Traumon 0,1 g/g, żel, 50 g

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

26,69

Klienci kupili również

O produkcie: Traumon 0,1 g/g, żel, 50 g

100005555

Opis

Traumon żel jest to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w postaci żelu. Stosowany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia: od stłuczeń i urazów po ból reumatoidalny.

Działanie

Etofenamat- substancja czynna leku Traumon działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Etofenamat należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany miejscowo wchłania się przez skórę i gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach.
Stosowanie na skórę ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych typowych dla NLPZ podawanych doustnie. Traumon nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.

Wskazania

Tępe urazy takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych, reumatyzm pozastawowy (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych),
zapalenie nadkłykci.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Stosowanie leku u dzieci

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci.

Ciąża

Nie należy stosować u kobiet w ciąży. W okresie karmienia piersią w razie konieczności można zastosować lek krótkotrwale i na małej powierzchni skóry.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci, należy nałożyć pasek długości 5 do 10 cm leku Traumon żel na skórę w okolicy objętej bólem, pokrywając nim powierzchnię nieco większą niż obszar objęty bólem i wcierać aż do całkowitego wchłonięcia się leku.
Powtarzać 3 do 4 razy na dobę.
Leczenie dolegliwości reumatycznych trwa zazwyczaj 3 do 4 tygodni, zaś tępych urazów (np. urazów sportowych)- do 2 tygodni.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Traumon może powodować działanie niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. rzadko występujące działanie niepożądane (częstość od 1 na 1000 do 1 na 10000 osób) - zaczerwienienie skóry,
bardzo rzadko występujące działanie niepożądane (częstość mniejsza niż 1 na 10000 osób) - skórne reakcje alergiczne np. silny świąd, wysypka, rumień, obrzęk, pęcherze.

Skład

Substancją czynną leku jest etofenamat.
Inne składniki leku: karbomer 940, eter makrogolu oleino cetylowy, sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Producent

Meda Aktiebolag

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.