Ranigast SOS tabl.do ssania 12 tabl.

Wyrób medyczny neutralizujący kwasotę soku żołądkowego i refluks.

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
11,59

O produkcie: Ranigast SOS tabl.do ssania 12 tabl.

100011525

Opis

Ranigast SOS to wyrób medyczny zawierający sole zobojętniające, które neutralizują kwasotę soku żołądkowego oraz alginiany, które tworzą warstwę ochronną na śluzówce żołądka, zmniejszając częstotliwość refluksu.

Właściwości

Wyrób medyczny Ranigast S.O.S. ma postać doustnych tabletek do ssania. Preparat zawiera alginian sodu, kwas alginowy, wodorowęglan sodu i węglan wapnia. Substancje te w sposób synergistyczny wpływają na zachowanie prawidłowego środowiska żołądka. Alginiany to polisacharydy pozyskiwane z alg morskich. Mają postać włókien, które po połączeniu z kwaśnym środowiskiem żołądka zmieniają się w żel. Tworzą w ten sposób powłokę ochronną, która zabezpiecza błonę śluzową żołądka.

  • Wodorowęglan wraz z węglanem długotrwale minimalizują kwasotę żołądka.
  • Dwutlenek węgla reaguje z kwasem solnym, na skutek czego powstają pęcherzyki. Po uwięzieniu ich w żelu z alginianów na powierzchni soku żołądkowego tworzy się pianka redukująca objawy refluksu i cofanie się treści żołądkowej.

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Ranigast S.O.S. są bezpieczne, w pełni biozgodne i dobrze tolerowane, co potwierdzają przeprowadzone badania*.

Jak działa Ranigast S.O.S.?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym pomagają przywrócić odpowiednią kwasotę soku żołądkowego. Przyczyniają się w ten sposób do zminimalizowania uczucia pieczenia, bólu w nadbrzuszu i zaburzeń trawienia. Ponadto wspierają ochronę śluzówki żołądka.

Kiedy brać Ranigast S.O.S.?

Możesz stosować Ranigast wspomagająco przy zapaleniu żołądka oraz przy objawach refluksu żołądkowo-przełykowego takich jak zgaga czy ból w nadbrzuszu.

Jak długo można stosować Ranigast S.O.S.?

Produktu nie stosuj dłużej niż przez 30 dni. Jeśli po tym czasie nie dojdzie do poprawy, skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Ranigast S.O.S. w ciąży jest bezpieczne?

Dopuszcza się możliwość spożycia wyrobu medycznego przez kobiety w ciąży po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.


Skład

Alginian sodu 200 mg, kwas alginowy 50 mg, wodorowęglan sodu 80 mg, węglan wapnia 140 mg; substancje pomocnicze: mannitol, sukraloza, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, behenian glicerolu, wyciąg z imbiru, olejek eteryczny z imbiru; aromat: cytrynowy, miętowy.

Jak stosować

Stosować po głównym posiłku, w razie potrzeby popijając wodą.
Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 - 2 tabletki
Dzieci 6-12 lat: 1 tabletka

Przeznaczenie

Ranigast SOS stosowany jest w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu oraz wspomagająco przy zapaleniu żołądka.

Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu dawek niezbędnych do osiągnięcia efektu terapeutycznego, jedynymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi były zaparcie i przemijająca biegunka. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Producent

SIIT srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.