Solgar Magnez Cytrynian, suplement diety, 60 tabletek

Marka: SOLGAR

Suplement diety zawiera cytrynian magnezu, który wzmacnia kości i mięśnie.

Dostępny
53,39

O produkcie: Solgar Magnez Cytrynian, suplement diety, 60 tabletek

100013812

Opis

  • Magnez cytrynian
  • Odpowiedni dla wegan
  • Nie zawiera cukrów i skrobi
  • 60 tabletek
  • Suplement diety

Właściwości

Solgar Magnez Cytrynian to suplement diety przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić poziom magnezu w organizmie. Może być przyjmowany przez pacjentów potrzebujących wsparcia funkcji psychologicznych, metabolizmu energetycznego i układu nerwowego. Preparat zawiera składniki, które pomagają zadbać o mięśnie, kości i zęby. Produkt jest odpowiedni dla osób aktywnych fizycznie.

Magnez wspiera transport i wchłanianie wapnia. Bierze udział w procesie tworzenia hydroksyapatytu, czyli minerału niezbędnego do budowy kości. Pokrywa powierzchnię tego składnika, wpływając na stabilizowanie się struktury kości. Magnez pomaga także zachować prawidłowy metabolizm energetyczny. Wspomaga funkcjonowanie układu mięśniowego i nerwowego. Wpływa na wchłanianie wapnia w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu pomaga uchronić organizm przed zakwaszeniem.

Magnez bierze udział także w transporcie sodu i potasu oraz kurczliwości mięśni. Pomaga ustabilizować cząsteczki, które uczestniczą w przesyłaniu energii wewnątrz komórek. W preparacie zastosowano cytrynian magnezu, czyli organiczną sól rozpuszczalną w wodzie. To jedna z najlepiej biodostępnych w organizmie form tego pierwiastka.

Preparat Solgar Magnez Cytrynian został wyprodukowany z zastosowaniem metod, które sprawiają, że suplement jest lekkostrawny, a tabletki dezintegrują się w żołądku w ciągu kilku minut. Produkt nie zawiera cukrów, soli, skrobi, produktów mlecznych, soi, drożdży, pszenicy, glutenu i sztucznych substancji przedłużających trwałość. Solgar Magnez Cytrynian to preparat wolny od aromatów i środków słodzących. W jednej porcji dziennej (2 tabletkach) suplementu diety znajduje się 400 mg magnezu. Preparat jest odpowiedni dla wegan.

Jak działa Solgar Magnez Cytrynian?

Suplement zawiera magnez, który pomaga zmniejszyć uczuci zmęczenia i znużenia. Wpływa na utrzymanie odpowiedniej równowagi elektrolitowej. Wspomaga syntezę białka. Bierze udział w procesie podziału komórek. Produkt może być stosowany w celu uzupełnienia niedoborów magnezu.

Kiedy brać Solgar Magnez Cytrynian?

Producent zaleca przyjmowanie preparatu w trakcie posiłku lub zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza. Osoby chore przewlekle lub zażywające leki przepisane przez specjalistę powinny skonsultować chęć suplementacji z lekarzem.

Czy stosowanie Solgar Magnez Cytrynian w ciąży jest bezpieczne?

Producent zaleca konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji preparatu przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.


Tabela

Składniki aktywne w zalecanej dziennej porcji do spożycia (2 tabletki):
Magnez (cytrynian magnezu) - 400 mg (107% RWS*)

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: magnez (cytrynian magnezu), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, fosforany wapnia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (roślinnych)), substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, glicerol roślinny (z oleju z zairen palmowych i oleju kokosowego)), emulgator (guma celulozowa usieciowana).


Jak stosować

Sposób użycia: osoby dorosłe dwie (2) tabletki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.


Przeznaczenie

Suplement diety dla osób dorosłych:
- poszukujących suplementu diety zawierającego magnez w postaci cytrynianu,
- potrzebujących wsparcia prawidłowych funkcji psychologicznych, układu nerwowego oraz metabolizmu energetycznego [1],
- chcących zadbać o mięśnie, kości i zęby [2],
- aktywnych fizycznie.

ad. 1 Magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz przyczynia się utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
ad. 2 Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz w utrzymaniu zdrowych kości i zębów.


Ostrzeżenia

Najlepiej spożyć przed końcem (MMRR) i nr partii: na szyjce lub spodzie butelki. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu suchym, ciemnym i w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed użyciem skonsultować się z lekarzem.

Nie używać, jeżeli zewnętrzna folia została usunięta lub uszkodzona w inny sposób, umożliwiający otwarcie produktu przed zakupem.

Suplementu diety nie należy stosować zamiast zróżnicowanej, zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.


Dystrybutor

SOLGAR POLSKA Sp. z o.o.
ul. Skoroszewska 12
Warszawa

Producent

SOLGAR Inc.
Leonia, N.J., USA

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.