Ranigast SOS tabl.do ssania 12 tabl.

Dostępny
9,53
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100011525

Ranigast SOS to wyrób medyczny zawierający sole zobojętniające, które neutralizują kwasotę soku żołądkowego oraz alginiany, które tworzą warstwę ochronną na śluzówce żołądka, zmniejszając częstotliwość refluksu.

Właściwości

Ranigast SOS łagodzi objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu. Umożliwia wyrównanie kwasoty soku żołądkowego, co zapobiega powstawaniu uczucia pieczenia, bólu w nadbrzuszu i niestrawności. Może być stosowany również wspomagająco u osób z zapaleniem żołądka. Preparat jest skuteczny niezależnie od zasadniczej przyczyny problemu. Substancje zobojętniające wykazują szybkie działanie, neutralizując kwasotę soku żołądkowego, a alginiany chronią śluzówkę żołądka.

Skład

Alginian sodu 200 mg, kwas alginowy 50 mg, wodorowęglan sodu 80 mg, węglan wapnia 140 mg; substancje pomocnicze: mannitol, sukraloza, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, behenian glicerolu, wyciąg z imbiru, olejek eteryczny z imbiru; aromat: cytrynowy, miętowy.

Jak stosować

Stosować po głównym posiłku, w razie potrzeby popijając wodą.
Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 - 2 tabletki
Dzieci 6-12 lat: 1 tabletka

Przeznaczenie

Ranigast SOS stosowany jest w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak zgaga oraz ból w nadbrzuszu oraz wspomagająco przy zapaleniu żołądka.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie przekraczać zalecanej dawki, ponieważ większe ilości mogą doprowadzić do zaparcia lub przemijającej biegunki. Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku przewlekłych zaparć lub biegunki, choroby nerek lub przewlekłej niewydolności serca. Preparat nie powinien być stosowany nieprzerwanie dłużej niż przez 30 dni. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła lub światła. Nie używać jeśli opakowanie jest uszkodzone. Przechowywać w temperaturze poniżej 25℃.

Może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu dawek niezbędnych do osiągnięcia efektu terapeutycznego, jedynymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi były zaparcie i przemijająca biegunka. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Producent

SIIT
Via Ariosto 50/60
Trezzano sul Naviglio - Milano, Włochy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.