Nestle NAN Optipro Plus 2 HM-O, 800 g, mleko modyfikowane powyżej 6 miesiąca

Marka: NESTLÉ

Hypoalergiczne mleko początkowe dla niemowląt od 6. miesiąca życia.

Dostępny
59,99

O produkcie: Nestle NAN Optipro Plus 2 HM-O, 800 g, mleko modyfikowane powyżej 6 miesiąca

100009793

Opis

Nazwa Nestle NAN Optipro Plus 2 HM-O
Wiek dziecka 6 - 12 miesiące
Waga 800 g
Typ produktu

NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O Mleko modyfikowane w proszku dla zdrowych niemowląt powyżej 6 miesiąca życia zawierające oligosacharyd mleka kobiecego 2’FL i immunoskładniki wspierające rozwój dziecka, które nie może być karmione piersią.


Właściwości

Mleko NAN Optipro 2 HM-0 posiada unikalną formułę. W recepturze NAN Optipro 2 HM-0 występuje oligosacharyd mleka kobiecego 2-FL oraz aktywne kultury bakterii Lactobacillus reuteri, które naturalnie występują w mleku mamy. Mleko modyfikowane NAN Optipro Plus 2 zawiera immunoskładniki takie jak żelazo, cynk, selen. W jego składzie mieszczą się też witaminy, m.in.: witamina A, witamina D3, witamina K, witamina B12. Ponadto kwas DHA znajdujący się w Nestle NAN Optipro 2 HM-0 wspiera zdrowy rozwój mózgu oraz wzroku dziecka.

Mleko NAN Optipro Plus 2 stosuje się wówczas, gdykarmienie piersią jest utrudnione lub niemożliwe. Produkt powstał we współpracy z ekspertami i ośrodkami naukowymi. NAN Optipro Plus 2 dostarcza substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka, a ponadto wzmacnia odporność. Skład mieszanki mlecznej jest zgodny z aktualnymi przepisami prawnymi i dostosowany do wieku niemowląt.

NAN Optipro Plus 2 odznacza się starannie dopracowaną formułą będącą wynikiem ponad 60-letnich badań nad kobiecym mlekiem. Produkt nie posiada w składzie oleju palmowego. Ze względu na obecność laktozy, czyli naturalnego cukru, mieszankę rekomenduje się zdrowym niemowlętom. NAN Optipro Plus 2 podaje się pociechom, u których nie stwierdzono zwiększonego ryzyka alergii na białko mleka krowiego. Decyzję na ten temat podejmuje się jednak indywidualnie po konsultacji z pediatrą.

Mleko następne NAN Optipro Plus 2 wprowadza się stopniowo. Jednocześnie obserwuje się, czy u dziecka pojawiają się reakcje alergiczne. Nową mieszankę mleczną najlepiej podawać podczas pierwszego porannego karmienia. Po 2 dniach można użyć mleka modyfikowanego do kolejnego posiłku, a po 3 dniach znowu przygotowuje się dodatkową porcję NAN Optipro Plus 2. Tym sposobem w ciągu tygodnia płynnie zmienia się mleko początkowe na następne. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Od kiedy stosować Nestle NAN Optipro Plus 2 HM-O? 

NAN Optipro Plus 2 podaje się niemowlętom po 6. miesiącu życia, które z różnych powodów nie są karmione mlekiem z kobiecej piersi.. Stosuje się go również w celu dokarmiania. Należy pamiętać o przestrzeganiu zasad żywienia niemowląt przygotowanych przez Sekcję Żywieniową Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi nowe produkty wprowadza się stopniowo, pamiętając, że mleko z piersi matki lub mleko modyfikowane powinny stanowić podstawę codziennego jadłospisu.

Nestle NAN Optipro Plus 2 HM-O – jak podawać?

NAN Optipro Plus 2 przygotowuje się zgodnie z instrukcjami dołączonymi przez producenta. Liczbę miarek odlicza się, uwzględniając wiek oraz wagę dziecka. Mleko podaje się za pomocą butelki dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia. Warto zwrócić uwagę na smoczki. Dobrze sprawdzają się produkty z zaworem antykolkowym. Należy także pamiętać, by podczas karmienia  przytrzymywać maleństwo i nie zostawać go samego.

Nestle NAN Optipro Plus 2 HM-O – ile może stać po zrobieniu?

NAN Optipro Plus 2 należy przygotowywać na bieżąco. Nie wolno trzymać resztek mleka w lodówce i podawać go później dzieciom, ponieważ może to zagrażać ich zdrowiu oraz życiu. Pozostałości produktu trzeba wylać, a butelkę wyparzyć. Żeby szybko przygotować świeży posiłek, warto przechowywać wodę o odpowiedniej temperaturze w termosie lub specjalnym podgrzewaczu. Proszek NAN Optipro wsypuje się tuż przed karmieniem. Dzięki temu mleko będzie gotowe, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.


