Cardiamid z kofeiną, 8 pastylek do ssania o smaku cytrusowym

Suplement diety z kofeiną, magnezem i witaminą B6, pastylki do ssania.

Dostępny
15,59

O produkcie: Cardiamid z kofeiną, 8 pastylek do ssania o smaku cytrusowym

100001145

Opis

Suplement diety zawiera kofeinę, magnez i witaminę B6.

Dystrybutor

Adamed Consumer Healthcare S.A., Pieńków 149, 05-152 Czosnów

Ostrzeżenia

  • Przeciwwskazania: Zawiera kofeinę; nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i osób z nadciśnieniem tętniczym (zawartość kofeiny w 3 pastylkach - 76,5 mg; w 6 pastylkach -153 mg).
  • Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Wyprodukowano w EU

Przeznaczenie

Suplement diety jest zalecany dla osób, które odczuwają osłabienie i zmęczenie oraz w okresach zwiększonego wysiłku umysłowego i aktywności psychicznej.


Skład

Składniki: cukier, syrop glukozowy, wyciąg suchy z nasion guarany Paullinia cupana (w tym 22% kofeiny), regulator kwasowości - kwas cytrynowy, magnez (cytrynian tri magnezu), aromat, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).


Jak stosować

Doustnie.


Tabela

Składnik 3 pastylki (%ZDS*) 4 pastylki (%ZDS*) 5 pastylek (%ZDS*) 6 pastylek (%ZDS*)
Magnez 57 mg (15 %) 76 mg (20 %) 95 mg (25 %) 114 mg (30 %)
Witamina B6 0,9 mg (64 %) 1,2 mg (86 %) 1,5 mg 9107 %) 1,8 mg (129 %)

Wyciąg z nasion guarany, w tym:

kofeina

348 mg

76,5 mg

464 mg

102 mg

580 mg

127,5 mg

696 mg

153 mg

ZDS* - Zalecane Dziennie Spożycie


Waga

28 g netto


Właściwości

Suplement diety Cardiamid z kofeiną występuje w postaci doustnych pastylek do ssania. Jest przeznaczony dla osób chcących uzupełnić codzienne żywienie o mikroelementy pomocne w walce ze zmęczeniem i znużeniem. 

Formuła suplementu diety Cardiamid z kofeiną opiera się na składnikach aktywnych wspierających pobudzenie, wspomagających metabolizm energetyczny oraz pomagających zredukować przemęczenie i przywrócić koncentrację. Preparat zawiera roślinny wyciąg z nasion guarany (Paullinia cupana) bogaty w kofeinę. Receptura preparatu Cardiamid z kofeiną została wzbogacona również o witaminy i składniki mineralne takie jak magnez (cytrynian tri magnezu) czy witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).

  • Kofeina wspomaga redukowanie zmęczenia psychicznego. Ponadto wspiera utrzymywanie koncentracji, czujności i sprawności umysłowej.
  • Magnez i witamina B6 pomagają zmniejszać uciążliwe uczucie zmęczenia i znużenia. Jednocześnie wspomagają prawidłowy metabolizm energetyczny organizmu.
  • Witamina B6 dodatkowo wspiera utrzymywanie właściwego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowe stężenie tego aminokwasu wspiera poprawne funkcjonowanie serca i układu krążenia. 

Na co działa Cardiamid z kofeiną?

Cardiamid z kofeiną jest zalecany osobom, które odczuwają zmęczenie, spadek witalności, brak energii i osłabienie. Składniki znajdujące się w preparacie pomagają wzmocnić sprawność psychiczną i koncentrację. Kofeina zawarta w wyciągu z guarany wspomaga czujność i pracę umysłu oraz pomaga zmniejszać zmęczenie psychiczne. Cardiamid z kofeiną zawiera również magnez i witaminę B6, które wspierają łagodzenie uczucia zmęczenia i znużenia, jednocześnie wspomagając prawidłowy metabolizm energetyczny. Witamina B6 dodatkowo odpowiada za wspieranie odpowiedniego metabolizmu homocysteiny, która pomaga w poprawnym funkcjonowaniu serca i układu krążenia. 

Czy Cardiamid z kofeiną jest bezpieczny?

Suplement diety Cardiamid z kofeiną jest odpowiedni dla osób dorosłych. Produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży. Nie należy podawać go dzieciom. Ponadto nie zaleca się stosowania suplementu diety osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze. Preparat, podobnie jak tabletki na serce, nie powinien być stosowany w razie nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Czy Cardiamid z kofeiną podnosi ciśnienie?

W składzie suplementu diety znajduje się wyciąg z guarany, który zawiera kofeinę. Nie zaleca się stosowania preparatu osobom borykającym się z nadciśnieniem tętniczym. 


Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia: dorośli - od 3 do maksymalnie 6 pastylek dziennie.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.