Prezerwatywy

  (93)
Sortuj według
Prezerwatywy

Prezerwatywy

Prezerwatywy to jedne z najczęściej stosowanych środków antykoncepcyjnych. Pomagają uniknąć nieplanowanej ciąży i ograniczają ryzyko zarażenia się chorobą weneryczną. W tej kategorii oferujemy produkty stworzone przez uznane marki takie jak Durex czy Unimil. Dostępne są warianty z dodatkowym nawilżeniem oraz te wzmacniające wrażenia.


Prezerwatywy – ochrona mechaniczna przed chorobami wenerycznymi

W większości przypadków prezerwatywy zabezpieczają przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zaleca się je stosować przy stosunkach waginalnych, oralnych oraz analnych. Prezerwatywa powinna być nałożona na członka, zanim dojdzie do kontaktu z ciałem partnerki lub partnera. Okolic narządów intymnych nie należy dotykać rękoma przed założeniem ochrony mechanicznej.

Prezerwatywy chronią przed zakażeniem kiłą, rzeżączką i chlamydiozą. Ograniczają też ryzyko zarażenia się wirusem HIV pozostającym w organizmie do końca życia. Długotrwałe działanie patogenu może prowadzić do rozwoju AIDS. Ważnym elementem profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową są zatem prezerwatywy znacząco ograniczające ryzyko zakażeń.


Prezerwatywy – popularna antykoncepcja

Prezerwatywy to najczęściej i najpowszechniej stosowana forma antykoncepcji. Są niedrogie, łatwo dostępne i proste w użyciu. Jeżeli stosuje się je prawidłowo, chronią przed nieplanowaną ciążą z dużą skutecznością. Prezerwatywy mają tę przewagę nad antykoncepcją hormonalną, że chronią również przed chorobami wenerycznymi. Na czym polega ich działanie? Prezerwatywy nakłada się jeszcze przed rozpoczęciem stosunku płciowego. Penis powinien znajdować się w stanie erekcji. Na końcu prezerwatywy obecny jest zbiorniczek, który wypełnia się nasieniem. Dzięki temu plemniki nie dostają się do dróg rodnych kobiety i można uniknąć zapłodnienia.

Skuteczność działania prezerwatywy zależy od tego, czy zostanie prawidłowo założona. Podczas wyciągania jej z opakowania należy zachować ostrożność. Prezerwatywa nie może być uszkodzona. Jeżeli w czasie stosunku się zsuwa, trzeba ją poprawić. Jeśli już dojdzie do zsunięcia się jej z członka, trzeba przerwać zbliżenie i nałożyć nową prezerwatywę.

Prezerwatywy chronią przed nieplanowaną ciążą z dużą skutecznością. Wskaźnik Pearla przy poprawnym nałożeniu środka antykoncepcyjnego wynosi 3. Oznacza to, że tylko 3 na 1000 kobiet może zajść w ciążę przy stosowaniu wspomnianej formy antykoncepcji. Prezerwatywy warto nabywać w aptece, dlatego że tam na pewno są przechowywane w odpowiednich warunkach, zgodnie z zaleceniami producentów. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na datę ważności oraz certyfikaty przyznane marce.


Rodzaje prezerwatyw dostępnych na rynku

W sklepach i aptekach można nabyć rozmaite rodzaje wspomnianych produktów, różniące się od siebie nie tylko rozmiarem, ale także materiałem czy dodatkowymi cechami. Podstawowy podział prezerwatyw przebiega ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Wyróżnia się przede wszystkim prezerwatywy lateksowe i nielateksowe. Pierwsze z nich produkuje się z lateksu. To najpopularniejszy rodzaj antykoncepcji mechanicznej. Ze względu na swoją grubość mogą ograniczać doznania. Nie nadają się dla osób uczulonych na lateks. Prezerwatywy nielateksowe wykonuje się z poliuretanu, syntetycznej żywicy, poliizoprenu czy innych materiałów imitujących ludzką skórę. Są lekkie i dają wrażenie naturalnego stosunku seksualnego. Mogą być dodatkowo nawilżane.

Dla zintensyfikowania doznań podczas stosunku stosowane są specjalne prezerwatywy z wypustkami albo prążkowane. Mają one ułatwiać kobiecie osiągnięcie orgazmu. W części modeli wypustki są umiejscowione tylko u podstawy, aby można było stymulować łechtaczkę przy ruchach frykcyjnych.

O komfort podczas stosunku dbają z kolei prezerwatywy nawilżane. Tego typu produkty pokrywają od środka specjalne lubrykanty. Ich stosowanie sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy partnerka ma problem z suchością pochwy. W przypadku przedwczesnego wytrysku zaleca się natomiast sięgnąć po kondomy przedłużające stosunek seksualny.

Prezerwatywy występują ponadto w rozmaitych wariantach smakowych i zapachowych. Mają one urozmaicać łóżkowe zabawy. O intensyfikowanie doznań dbają również produkty pokryte żelem chłodzącym albo nawilżającym.

Dla skuteczniejszej ochrony przed niechcianą ciążą stosuje się prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym. Zapewniają one zarówno zabezpieczenie mechaniczne, jak i chemiczne. Stanowią fizyczną zaporę dla plemników i są nasączone specjalnym środkiem ograniczającym możliwość zapłodnienia. Prezerwatywy plemnikobójcze standardowo wykonuje się z lateksu. Ponadto ich powierzchnię pokrywa się substancją należącą do grupy spermicydów. Prezerwatywy plemnikobójcze nie wymagają dodatkowego stosowania żeli, pianek czy kremów o tych samych właściwościach. Wspomniane produkty nie zwiększą skuteczności antykoncepcji – mogą wręcz uszkadzać powierzchnię kondomów i sprawiać, że stracą swoje właściwości mechaniczne.


Prezerwatywy Durex i Unimil – popularne marki prezerwatyw

Prezerwatywy Durex stanowią bogatą i zróżnicowaną grupę. Można znaleźć wśród nich warianty prążkowane, z wypustkami, supercienkie albo zwiększające skuteczność ochrony. Uda się odszukać kondomy opóźniające wytrysk oraz te intensyfikujące doznania. Tworzone przez Durex prezerwatywy są testowane elektronicznie i dermatologicznie. Muszą zapewniać bezpieczeństwo oraz komfort w czasie stosunku. Do ich produkcji marka wykorzystuje wyłącznie najlepsze surowce. Prezerwatywy Durex osiągają lepsze wyniki względem jakości i bezpieczeństwa niż obowiązujące globalne normy. Pozwala to cieszyć się satysfakcjonującym seksem i zabezpieczyć się przed jego ewentualnymi konsekwencjami.

Alternatywą dla wyrobów wspomnianej marki są prezerwatywy Unimil. Wykonuje się je z najwyższej jakości lateksu każdorazowo poddawanego dokładnej kontroli. Dostępne są również bezpieczne warianty nielateksowe zapewniające intensywne doznania. Prezerwatywy Unimil to bardzo zróżnicowana grupa produktów o rozmaitych wielkościach, grubościach i dodatkowych cechach. Sprawia to, że można bez trudu odszukać produkt pasujący do indywidualnych oczekiwań i czerpać jeszcze więcej przyjemności z seksu.

Marki powiązane z kategorią: Prezerwatywy