Ranigast SOS, tabletki do ssania, 24 tabletki

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

13,29
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100019193

Ranigast SOS tabletki do ssania - wyrób medyczny wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo - przełykowego takich jak: zgaga oraz ból w nadbrzuszu.

Właściwości

Ranigast S-O-S zawiera połączenie kilku substancji działających synergistycznie w środowisku żołądka. Szczególny skład preparatu zawierającego: alginian sodu, kwas alginowy oraz wodorowęglan umożliwia jego szybkie działanie.
Alginiany to polisacharydy uzyskiwane z niektórych gatunków alg morskich. Występują w postaci włókien, które w reakcji z kwaśnym środowiskiem żołądka, szybko ulegają żelifikacji. Powstały żel tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej żołądka.
Połączenie wodorowęglanu i węglanu neutralizuje kwasotę soku żołądkowego. Ponadto pęcherzyki dwutlenku węgla, które powstają w wyniku reakcji z kwasem solnym zostają uwięzione w żelu alginianowym. Przekształca się on w piankę unoszącą się na powierzchni soku żołądkowego i tworzącą barierę, która zmniejsza liczbę epizodów refluksu.

Skład

Każda tabletka zawiera: alginian sodu 200 mg, kwas alginowy 50 mg, wodorowęglan sodu 80 mg, węglan wapnia 140 mg. Substancje pomocnicze: mannitol, sukraloza, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, behenian glicerolu, aromaty: wyciąg z imbiru, olejek eteryczny z imbiru, cytryna, mięta.

Jak stosować

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: zaleca się przyjmować 2 tabletki po głównym posiłku w razie potrzeby popijając wodą.
Dzieci (6–12 lat): zaleca się przyjmować 1 tabletkę po głównym posiłku w razie potrzeby popijając wodą.
Dawki te skutecznie zmniejszają kwasotę soku żołądkowego i zapobiegają refluksowi żołądkowo-przełykowemu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Przeznaczenie

Ranigast S-O-S jest wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego takich jak: zgaga oraz ból w nadbrzuszu. Ranigast S-O-S umożliwia wyrównanie kwasoty soku żołądkowego, zapobiegając wystąpieniu uczucia pieczenia, bólu w nadbrzuszu i niestrawności. Ranigast S-O-S jest skuteczny niezależnie od zasadniczej przyczyny problemu. Ponadto można stosować go wspomagająco u pacjentów z zapaleniem żołądka.

Ostrzeżenia

Interakcje z suplementami diety i lekami
Nie są znane interakcje wyrobu medycznego Ranigast S-O-S z suplementami diety. Jednakże obowiązuje ogólna zasada, że wszystkie suplementy diety, w tym witaminy, składniki odżywcze, preparaty ziołowe i homeopatyczne, należy przyjmować co najmniej dwie godziny przed lub po przyjęciu wyrobu medycznego Ranigast S-O-S.


Interakcje z lekami
W związku z właściwościami fizykochemicznymi produktu Ranigast S-O-S może on opóźniać lub ograniczać wchłanianie innych jednocześnie podawanych substancji i leków. W związku z tym przed rozpoczęciem stosowania takiego produktu jak Ranigast S-O-S należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli pacjentka stosuje leki antykoncepcyjne. Przyjmowanie produktu Ranigast S-O-S może nie stanowić przeciwwskazania do równoczesnego stosowania produktów leczniczych, zawierających substancje aktywne takie jak: omeprazol, cymetydyna lub cizapryd; w takich przypadkach należy jednak skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Skład wyrobu medycznego Ranigast S-O-S jest bezpieczny, w pełni biozgodny i dobrze tolerowany, co potwierdzono w badaniach preparatu. Po zastosowaniu dawek niezbędnych do osiągnięcia efektu terapeutycznego jedynymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi były zaparcie i przemijająca biegunka. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Producent

SIIT srl
Via Ariosto 50/60
20090 Trezzano sul Naviglio (MI)
Włochy

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.