Olimp Hydratonic Fast, suplement diety, 20 tabletek musujących

Suplement diety w postaci tabletek musujących, zawiera elektrolity.

Dostępny
17,12

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Olimp Hydratonic Fast, suplement diety, 20 tabletek musujących

100010605

Opis

Hydratonic fast to suplement diety w postaci tabletek musujących, który po rozpuszczeniu w wodzie przechodzi w pyszny napój gaszący pragnienie w każdej sytuacji. Zawiera kluczowe elektrolity (sód, potas, wapń, magnez), dodatkowo uzupełniony o glukozę i witaminę C.

Właściwości

Preparat powstał z myślą o osobach w okresie zwiększonego zapotrzebowania na elektrolity oraz niektóre witaminy. Jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia wykonujących intensywny wysiłek fizyczny, narażonych na wzmożoną utratę płynów, zmagających się z biegunkami czy wymiotami. Suplement diety zawiera takie składniki aktywne jak:

  • Magnez – wspomaga utrzymanie prawidłowej równowagi elektrolitowej, wspiera poprawną pracę mięśni, przyczynia się do zmniejszenia znużenia i zmęczenia, odpowiada za prawidłowy przebieg metabolizmu energetycznego,
  • Potas – jest niezwykle ważnym elektrolitem, wspiera pracę układu nerwowego, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni,
  • Wapń – wspiera utrzymanie poprawnego przekaźnictwa nerwowego, odpowiada za funkcjonowanie mięśni, wpływa na zachowanie prawidłowego metabolizmu energetycznego,
  • Witamina Cpomaga zmniejszyć odczuwanie zmęczenia i znużenia, wspiera ochronę komórek przed skutkami stresu oksydacyjnego,
  • glukoza – stanowi źródło energii.

Olimp Hydratonic Fast ma postać tabletek musujących przeznaczonych do rozpuszczenia w wodzie. Zawiera cukier i substancje słodzące (cyklaminiany, acesulfam K, sukraloza).

Jak działa Olimp Hydratonic Fast?

Suplement diety zawiera składniki aktywne, które pomagają przywrócić równowagę elektrolitową oraz wspomagają prawidłową pracę mięśni. Stanowią wsparcie organizmu w okresie dużego wysiłku fizycznego, podczas upałów oraz wymiotów i biegunek różnego pochodzenia.

Jak często stosować Olimp Hydratonic Fast?

Preparat można stosować codziennie. Dzienna porcja to 2-3 tabletki musujące na dobę.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olimp Hydratonic Fast?

Nie stosuj tego suplementu diety w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników oraz gdy chorujesz na cukrzycę. Nie podawaj go dzieciom poniżej 3. roku życia.

Czy stosowanie Olimp Hydratonic Fast w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli spodziewasz się dziecka lub karmisz piersią, zgodnie z zaleceniami producenta – zasięgnij porady lekarskiej przed rozpoczęciem suplementacji.


Tabela

Zawartość składników charakteryzujących produkt: 2 tabletki / 0,4 l wody 3 tabletki / 0,6 l wody
Glukoza 1 g 1,5 g
Składniki mineralne i witaminy
Sód 552 mg 828 mg
Potas 300 mg (15%*) 450 mg (22,5%*)
Wapń 120 mg (15%*) 180 mg (22,5%*)
Magnez 112,6 mg (30%*) 168,8 mg (45%*)
Witamina C 80 mg (100%*) 120 mg (150%*)

Skład

regulator kwasowości – kwas cytrynowy; diwęglan sodu, glukoza, sole potasowe kwasu ortofosforowego; substancja wypełniająca –  sorbitole; aromaty, węglan wapnia, tlenek magnezu, stabilizator – glikol polietylenowy; kwas askorbinowy – witamina C, substancje słodzące – cyklaminiany, acesulfam K, sukraloza; barwnik – karoteny (dla smaku pomarańczowego).
Zawiera cukier i substancje słodzące.

Jak stosować

2-3 tabletki. 1 tabletkę należy rozpuścić w 200 ml wody.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jako suplement diety dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 3 roku życia, w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na składniki produktu, np. w okresie przedłużających się wysiłków fizycznych, a także w sytuacji zwiększonego odczuwania pragnienia i narażenia na wzmożoną utratę płynów z organizmu w wyniku pocenia się w upalne dni, a także biegunek, czy wymiotów jako jedno z różnych źródeł zachowania spożycia co najmniej 2,0 l wody dziennie, w celu utrzymania prawidłowych funkcji fizycznych organizmu.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Nie należy stosować w przypadku cukrzycy lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie produktu powinny skonsultować z lekarzem.

Producent

OLIMP LABORATORIES Sp. z o. o.
Pustynia 84F
39-200 Dębica


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.