Bebilon 1 Pronutra-Advance, mleko początkowe od urodzenia, 1100 g

Marka: BEBILON

Mleko początkowe 0-6m, zawierające witaminy oraz składniki odżywcze.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

88,98

O produkcie: Bebilon 1 Pronutra-Advance, mleko początkowe od urodzenia, 1100 g

100011626

Opis

 Nazwa  Bebilon 1 Pronutra Advance
 Wiek dziecka  0-6 miesiąca
 Waga   1100 g 
 Typ produktu

Bebilon 1 z Pronutra Advance mleko początkowe od urodzenia.


Właściwości

Inspiracją do stworzenia formuły mleka początkowego Bebilon 1 Pronutra Advance było mleko matki – idealny pokarm dla niemowląt. Zespół naukowców marki NUTRICIA przez ponad 40 lat prowadził (i dalej prowadzi) badania nad jego składem, aby jak najlepiej zrozumieć wpływ poszczególnych składników na rozwój dziecka.

Dlatego jeśli nie karmisz piersią lub zdecydowałaś się na wprowadzenie karmienia mieszanego, mleko początkowe Bebilon 1 Advance może stanowić jedyny pokarm noworodka*, spełniający wszystkie jego potrzeby żywieniowe* do czasu rozszerzania diety. Gdy maluch skończy 6 miesięcy, po konsultacji lekarskiej podstawą jego żywienia może się stać mleko następne z tej samej serii, czyli Bebilon 2.

* Tak jak wszystkie mleka początkowe, zgodnie z przepisami prawa.

Co zawiera mleko Bebilon 1?

W składzie Bebilon 1 znajdziesz:

  • DHA (omega 3)**,
  • witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (witamina A, witamina E, witamina D**),
  • witaminy rozpuszczalne w wodzie (z grupy B, m.in. witamina B1, witamina B12, B6, PP oraz witamina C),
  • składniki mineralne (wapń**, potas, żelazo, magnez, selen),
  • HMO 3’GL (oligosacharyd naturalnie występujący w mleku kobiecym, który powstaje w unikalnym procesie firmy produkującej Bebilon 1),
  • prebiotyki.

** Zgodnie z wymogiem prawnym dotyczącym wszystkich preparatów do początkowego żywienia niemowląt.

Jak stosować mleko Bebilon Advance 1?

Dokładna instrukcja stosowania mleka Bebilon 1 Advance znajduje się na każdym opakowaniu. Lista poniżej zawiera kilka najważniejszych informacji.

  • Mleko przygotuj natychmiast przed posiłkiem dziecka i wykorzystaj je maksymalnie do 2 godzin. Niewykorzystane resztki wyrzuć.
  • Bebilon 1 rozpuść w wodzie pitnej gotowanej przez 5 minut i ostudzonej do temperatury ok. 40°
  • Proszek Bebilon 1 rozpuści się w wodzie po potrząsaniu butelką przez 10 s.
  • Nie należy rozpuszczać w wodzie innych proszków razem z mlekiem modyfikowanym Bebilon 1 ani dodatkowych miarek.

Ile miarek mleka Bebilon Advance 1 dla noworodka?

O ile lekarz nie zaleci inaczej, noworodek do ukończenia 1. miesiąca życia powinien spożywać 3-4 płaskie miarki mleka Bebilon 1 Advance rozpuszczone w 90-120 ml wody. Dzienna liczba tak przygotowanych porcji wynosi 7.

Czy mleko Bebilon Advance ma probiotyki?

Mleko Bebilon 1 nie zawiera probiotyków (szczepów bakterii wywierających korzystny wpływ na zdrowie). W jego składzie znajdziesz prebiotyki (fruktooligosacharydy FOS i galaktooligosacharydy GOS), czyli substancje pobudzające wzrost i namnażanie mikroorganizmów stanowiących naturalną mikroflorę jelit. Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt.


Skład

Laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, wysokooleinowy olej słonecznikowy, galaktooligosacharydy GOS z mleka (9,0 %), olej kokosowy, olej rzepakowy, koncentrat serwatki z mleka, olej słonecznikowy, białka mleka, fruktooligosacharydy FOS (0,6 %), olej rybi, potas, wapń, olej z Mortierella, alpina, magnez, chlorek choliny, sód, witamina C, emulgator (lecytyny z soi), inozytol, L-­tryptofan, żelazo, cynk, L-­karnityna, przeciwutleniacz (palmitynian askorbylu), kwas pantotenowy, niacyna, miedź, witamina E, witamina A, tiamina, ryboflawina, witamina B6, jod, kwas foliowy, witamina K, selen, mangan, witamina D, biotyna, witamina B12.


