Magdalena Habuz-Falińska

Magdalena Habuz-Falińska

52 artykuły
Z wykształcenia jestem magistrem farmacji. Swoją wiedzę staram się wykorzystywać, nie tylko pomagając na co dzień Pacjentom w aptece. Od lat spełniam się również jako dziennikarz branżowy, traktując Internet jako nowoczesne źródło przekazu. Szczególnie interesuję się właściwościami konopi medycznych oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii w medycynie i farmacji. W wolnym czasie ćwiczę jogę, maluję oraz spędzam aktywnie czas z najbliższymi.
 • Ile kosztuje test na COVID-19?

  Coraz więcej osób, nie chcąc w niepewności spędzać kwarantanny, decyduje się na wykonanie testów na COVID-19 prywatnie. Ile kosztuje przeprowadzenie testu na koronawirusa?
  Ile kosztuje test na COVID-19?
 • Jak skutecznie dezynfekować maseczki?

  Maseczka od niemal roku towarzyszy nam jako element profilaktyki zdrowotnej. Dowiedz się, jak ją dezynfekować, aby skutecznie chronić siebie i innych przed koronawirusem!
  Jak skutecznie dezynfekować maseczki?
 • Jaki termometr wybrać?

  W aptece dostępnych jest kilka typów termometrów różniących się dokładnością, szybkością pomiaru, dodatkowymi funkcjami i ceną. Podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy.
  Jaki termometr wybrać?
 • Jaki filtr do maseczki bawełnianej będzie najlepszy?

  Maseczki ochronne to obowiązkowa broń w walce z koronawirusem. Oprócz prawidłowego noszenia znaczenie ma zastosowany filtr. Czy wiesz, jaki jest najlepszy? Podpowiadamy!
  Jaki filtr do maseczki bawełnianej będzie najlepszy?
 • Jak złagodzić bóle mięśni przy grypie?

  Bóle mięśniowe w przebiegu grypy to jedna z bardziej nieprzyjemnych dolegliwości, na którą skarżą się pacjenci. Na szczęście można próbować złagodzić je preparatami dostępnymi w aptece.
  Jak złagodzić bóle mięśni przy grypie?
 • Jakie witaminy zastosować przy ciągłym zmęczeniu?

  Ze względu na coraz szybsze tempo życia zmęczenie stale nam towarzyszy. Czy jest czymś niebezpiecznym? Jakie witaminy i minerały pomogą je zwalczyć?
  Jakie witaminy zastosować przy ciągłym zmęczeniu?
 • Inhalacje z soli fizjologicznej na katar i zatoki - odpowiadamy na najczęstsze pytania

  Inhalacja solą fizjologiczną to nadal jedna z najpopularniejszych metod walki z przeziębieniem czy alergią. Jak długo powinna trwać? Kto nie powinien jej stosować?
  Inhalacje z soli fizjologicznej na katar i zatoki - odpowiadamy na najczęstsze pytania
 • Jakie witaminy warto suplementować?

  Czy istnieją witaminy, które każdy z nas powinien przyjmować w postaci leków lub suplementów diety? Opowiadamy, kiedy należy sięgnąć po witaminy z apteki!
  Jakie witaminy warto suplementować?