Cosmopor

  (18)

Cosmopor to marka należąca do niemieckiej firmy Hartmann z ponad 20-letnim doświadczeniem. Zajmuje się produkcją wyrobów do pielęgnacji domowej i profesjonalnej, zwłaszcza po zabiegach. Obecnie artykuły tej marki są dostępne na 130 rynkach na całym świecie.

Sortuj według

Opatrunki na rany i skaleczenia Cosmopor

  • Cosmopor produkuje materiały opatrunkowe na rany i skaleczenia. Wśród nich można znaleźć produkty samoprzylepne, wodoodporne, w kolorze skóry i jałowe. Marka oferuje artykuły na drobne skaleczenia, a także rany pooperacyjne wymagające zastosowania idealnie czystych materiałów opatrunkowych. Niektóre produkty Cosmopor pozwalają na higienę rany bez konieczności zdejmowania opatrunku,
  • Do najważniejszych serii opatrunków Cosmopor można zaliczyć linie Cosmopor E, Cosmopor Waterproof, Cosmopor Skin Color i Cosmopor Steril. Produkty tej marki są pakowane w opakowania zbiorcze po co najmniej kilka sztuk, a wyroby jałowe – w osobne arkusze umieszczone w pudełku. Ceny wyrobów Cosmopor różnią się w zależności od ich przeznaczenia i pojemności opakowania,
  • Wśród najważniejszych produktów tej marki można wyróżnić opatrunek jałowy 10 cm x 8 cm Cosmopor Advance, wykonany z włókniny o zwiększonej chłonności. Nie ogranicza on naturalnych funkcji skóry. Do stworzenia produkcji zastosowano technologię DryBarrier. Dzięki niej wysięk i wilgoć są odprowadzane do warstwy chłonnej, gdzie następnie są zatrzymywane. Produkty Cosmopor mogą być stosowane w celu ochrony ran przed wodą na basenie lub pod prysznicem. Pozwalają na używanie bezpośrednio po zabiegach dezynfekcji i oczyszczania.

Opatrunki jałowe i niejałowe Cosmopor zgodne z normami

Wyroby Cosmopor dostępne w Dr. Max pokryto polietylenową siatką, która pomaga uchronić się przed przywieraniem opatrunku do rany i nowo powstających tkanek. Produkty te przepuszczają parę wodną i powietrze. Niektóre wyroby Cosmopor mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu włóknina nie zawija się podczas stosowania. Marka ma w swojej ofercie również produkty jałowe pakowane po jednej sztuce. Wyroby Cosmopor powstają zgodnie z certyfikatem zarządzania jakością ISO 9001. Firma Hartmann, do której należy marka, spełnia także wszystkie wytyczne Unii Europejskiej dotyczące wyrobów medycznych – DIN 46001. Wyroby Cosmopor mają Certyfikat Bezpieczeństwa Stosowania – CE.