Jak stosować

Sposób przygotowania

1. Umyj ręce. Butelkę i smoczek wygotuj w wodzie przez 10 min.

2. Świeżą wodę pitną gotuj przez 5 min, po czym pozostaw do schłodzenia (do ok. 40°C). Do wygotowanej butelki wlejodpowiednią ilość wody (wg tabeli żywienia).

3. Używając wyłącznie załączonej, umytej i wysuszonej miarki, odmierz dokładną liczbę płaskich, nieubitych porcji proszku idodaj je do przygotowanej butelki. Przestrzegaj wartości podanych w tabeli żywienia.

4. Zamknij butelkę i energicznie potrząsaj pionowo przez 10 s do całkowitego rozpuszczenia proszku.

5. Załóż na butelkę wygotowany smoczek. Sprawdź temperaturę mleka wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Butelkę i smoczek umyj od razu po użyciu.

Instrukcja karmienia dziecka ­

Odpowiednią ilość mleka Bebilon przygotuj zgodnie z tabelą żywienia. ­ Nigdy nie dodawaj dodatkowych miarek proszku do przygotowywanego mleka. ­ Mleko Bebilon powinno być przygotowane zawsze bezpośrednio przed spożyciem i wykorzystane w ciągu 2 godzin poprzygotowaniu. ­ Nigdy nie należy używać ponownie niewypitej części mleka. Niewypitą porcję mleka należy wylać bezpośrednio poskończonym posiłku. ­ Nie zaleca się podgrzewania mleka w kuchence mikrofalowej, ze względu na zagrożenie oparzeniem.

Opakowanie Bebilon 1 pozwala na przygotowanie około 79 butelek mleka zgodnie z tabelą żywienia.


Dzienne spożycie

O ile lekarz nie zaleci inaczej:

Wiek niemowlęcia: 1. miesiąc
Liczba porcji na dobę: 7
Ilość wody na 1 porcję (ml): 90-­120
Liczba płaskich miarek na 1 porcję: 3-­4

Wiek niemowlęcia: 2-­3. miesiąc
Liczba porcji na dobę: 6
Ilość wody na 1 porcję (ml) :120
Liczba płaskich miarek na 1 porcję: 4

Wiek niemowlęcia: 4. miesiąc
Liczba porcji na dobę: 6
Ilość wody na 1 porcję (ml): 150
Liczba płaskich miarek na 1 porcję: 5

Wiek niemowlęcia 5-­6. miesiąc
Liczba porcji na dobę: 4
Ilość wody na 1 porcję (ml): 180
Liczba płaskich miarek na 1 porcję: 6

Wartości podane w tabeli należy traktować orientacyjnie. Wielkość i liczbę posiłków dostosuj do potrzeb Twojego dziecka.

100 ml mleka = 90 ml wody + 3 płaskie miarki. 1 płaska miarka to 4,6 g.

Zaleca się, aby przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 na Bebilon 2 przeprowadzać stopniowo, zmniejszając ilość proszku Bebilon 1 i zwiększając ilość proszku Bebilon 2.


Przeznaczenie

Dla niemowląt od urodzenia do 6 miesiąca życia.


Ostrzeżenia

Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt. Produkt jest odpowiedni dla niemowląt odurodzenia, jeśli nie są one karmione piersią. Produkt jest odpowiedni jako uzupełnienie karmienia piersią, jeśli zaistniejekonieczność dokarmiania. Zaleca się stosowanie produktu wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ważne jest, aby poskończonym posiłku dziecko nie przetrzymywało w buzi smoczka z resztkami pokarmu. Należy zwrócić uwagę na prawidłowąhigienę pierwszych ząbków, szczególnie przed snem.

Ostrzeżenie: niewłaściwe przygotowanie i przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Dla zachowania najwyższej jakości i właściwości produktu przed użyciem i po otwarciu przechowuj produkt w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temp. poniżej 25°C. Nie przechowuj produktu w lodówce. Zawartość opakowania należy zużyć do 4 tygodni po pierwszym otwarciu. Nie zaleca się przesypywania produktu do innych pojemników. Oryginalne opakowanie powinno być wyrzucone dopiero po wykorzystaniu zawartości, ze względu naumieszczone na nim ważne informacje.


Waga

1100 g netto

Producent

NUTRICIA Polska Sp. z o.o.
ul. Bobrowiecka 8
00-728 Warszawa


Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.