Femibion 1 Wczesna ciąża, 28 tabletek

Suplement diety w tabletkach zawiera kwas foliowy oraz Metafolin.

Dostępny
28,58

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Femibion 1 Wczesna ciąża, 28 tabletek

100011554

Opis

Suplement diety zawierający w swoim składzie witaminy i minerał pomagające zaspokoić szczególne potrzeby matki i dziecka we wczesnym okresie ciąży.

Właściwości

Femibion 1 to suplement diety zawierający podwójne źródło folianów: kwas foliowy i Metafolin (L-metylofolian wapnia) – aby wspierać wzrost tkanek matczynych w czasie ciąży. Foliany są ważne również dla prawidłowego wytwarzania krwi i podziału komórek. Preparat zawiera ponadto cholinę, na którą zapotrzebowanie wzrasta podczas ciąży. Cholina przyczynia się do prawidłowego metabolizmu homocysteiny, ma udział w utrzymywaniu właściwego metabolizmu tłuszczów i wspomaga funkcjonowanie wątroby.

Produkt zawiera również żelazo (diglycynian) – w łatwo przyswajalnej formie, witaminę D3, jod oraz inne witaminy i minerały dopasowane do zapotrzebowania organizmu na wczesnym etapie ciąży. Co należy wiedzieć o właściwościach wspomnianych składników suplementu Femibion 1? Żelazo jest ważne dla prawidłowego wytwarzania czerwonych krwinek. Pierwiastek przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Jod wpływa na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz wytwarzanie jej hormonów.

Witamina B1, witamina B2 i biotyna (witamina B7) przyczyniają się do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego i sprawnej pracy układu nerwowego. Niacyna (witamina B3), kwas pantotenowy (witamina B5), witamina B6 i witamina B12 obecne w składzie preparatu Femibion 1 pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia. Witamina D wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego, z kolei witamina E pomaga chronić komórki ciała przed stresem oksydacyjnym. W formule suplementu znalazły się także selen i witamina C wpływające na odporność organizmu.

Preparat Femibion 1 Wczesna ciąża jest produktem bezglutenowym, bez żelatyny i laktozy. W opakowaniu znajduje się 28 tabletek, co wystarcza na 4 tygodnie stosowania. Prezentowany suplement należy traktować jako uzupełnienie, a nie zamiennik zdrowej diety. Trzeba pamiętać o tym, że wczesna ciąża (czyli okres pomiędzy 1. a 13. tygodniem) to czas, gdy kobieta powinna dbać o zbilansowany jadłospis bogaty w składniki odżywcze, sporo się ruszać i zrezygnować z używek.

Chociaż w 1. trymestrze ciąża może nie być nawet widoczna, dziecko wówczas intensywnie się rozwija i rośnie. Około 6. tygodnia ciąży  zaczyna bić jego jeszcze nie do końca rozwinięte serce. W 1. trymestrze rozwija się też układ krwionośny, rosną kończyny, kostnieje szkielet i kształtuje się większość narządów. Wczesna ciąża to zatem bardzo ważny okres dla rozwoju dziecka i warto w tym czasie zadbać o właściwą podaż składników odżywczych.

Na co pomaga Femibion 1 Wczesna ciąża?

Suplement diety opracowano z myślą o zapotrzebowaniu kobiet od 1. tygodnia ciąży na określone składniki odżywcze. Femibion 1 ma za zadanie uzupełniać prawidłową dietę o foliany (w tym kwas foliowy), witaminy z grupy B, cholinę, witaminy C, D, E, żelazo, jod i selen. Wspomniane składniki dbają o dobry stan zdrowia ciężarnej kobiety i rozwijającego się dziecka. Szczególnie ważne w 1. trymestrze ciąży jest zapewnienie właściwej podaży folianów (których przedstawiany preparat dostarcza), dlatego że niski poziom tych substancji u matki zwiększa ryzyko rozwoju wad cewy nerwowej u płodu.

Jak długo stosować Femibion 1 Wczesna ciąża?

Femibion 1 Wczesna ciąża powinno się stosować do 12. tygodnia ciąży. Przed 13. tygodniem dziecko wchodzi w fazę szybkiego wzrostu. Z tego względu na okres od 13. do 40. tygodnia ciąży zalecane jest przejście na Femibion 2 Ciąża.

Czy przyjmując Femibion 1 Wczesna ciąża trzeba brać dodatkowo kwas foliowy?

Preparat Femibion 1 zawiera zarówno kwas foliowy (400 µg), jak i aktywny folian, Metafolin (416 µg). Dawki substancji aktywnych w suplemencie zostały dostosowane do potrzeb kobiet w 1. trymestrze ciąży. Oznacza to, że przyjmując preparat, nie trzeba dodatkowo brać kwasu foliowego.


Tabela

Składniki 1 tabletka % RWS*
Foliany 800 µg 400%
w tym:
kwas foliowy 400 µg
L-metylofolian wapnia 416 µg
Witamina B1 1,4 mg 127%
Witamina B2 1,4 mg 100%
Witamina B6 1,9 mg 136%
Witamina B12 4,5 µg 180%
Niacyna 12 mg 75%
Biotyna 40 µg 80%
Kwas pantotenowy 6 mg 100%
Witamina E 4,8 mg 40%
Witamina D 20 µg 400%
Witamina C 55 mg 69%
Jod 150 µg 100%
Selen 26 µg 47%
Żelazo 10 mg 71%
Cholina 130 mg ---

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: dwuwinian choliny; substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; L-askorbinian wapnia; całkowicie uwodorniony olej sojowy; diglicynian żelaza; substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza; substancjawypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; barwnik: węglan wapnia, maltodekstryna; substancja glazurująca: alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk i hydroksypropyloceluloza; amid kwasu nikotynowego; kwas: kwas cytrynowy; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kwasy tłuszczowe i fosforan dwuwapniowy; octan DL-alfa tokoferylu; D-pantotenian wapnia; sacharoza; skrobia modyfikowana; chlorowodorek pirydoksyny; monoazotan tiaminy; skrobia; ryboflawina; L-metylofolian wapnia (Metafolin®); kwas pteroilomonoglutaminowy; jodek potasu; D-biotyna; cholekalcyferol; selenian sodu; cyjanokobalamina.

Jak stosować

Doustnie, popijając wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:Dorośli: 1 tabletkę dziennie

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci

Waga

24,4 g netto

Producent

PROCTER & GAMBLE
Zabraniecka 20
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.