Śpij w rękawiczkach – nocna maska z olejkiem arganowym na paznokcie

24. 9. 2017 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • infografiki urodowe diy
Śpij w rękawiczkach – nocna maska z olejkiem arganowym na paznokcie

Olejek arganowy to prawdziwa bomba witaminowa dla Twoich dłoni i paznokci. Jeżeli chcesz wzmocnić jego działanie, przeprowadź cały rytuał i pozostaw go na dłoniach na noc, pod osłoną białych rękawiczek. Oto przepis na nocną maskę z olejkiem arganowym na paznokcie.

Olejek arganowy do paznokci - kiedy powinnaś go stosować?

Kruche i rozdwajające się paznokcie mogą mieć wiele przyczyn. Z jednej strony może to znaczyć, że w Twoim organizmie brakuje ważnych mikroelementów, takich jak cynk, żelazo, magnez czy witamin A, B lub E (Witaminy na zdrowe włosy, skórę i paznokcie). Jednak najczęściej problemy z paznokciami zaczynają się po ściągnięciu tipsów, lakieru hybrydowego czy też po częstym myciu naczyń czy sprzątaniu bez rękawiczek.

Gdy Twoje paznokcie rozdwajają się i łamią, spróbuj zastosować naturalne metody ich odbudowy i wykonaj rytuał z olejku arganowego, który wzmocni je i poprawi ich kondycję.

Możesz też przyjąć zupełnie inną strategię: po prostu nie czekaj, aż Twoje paznokcie się osłabią. Jeżeli jesteś zadowolona z wyglądu swoich pazurków, regularnie nakładaj olejek arganowy. Paznokcie i dłonie nigdy nie będą powodem Twoich zmartwień i z pewnością Ci się za to odwdzięczą. W końcu rytuał z olejkiem arganowym to nie tylko ratunek w potrzebie, ale przede wszystkim niezwykle przyjemny i luksusowy zabieg. W końcu nie bez powodu olej arganowy nazywa się „płynnym złotem z Maroka”.

nocna maska z olejkiem arganowym na paznokcie

Olejek arganowy na paznokcie - jak to działa?

Olejek arganowy wzmocni Twoje paznokcie, ponieważ jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (tzw. NNKT), które wzmacniają budowę komórek ludzkiego ciała, także paznokci. Dodatkowo, sprawiają, że paznokcie są bardziej nawilżone, a przez to elastyczne i mniej łamliwe. 

Witaminy A i E pomagająodbudować paznokcie i przyspieszają ich wzrost. Wszystko dzięki temu, że witamina A przyspiesza syntezę keratyny, a to właśnie z niej w głównej mierze zbudowane są paznokcie. Witamina E nie tylko sama działa na Twoje pazurki, ale także pomaga w transporcie witamy A - dzięki niej witamina A nie utlenia się i dostarczana jest organizmowi w najlepszej postaci.

A dlaczego ważne jest pozostawienie olejku na noc? I po co te rękawiczki? Odpowiedź jest prosta. Pamiętasz, jak opowiadałam Ci o olejowaniu włosów? Polecałam Ci wtedy, abyś po wtarciu oleju we włosy okryła je czepkiem lub ręcznikiem, aby podnieść temperaturę włosów, otworzyć ich łuski i ułatwić cząsteczkom oleju przeniknięcie do wnętrza. Dokładnie tak samo działa olejowanie paznokci.

Zwiększenie temperatury skóry i paznokci sprawia, że olej łatwiej się przyswaja.

Podczas snu martwe skórki wokół Twoich paznokci zmiękczą się i staną się mniej widoczne. Po całonocnym „moczeniu” ich w olejku, bardzo łatwo je usuniesz za pomocą specjalnych cążków lub zwykłego drewnianego patyczka.

Po nocy spędzonej z olejkiem arganowym Twoje dłonie będą delikatne i gładkie, a paznokcie staną się bardziej wytrzymałe i nabiorą ładnego, zdrowego kolorytu.

Domowe spa dla dłoni - przepis na rytuał z olejkiem arganowym na paznokcie z naszej infografiki

Rytuał z olejem arganowym najlepiej wykonaj tuż przed snem. W ten sposób nie tylko dasz swoim paznokciom dużo czasu na wchłonięcie składników odżywczych, ale i nie będziesz musiała martwić się, co zrobić z rękami umoczonymi w oleju.

Przygotuj:

  • 1 kapsułkę witaminy A+E, np. Witamina A + E AVET
  • 3-4 łyżki olejku arganowego
  • białe bawełniane rękawiczki

Przepis:

Przygotowanie rytuału z olejkiem arganowym

1. Przygotuj miseczkę, w której wymieszasz witaminę A+E oraz olejek arganowy. Ostrym narzędziem (np. nożem lub szpilką) nakłuj kapsułkę i wyciśnij z niej oleisty płyn z witaminami.

2. Do witamin dodaj 3 - 4 łyżki olejku arganowego. Całość dobrze wymieszaj łyżką.

3. Na umyte dłonie nałóż olejek. Delikatnie wmasuj go w paznokcie oraz skórki. Rytuał masażu wykonuj przez kilka minut na każdej dłoni - pobudzi mikrokrążenie w komórkach, a także podniesie temperaturę płytki paznokcia, przez co składniki olejku łatwiej będą się wchłaniać.

4. Na pokryte olejkiem dłonie nałóż białe, bawełniane rękawiczki. Pozostaw je na dłoniach na całą noc.

Dla najlepszego efektu, stosujolejek arganowy na paznokcie raz w tygodniu.

 

Więcej artykułów na ten temat

Aleksandra Anna Wolska