Naturell Omega–3, suplement diety, 120 kapsułek

Suplement diety zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3, które wspomagają serce.

Dostępny
19,99

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: Naturell Omega–3, suplement diety, 120 kapsułek

100009251

Opis

Suplement diety zawierający Omega-3

Właściwości

Tłuszcze są bardzo cenną grupą składników odżywczych, która wyróżnia się najwyższym skoncentrowaniem energii. Dostarczają one niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) i witaminy A, D, E i K. Suplement diety Naturell Omega-3 zawiera olej naturalnego pochodzenia pozyskany z ryb morskich, który jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Nie są one syntetyzowane w ludzkim organizmie, dlatego powinny być dostarczane wraz z pożywieniem.

Olej rybi znajdujący się w preparacie jest bogaty w EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy) oraz inne kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3. DHA i EPA wielotorowo wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Mają korzystny wpływ zwłaszcza na serce i układ krążenia.

  • DHA i EPA przyczyniają się do poprawnego działania serca (przy spożyciu 250 mg EPA i DHA na dobę).
  • DHA wspierają właściwą pracę mózgu i zachowanie odpowiedniego widzenia (przy spożyciu 250 mg DHA na dobę).
  • Kwasy omega-3 spożywane w czasie ciąży i karmienia piersią przyczyniają się do prawidłowego rozwoju oczu u płodów i niemowląt karmionych piersią (przy spożyciu 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dobowe spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 dla osób dorosłych).

Preparat Naturell omega-3 ma powstać małych i łatwych do połknięcia kapsułek. W razie potrzeby można wycisnąć ich zawartość i podać razem z pokarmem. Ponadto produkt nie zawiera cukru, laktozy ani glutenu, dlatego może być stosowany przez osoby wykluczające te składniki z diety.

Jak dawkować Naturell omega-3?

Spożywaj 5 kapsułek suplementu diety dziennie, najlepiej podczas posiłków lub od razu po jedzeniu. Pamiętaj, aby nie przekraczać rekomendowanej dobowej ilości preparatu.

Jak długo można stosować Naturell omega-3?

Preparat Naturell omega-3 możesz stosować przez dowolnie długi okres jako uzupełnienie diety.

Czy stosowanie Naturell omega-3 w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Z czym nie łączyć Naturell omega-3?

Jeśli stosujesz leki zmniejszające krzepliwość krwi, przed rozpoczęciem suplementacji preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Naturell omega-3?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Osoby mające zaburzenia krzepliwości krwi przed rozpoczęciem suplementacji powinny skonsultować się z lekarzem.


Tabela

Zawartość składników:   Jedna kapsułka zawiera: Pięć kapsułek zawiera: 
 olej z ryb 500 mg, w tym:  500 mg  2500 mg
 -          EPA - kwas eikozapentaenowy (18%)  90 mg  450 mg
 -          DHA - kwas dokozaheksaenowy (12%)  60 mg  300 mg
 -          inne kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 (5%)  25 mg  125 mg

*procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

Składniki: olej z ryb; żelatyna; substancja glazurująca: glicerol; przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.


Jak stosować

Preparat stosować podczas posiłku lub bezpośrednio przed nim. Osobom mającym trudności z połykaniem zawartość kapsułek można wycisnąć i podawać z pokarmem.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli 5 kapsułki.


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi lub stosujące leki zmniejszające krzepliwość krwi, kobiety w ciąży i matki karmiące przyjmowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.


Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
Ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa


Producent

Naturell AB, Szwecja


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.