Oryal, suplement diety, 20 tabletek musujących

Suplement diety zawiera elektrolity, które wspomagają pracę mózgu, mięśni.

Dostępny
16,19

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Oryal, suplement diety, 20 tabletek musujących

100009475

Opis

Suplement diety zawierający elektrolity niezbędne do pracy mózgu i mięśni, w tym serca.

Smak limonkowo-cytrynowy.


Właściwości

Oryal jest przeznaczony dla osób, które odczuwają zmęczenie oraz spadek formy. Preparat powstał z myślą o uzupełnieniu poziomu elektrolitów i nawodnieniu organizmu. Zawiera składniki aktywne odpowiedzialne za wyeliminowanie zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. W składzie występują:

  • sód – należy do najważniejszych elektrolitów płynu pozakomórkowego,
  • potas – wspomaga prawidłową pracę układu nerwowego, sprzyja prawidłowej pracy mięśni, przyczynia się do utrzymania optymalnego ciśnienia osmotycznego,
  • magnez – wspiera pracę układu nerwowego, przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych, wpływa na metabolizm energetyczny, pomaga zmniejszyć odczuwanie znużenia i zmęczenia, wspiera ochronę mięśnia sercowego,
  • chlorki – są istotnym elementem płynu pozakomórkowego, pomagają utrzymać równowagę kwasowo-zasadową, odpowiadają za zachowanie prawidłowego ciśnienia osmotycznego płynów, wspierają funkcjonowanie układu nerwowego, przyczyniają się do prawidłowej pracy mięśni,
  • wapń – sprzyja prawidłowej kurczliwości mięśni, odpowiada za przewodnictwo nerwowe, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania wielu enzymów,
  • witamina B2 (ryboflawina) – przyczynia się do złagodzenia zmęczenia i znużenia, wspiera ochronę przed skutkami stresu oksydacyjnego, uczestniczy w metabolizmie neuroprzekaźników.

Oryal to suplement diety w postaci tabletek musujących o smaku limonkowym. Wystarczy rozpuścić go w wodzie, aby uzupełnić elektrolity i zapobiec odwodnieniu. Produkt zawiera cukier oraz substancję słodzącą.

Kiedy stosować Oryal?

Po suplement diety Oryal sięgnij w okresie narażenia na odwodnienie. Sprawdzi się w przypadku wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego, przebywania na dużych wysokościach, podróży samolotem czy podczas upałów.

Czy stosowanie Oryal w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu Oryal w okresie ciąży i laktacji. Musisz więc skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji, jeśli spodziewasz się dziecka lub karmisz piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Oryal?

Suplement diety Oryal nie jest dla Ciebie odpowiedni, jeśli zmagasz się z nadwrażliwością na którykolwiek z jego składników. Musisz zachować ostrożność, jeśli leczysz się na nadciśnienie (z powodu zawartości sodu oraz potasu) lub chorujesz na cukrzycę (z uwagi na zawartość cukru). Nie podawaj też produktu dzieciom.


Tabela

SkładnikZawartość w 1 tabletce musującej Zawartość w 3 tabletkach musujących (dziennej porcji)
 Sód 266 mg 798 mg
 Potas 200 mg (10 % RWS*) 600 mg  (30 % RWS*)
 Chlorek 195 (24.4 % RWS*) 585 mg (73,2 % RWS*)
 Wapń 50 mg (6,3 % RWS*) 150 mg (18,9 % RWS*)
 Magnez 50 mg (13,3 % RWS*) 150 mg (39,9 % RWS*)
 Witamina B2 0,32 mg (22,9 % RWS*) 0,96 mg (68,7 % RWS*)

 

* % realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

kwas: kwas cytrynowy, dekstroza, diwęglan sodu, węglan potasu, chlorek sodu, inulina, węglan magnezu, węglan wapnia, aromat cytrynowy, aromat limonkowy, substancja słodząca: sacharynian sodu, ryboflawiny 5'-fosforan sodowy. Suplement diety Oryal zawiera cukier i substancję słodzącą.

Jak stosować

osoby dorosłe: 3 tabletki musujące

Przeznaczenie

Oryal suplement diety zawiera elektrolity niezbędne w pracy mózgu i mięśni, w tym serca. Potas, magnez i wapń wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.

Ostrzeżenia

Produkt zawiera sód i potas – osoby leczone z powodu nadciśnienia powinny zachować ostrożność. Produkt zawiera glukozę – osoby chorujące na cukrzycę powinny zachować ostrożność. Produkt nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Producent

USP Zdrowie

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.