Nie lubisz nakładać balsamów po kąpieli? Możesz temu zaradzić. Wykonaj własny, nawilżający żel pod prysznic z witaminą E, który odżywi i natłuści Twoją skórę. Przeczytaj, jak zrobić domowy żel w zaledwie czterech prostych krokach.
Ostatnio namawiałam Cię do spróbowania swoich sił w kosmetycznym laboratorium i stworzenia własnego kremu do rąk. Idąc za ciosem tworzenia własnych, naturalnych kosmetyków, stworzyłam domowy, nawilżający żel pod prysznic.
Niezwykłe właściwości składników mojego żelu
Olej kokosowy: właściwości
Olej kokosowy jest świetnym składnikiem żelu pod prysznic i domowych mydełek, bo działa przeciwbakteryjnie. Bardzo często jest też polecany jako zamiennik balsamu do ciała.
Jeżeli nie przepadasz za wcieraniem w skórę balsamu po kąpieli, spróbuj nawilżyć swoją skórę już pod prysznicem. Dodanie oleju kokosowego do domowego żelu pod prysznic sprawi, że skóra po kąpieli będzie miękka, nawilżona, a przesuszone łuski na nogach i sypiąca się z pleców skóra znikną.
Witamina E: właściwości
Odżywienie skóry to jednak nie tylko nawilżenie, ale i dostarczenie jej odbudowujących ją mikroelementów i witamin, m.in. witaminy E, zwanej także witaminą młodości.
Chociaż olej kokosowy zawiera ją sam w sobie, postanowiłam wzbogacić domowy żel pod prysznic o jej dodatkową porcję. Skóra podziękuje Ci za nią szczególnie latem. Dlaczego? Wtedy jest najbardziej narażona na jej utratę, ponieważ witamina E rozpada się pod wpływem słońca.
Witamina E chroni Twoją skórę przed nadmiernym odwodnieniem, pomaga w likwidacji przebarwień na skórze, a przede wszystkim pomaga utrzymać skórę jędrną i młodą.
Sprawdź, jakie jeszcze właściwości ma witamina E w kosmetykach!
Olejki eteryczne: właściwości
Uwielbiam zapach cytrusów, a szczególnie podczas kąpieli. Dlatego też postanowiłam dodać do żelu pod prysznic parę kropel olejków eterycznych: cytrynowego, pomarańczowego i z drzewa herbacianego.
Zgodnie ze sztuką aromaterapii, kompozycja olejków eterycznych ma przede wszystkim sprawić, że poczujesz się zrelaksowana i wyciszona. Ba! Olejek pomarańczowy bardzo dobrze wpłynie także na Twoje libido!
A jak olejki działają na Twoją skórę? Każdy z olejków bardzo dobrze łagodzi wszelkie podrażnienia skóry, czy wypryski pochodzenia trądzikowego. Co więcej, działają przeciwbakteryjnie i odkażająco - oczyszczają skórę z wszelkich drobnoustrojów. Olejek z drzewa herbacianego dobrze radzi sobie także z problemami grzybiczymi.
Mydło kastylijskie: właściwości
Na koniec pozostał mi do przedstawienia ostatni tajemniczy składnik domowego żelu pod prysznic - baza myjąca, czyli mydło kastylijskie w płynie. Nazwą tą określa się każde mydło, które powstaje z tłuszczów roślinnych, a nie zwierzęcych. Oryginalnie do wytworzenia mydła kastylijskiego wykorzystywano jedynie oliwę z oliwek pochodzącą ze słonecznych regionów hiszpańskiej Kastylii.
Dlaczego zdecydowałam się właśnie na tę bazę? Bo bardzo dobrze uzupełnia skład naszego nawilżającego żelu pod prysznic. Mydło kastylijskie stworzone z naturalnej, ekologicznej oliwy z oliwek nie wysusza skóry i dobrze komponuje się z olejem kokosowym. Dzięki temu po wyjściu z kąpieli możesz zapomnieć o balsamie do ciała.
Sprawdź też, jakie pH mydła będzie dla Ciebie najlepsze!