Caprima

  (3)

Caprima to marka należąca do polskiej firmy M-Lek. Zajmuje się produkcją preparatów spożywczych dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Wyroby tego producenta mogą być stosowane jako jedyne źródło pożywienia lub żywienie uzupełniające. Caprima nie używa w swoich produktach mleka krowiego.

Sortuj według

  Preparaty dla dzieci Caprima z mlekiem kozim

  • Preparaty Caprima zawierają naturalne składniki, jak witaminy, minerały, kwas foliowy, potas, magnez, cynk, mangan, chlorek i fosfor. Kluczową substancją w produktach tej marki jest mleko kozie. Zawiera ono mniej białka alergennego w porównaniu do mleka krowiego. Formuła produktów Caprima została opracowana w taki sposób, by ich trawienie przebiegało sprawniej,
  • Mleko kozie zastosowane w produktach Caprima to źródło nukleotydów wspierających kształtowanie układu immunologicznego i produkcję komórek. Zawiera więcej oligosacharydów i mniej cholesterolu niż mleko krowie. Laktoza pochodząca z tego surowca pomaga przyspieszyć wchłanianie wapnia w dolnych odcinkach jelita cienkiego i wytworzyć odpowiednią mikroflorę,
  • Caprima do produkcji swoich preparatów nie wykorzystuje substancji modyfikowanych genetycznie. Wyroby tej marki w całości powstają na terenie Unii Europejskiej. Nie zawierają oleju palmowego i maltodekstryny, które wpływają na otyłość i powstawanie cukrzycy typu II. Produkty Caprima spełniają restrykcyjne wymogi HACCP.

  Mleko w proszku Caprima dla dzieci

  Mleko w proszku dla dzieci Caprima jest dostępne w wielu wersjach. Do najważniejszych serii produktów tej marki warto zaliczyć linię 1, 2 i 3 Premium. To wyroby odpowiednie dla dzieci w wieku do 6., od 6. i od 12. roku życia. W skład oferty Caprima dostępnej w Dr. Max wchodzą m.in. preparaty początkowe dla noworodków, przeznaczone dla maluchów, które nie mają możliwości spożywania mleka matki. Produkty te powinny zostać włączone do diety dziecka po konsultacji z pediatrą. To wyroby lekkostrawne, zawierające wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Mleko w proszku następne oparte na mleku kozim od 6. miesiąca życia Caprima służy do przygotowania z użyciem wody. To środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Wyrób zawiera węglowodany. Cena produktów Caprima różni się w zależności od ich rodzaju i pojemności opakowania.