GingerOrganic

  (11)

GingerOrganic to marka należąca do polskiej firmy 4 Organic. Zajmuje się ona produkcją naturalnych kosmetyków i środków higienicznych. Celem przedsiębiorstwa jest ograniczenie śladu węglowego. Marka stosuje opakowania pochodzące z recyklingu oraz lżejszy, opatentowany laminat.

Sortuj według

Tampony, podpaski i wkładki GingerOrganic z naturalnej bawełny

GingerOrganic to marka zajmująca się produkcją naturalnych, certyfikowanych preparatów dla kobiet. W jej ofercie znaleźć można przede wszystkim wyroby higieniczne – tampony, podpaski, podkłady poporodowe i wkładki. Produkty te powstają z organicznej, oczyszczonej bawełny, która nie jest bielona chlorem. Nie zawierają żadnych substancji modyfikowanych genetycznie. Bawełna używana do tworzenia artykułów GingerOrganic pochodzi z ekologicznych upraw, na których nie stosuje się pestycydów. Wyroby te są wolne od substancji chemicznych, barwników i dodatków zapachowych.

Naturalna bawełna stosowana do produkcji wyrobów GingerOrganic jest bezpieczna dla skóry. Pozwala jaj oddychać i wspiera zachowanie odpowiedniej higieny miejsc intymnych. Pomaga również uniknąć odparzeń i alergii. W ofercie marki znaleźć można m.in. GingerOrganic tampony organiczne z aplikatorem mini. To wyroby hipoalergiczne, testowane klinicznie *, o budowie zapobiegającej przeciekaniu. Dołączony aplikator ułatwia korzystanie z tamponów.

Organiczne środki higieniczne od GingerOrganic

Wyroby GingerOrganic mają certyfikat Ecocert Organic Cosmos potwierdzający ich organiczność i biodegradowalność. Marka dysponuje też oznaczeniem Allergy Certified dla produktów pozbawionych zapachów, barwników i przebadanych dermatologicznie pod kątem potencjału alergizującego. Produkty GingerOrganic mają również certyfikat Nordic Ecolabel potwierdzający brak testów na zwierzętach, a także GOTS i FSC.  Wyroby tej marki nie zawierają substancji ropopochodnych, a także dodatkowych aromatów i pochodnych formaldehydu. Wyroby GingerOrganic  mogą być stosowane również przez osoby borykające się z atopowym zapaleniem skóry i alergiami. Podpaski tej marki są pakowane w biofolię produkowaną z mączki kukurydzianej bez GMO.