwagi na zawartość sodu i potasu w produkcie.


Tabela

Składnik       Zawartość w 1 tabletce musującej Zawartość w 2 tabletkach musujących (dziennej porcji)
 Sód 830 mg 1660 mg
 Potas 173 mg (8,7 % RWS*) 346 mg (17,4 % RWS*)
 Chlorek 697 mg (87.1 % RWS*) 1394 mg (174,2 % RWS*)
 Wapń 103 mg (12,9 % RWS*) 206 mg (25,8 % RWS*)
 Magnez 44 mg (11,7 % RWS*) 88 mg (23,4 % RWS*)

 

* % realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

kwas: kwas cytrynowy, diwęglan sodu, chlorek sodu, cytrynian sodu, chlorek potasu, węglan wapnia, węglan magnezu, aromat malinowy (zawiera mleko i produkty pochodne), suszony koncentrat buraka czerwonego, inulina, substancja słodząca: sukraloza. Suplement diety Oryal Max zawiera substancję słodzącą.

Jak stosować

osoby dorosłe: 2 tabletki musujące

Przeznaczenie

Oryal Max suplement diety dostarcza elektrolity. Potas, magnez i wapń wpływają funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni, w tym serca. Sód wraz z chlorkiem to najbardziej aktywny osmotycznie składnik płynu międzykomórkowego.

Ostrzeżenia

Produkt zawiera sód i potas – osoby leczone z powodu nadciśnienia powinny zachować ostrożność. Produkt nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Producent

USP Zdrowie

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.