Undofen Krioterapia, aplikator usuwający kurzajki i brodawki

Marka: UNDOFEN

Aplikator do usuwania kurzajek i innych brodawek poprzez wymrażanie.

Dostępny
45,30

O produkcie: Undofen Krioterapia, aplikator usuwający kurzajki i brodawki

100005595

Opis

Undofen Krioterapia kurzajki/ brodawki - zamraża kurzajkę aż do korzenia. Najskuteczniejsza metoda leczenia, efekty już po jednej aplikacji.


Właściwości

Undofen Krioterapia to aerozol na kurzajki i brodawki dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Brodawki to zmiany skórne wywoływane przez wirus HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Aerozol usuwa kurzajki i brodawki metodą krioterapii – zamraża zmianę aż do korzenia. W przypadku starych brodawek konieczne jednak może się kilkukrotnie użycie preparatu. Jest to jednak najskuteczniejsza i najszybsza zarazem (kuracja trwa 10–14 dni) metoda leczenia kurzajek i brodawek samodzielnie w domu. Opiera się na tej samej metodzie zamrażania, jaką stosują lekarze. Efekty widoczne są już po 1 użyciu produktu. Zmiana zazwyczaj odpada w ciągu 2 tygodni po jednorazowym zastosowaniu, a wcześniej pod spodem odtwarza się zdrowy naskórek. Undofen Krioterapia zawiera nieszkodliwą dla środowiska mieszankę eteru dimetylowego i propanu. Opakowanie wystarcza na 12 zastosowań.

Kurzajki i brodawki powstają na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV (ang. Human Papilloma Virus). Wirus przedostaje się do organizmu człowieka w przypadku uszkodzenia i przerwania powłoki skórnej, później namnaża się w komórkach nabłonka i tworzy grudkę o rogowaciejącej powierzchni.

Jak działa Undofen Krioterapia?

Undofen Krioterapia pomaga pozbyć się kurzajek i brodawek występujących na skórze. Dzięki unikalnej technologii aplikacji pozwala uzyskać optymalną temperaturę zamrażania (-50°C), która jest bezpieczna podczas takiego zabiegu, przy przestrzeganiu zaleceń producenta w zakresie stosowania produktu. Jednorazowe aplikatory chronią przed roznoszeniem wirusa HPV i gwarantują precyzyjne zastosowanie preparatu, dokładnie w wybranym miejscu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Undofen Krioterapia?

Wśród przeciwwskazań do stosowania Undofen Krioterapia wymienia się przede wszystkim nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik. Nie powinno się go używać w przypadku występowania zmian na skórze z widocznym odczynem zapalnym, a także na dużej powierzchni skóry z objawami chorobowymi. Undofen nie powinien być ponadto stosowany na błony śluzowe ani w okolicach oczu.

Czy Undofen Krioterapia ma skutki uboczne?

Preparat uważany jest za bezpieczny lek. Po jego zastosowaniu mogą się jednak pojawić pewne działania niepożądane, które zazwyczaj są związane z podrażnieniem naskórka. Inne skutki uboczne działania produktu to nieprzyjemne pieczenie i wysypka. W rzadkich przypadkach występują objawy alergii kontaktowej na kwas undecylenowy.

Czy Undofen Krioterapia jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Czy Undofen Krioterapia jest bezpieczny dla osób starszych?

Nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatu u osób w starszym wieku.


Skład

Zestaw zawiera:
Pojemnik z aerozolem zawierający nieszkodliwą dla środowiska mieszankę eteru dietylowego i propanu. CE 0344.
1 uchwyt wielokrotnego użytku na aplikator piankowy.
12 aplikatorów piankowych jednorazowego użytku wystarczających na 12 zastosowań.
1 pilniczek wielokrotnego użytku CE.
1 ulotkę informacyjną.

Jak stosować

Łatwy w użyciu - 4 proste kroki
1. Umieścić aplikator piankowy w uchwycie
2. Wcisnąć trzymany za uchwyt aplikator do pojemnika z aerozolem na 3 sekundy
3. Odczekać 20 sekund po nasyceniu pianki aby dodatkowo zredukować temperaturę
4. Przyłożyć biały czubek aplikatora piankowego:
• do brodawki zwykłej (dłoni) na 20 sekund
• do brodawki stopy - na 40 sekund
W przypadku leczenia brodawek (kurzajek) stóp należy użyć dołączonego pilniczka, aby optymalnie przygotować miejsce leczenia - dodatkowe instrukcje przedstawiono w ulotce zawierającej instrukcję użytkowania.

Przeznaczenie

Undofen Krioterapia wyrób medyczny jest przeznaczony do usuwania brodawek (kurzajek). Brodawki zwykłe (kurzajki) zazwyczaj występują na rękach, kolanach i łokciach.
Można je rozpoznać po nierównym, „kalafiorowatym" wyglądzie powierzchni. Brodawki (kurzajki) stóp są bardzo podobne, lecz występują jedynie na podeszwach stóp i zazwyczaj są bardziej płaskie; czasem pokryte są skórą w postaci nagniotka.
Odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia.

Ostrzeżenia

Produkt nie jest przeznaczony dla diabetyków i kobiet w ciąży.

Dystrybutor

Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa

Producent

Omega Pharma International nv

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.