Szelazo + SR, 60 kapsułek

Suplement diety z żelazem o przedłużonym uwalnianiu i witaminami.

Dostępny
31,19

O produkcie: Szelazo + SR, 60 kapsułek

100005378

Opis

Suplement diety uzupełniający codzienną dietę w żelazo.

Właściwości

Szelazo + SR to preparat, którego składniki uzupełniają codzienną dietę w żelazo i witaminy.  Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu zawierają trzy rodzaje mikopeletek uwalniających chelatowane żelazo i witaminy.

Co to jest Szelazo + SR?

Szelazo + SR to preparat o złożonym składzie i przedłużonym uwalnianiu. Wśród substancji aktywnych znajdziesz żelazo w postaci chelatu aminokwasowego oraz witaminy (witamina C, B6, B12, kwas foliowy). Forma preparatu sprzyja większej wchłanialności żelaza i witamin, a także jego lepszej tolerancji. Jak działają poszczególne składniki tego preparatu?

Żelazo występuje głównie w czerwonych krwinkach (w hemoglobinie), a jego niedobory przyczyniają się do rozwoju anemii. Razem z witaminami z grupy B przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego. Z kolei witamina C ułatwia wchłanianie żelaza, a także uczestniczy w wielu przemianach metabolicznych.

Poza tym witaminy z grupy B są niezbędne do właściwej pracy układu nerwowego. Kobiety planujące ciążę oraz ciężarne powinny zadbać o odpowiednią dawkę folianów, ponieważ zmniejsza to ryzyko wad cewy nerwowej płodu (wad rozwojowych układu nerwowego). Niedobór folianów może się objawiać także niedokrwistością megaloblastyczną, osłabieniem i innymi zaburzeniami*.

Mimo że Szelazo + SR zawiera składniki niezbędne kobietom w ciąży i karmiącym piersią, zaleca się, aby skonsultowały się one z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji preparatem.

Czy Szelazo + SR jest na receptę?

Suplement diety Szelazo + SR jest dostępny bez recepty.

Czy Szelazo + SR powoduje skutki uboczne?

Nie ma żadnych dostępnych informacji na temat niepożądanych działań tego preparatu. Jednak osoby wrażliwe mogą zaobserwować u siebie zaburzenia żołądkowe podczas spożywania żelaza w dawce większej niż 20 mg na dobę*.

Kiedy stosować Szelazo + SR?

Suplement jest polecany osobom o zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo, m.in. kobietom w II i III trymestrze ciąży oraz karmiącym matkom, kobietom w okresie miesiączki, osobom podejmującym się zwiększonego wysiłku fizycznego oraz dawcom krwi.

* https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/84448,Szelazo-+-SR-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu


Skład

celuloza mikrokrystaliczna, skrobia, chelat aminokwasowy żelaza, żelatyna, kwas L-askorbinowy, hydroksypropylometyloceluloza, szelak, naturalna żywica, chlorowodorek pirydoksyny, kwas foliowy, kwas izoaskorbinowy, cyjanokobalamina.

Jak stosować

Spożywać doustnie, po posiłku, popijając dużą ilością wody.

Dzienne spożycie

1 kapsułka.

Przeznaczenie

Stosować w zwalczaniu i zapobieganiu objawom niedoboru żelaza w diecie.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Suplement diety nie może być zamiennikiem zbilansowanej diety. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia. Nie zawiera glutenu, laktozy, bez dodatku barwników.

Waga

60 kapsułek ( masy netto nie podano )

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne
LEK-AM Sp. z o.o.
Otrzykowizna 14 A,05-170 Zakroczym

Producent

Kreo Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Kategorie produktu