Tabela

Wartość odżywcza

w 100 g proszku

w 100 ml gotowego mleka

Wartość energetyczna

2095 kJ / 500 kcal

279 kJ / 67 kcal

Tłuszcz, w tym:

24,2 g

3,2 g

Kwasy tłuszczowe nasycone

2,5 g

0,3 g

Kwasy tłuszczowe jednonienasycone

16 g

2,1 g

Kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym:

4,4 g

0,6 g

Kwas linolowy

3700 mg

496 mg

Kwas α-linolenowy

340 mg

45,6 mg

DHA

125 mg

16,8 mg

Węglowodany, w tym:

62 g

8 g

Cukry, w tym:

62 g

8 g

Laktoza

62 g

8 g

Błonnik, w tym:

0,19 g

0,03 g

2'FL

0,19 g

0,03 g

Białko

8,5 g

1,14 g

Witaminy:

Witamina A

460 µg

61,6 µg

Witamina D

12,5 µg

1,7 µg

Witamina E

11,5 mg

1,5 mg

Witamina K

38 µg

5,1 µg

Witamina C

72 mg

9,6 mg

Tiamina (B1)

0,5 mg

0,07 mg

Ryboflawina (B2)

1,1 mg

0,15 mg

Niacyna (B3)

4 mg

0,54 mg

Witamina B6

0,3 mg

0,04 mg

Foliany

84 µg

11,3 µg

Witamina B12

1,2 µg

0,16 µg

Biotyna (B7)

13 µg

1,7 µg

Kwas pantotenowy (B5)

3,2 mg

0,4 mg

Składniki mineralne:

Sód

255 mg

34,2 mg

Potas

660 mg

88,4 mg

Chlor

360 mg

48,2 mg

Wapń

490 mg

65,7 mg

Fosfor

300 mg

40,2 mg

Magnez

33 mg

4,4 mg

Żelazo

6,6 mg

0,9 mg

Cynk

3,6 mg

0,5 mg

Miedź

0,4 mg

0,05 mg

Mangan

0,18 mg

0,02 mg

Fluor

≤ 0,06 mg

≤ 0,01 mg

Selen

25 µg

3,4 µg

Jod

105 µg

14,1 µg

Zawartość miarki: 4,47 g.

100 ml gotowego mleka = 3 płaskie miarki proszku (13,41 g) + 90 ml wody. 


Skład

Składniki: mleko odtłuszczone, laktoza (z mleka), oleje roślinne (olej słonecznikowy, olej rzepakowy), odmineralizowana serwatka (z mleka), permeat serwatkowy (z mleka), cytrynian wapnia, emulgator [(lecytyny z (soi)], fosforan sodu, olej rybi, cytrynian potasu, chlorek potasu, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), L-fenyloalanina, 2'-fukozylo-D-laktoza (2'-FL) (z mleka), witaminy (C, E, niacyna, kwas pantotenowy, B1, A, B2, B6, kwas foliowy, K, D, biotyna, B12), chlorek magnezu, fosforan potasu, L-leucyna, L-izoleucyna, L-tryptofan, L-histydyna, siarczan żelaza (II), siarczan cynku, kultury bakterii Lactobacillus reuteri (DSM17938*), siarczan miedzi (II), siarczan manganu, jodek potasu, selenian (VI) sodu.

*Zgodnie z licencją BioGaia AB.


Jak stosować

1. Umyj dokładnie ręce, zanim zaczniesz przygotowywać mleko.
2. Umyj dokładnie butelkę, smoczek i nakrętkę tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.
3. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut; pozostaw do ostygnięcia.
4. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanej butelki.
5. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona, zanim jej użyjesz. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do butelki odpowiednią do wieku niemowlęcia ilość płaskich miarek proszku.
6. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku. Zamknij dokładnie puszkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3. tygodni po otwarciu opakowania.

Przeznaczenie

Dla zdrowych niemowląt po 6. miesiącu życia, podczas okresu odstawiania od piersi i po jego zakończeniu, w celu dostarczenia składników pokarmowych niezbędnych do optymalnego rozwoju psycho-fizycznego.


Ostrzeżenia

NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O mleko następne w proszku przeznaczone jedynie dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia stanowi tylko jeden z elementów zróżnicowanej diety niemowlęcia. Nie może być stosowane jako produkt zastępujący mleko kobiece w ciągu sześciu pierwszych miesięcy życia. Decyzję o rozpoczęciu żywienia uzupełniającego, zwłaszcza poniżej 6. miesiąca życia, należy podjąć po konsultacji z lekarzem, uwzględniając indywidualne konkretne potrzeby niemowlęcia w zakresie wzrostu i rozwoju.

Po zakończeniu karmienia mlekiem następnym NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O, skonsultuj z lekarzem kontynuację karmienia mlekiem modyfikowanym NAN OPTIPRO Plus 3 dostosowanym do potrzeb żywieniowych dzieci powyżej 1. roku życia.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i powinno być kontynuowane tak długo, jak to możliwe. Zanim zdecydujesz się stosować mleko modyfikowane, zasięgnij porady lekarza.


Waga

800 g netto


Producent

Nestlé Polska S.A.
ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.