Baicapil zmniejsza wypadanie włosów o 60%!

31. 12. 2018 · 5 minut czytania

Wypadanie włosów to spory problem. Na szczęście na rynku są preparaty zawierające substancje hamujące tę tendencję. Jedną z nich jest baicapil. Dowiedz się więcej na jej temat!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Baicapil zmniejsza wypadanie włosów o 60%!

Baicapil to przełomowa substancja, która może znacząco ograniczyć wypadanie włosów. Testy wykazały, że zmniejsza wypadanie włosów aż o 60%. Działa zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, niezależnie od działania hormonów płciowych. Baicapil pomaga wydłużyć życie włosa i wpływa na długość trwania fazy anagenowej jego wzrostu. Zobacz, jakie jeszcze właściwości kryje w sobie baicapil.

Baicapil to opracowana i zastrzeżona receptura, która pomaga zatrzymać proces wypadania włosów. Na Baicapil składają się tak naprawdę 3 składniki: kiełki soi (Glycine max), kiełki pszenicy (Triticum vulgare) i tarczyca bajkalska (czyli Scutellaria baicalensis).

baicapil na wypadanie włosów

 

Kiełki soi i pszenicy wzmacniają włos, a przede wszystkim pobudzają go do wzrostu. Zagłębiając się bardziej w mechanikę działania kiełków soi i pszenicy, trzeba powiedzieć, że pobudzają do działania metabolizm włosa i pomagają wytwarzać więcej energii w mitochondriach komórkowych, przez co mieszki włosowe szybciej wypuszczają nowe włosy.

Sprawdź też kosmetyki i preparaty na porost włosów.

kiełki na wzmacnianie włosów

 

Tarczyca bajkalska dostarcza przede wszystkim baikaliny, która uważana jest za panaceum na wieczną młodość. Baikalina to substancja, która potrafi opóźniać obumieranie fibroblastów. A te odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny. Baikalina jest w stanie wydłużyć życie komórki. Każda żywa komórka w Twoim ciele przez całe swoje życie dokonuje podziału i tworzy dzięki temu nowe komórki. Niestety, życie komórek ma swój czas. W przeprowadzonych badaniach wykazano, że baikalina jest w stanie wydłużyć życie komórki i przeprowadzić jeszcze 5 dodatkowych podziałów komórkowych. Baikalina wpływa nie tylko na życie włosów. W teście in vivo, w którym wzięło udział 20 kobiet, w wieku 35 − 45 lat i którym polecono używanie kremu z baikaliną przez 2 miesiące, potwierdzono, że baikalina skutecznie ujędrnia i uelastycznia skórę. Wyniki badania porównano z grupą, która stosowała placebo. Badania pokazały, że u kobiet, które stosowały baikalinę, stan skóry poprawił się o 13% względem grupy placebo. Dlatego właśnie baikalina uważana jest za lekarstwo na wieczną młodość i przedłużenie życia komórek ludzkiego ciała.  

Sprawdź też kosmetyki do włosów.

Tarczyca bajkalska źródło baikaliny

  Jak działa Baicapil?

  Działanie Baicapilu potwierdzone zostało także w badaniach in vivo, czyli na żywych pacjentach. W grupie testowej brały udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wyniki tego testu były zaskakujące! Po 3 miesiącach regularnego stosowania preparatu z 3-procentowym roztworem Baicapilu, liczba wypadających włosów zmniejszyła się aż o 60%. Jak potwierdzają naukowcy, stało się tak, bo substancja zadziałała na włosy dwufazowo. Po pierwsze, Baicapil wydłuża fazę anagenową życia włosa. Co to oznacza?

  Pozwól, że przypomnę Ci, jak wygląda życie Twojego włosa. Wzrost każdego włosa można podzielić na 3 okresy:

  • Fazę anagenową − to faza w której włos wzrasta, jest żywy i jego łodyga ciągle rośnie. Ta faza jest bardzo długa − trwa od 2 do 8 lat. To, jak długa jest Twoja faza anagenowa zależy od wielu czynników, m.in. od Twojego wieku czy uwarunkowań genetycznych.
  • Fazę katagenową − to faza, w której włos przechodzi w stan uśpienia. Nie wzrasta już i przygotowuje się do wypadnięcia. Ta faza trwa do 3 miesięcy.
  • Fazę telogenową − to ostatni okres życia włosa. W tym etapie włos wychodzi z mieszka włosowego, jest zrogowaciały i wypada. Ale tym samym, cebulka włosa przygotowuje się do tworzenia nowego włosa i rozpoczęcia nowej fazy anagenowej.

  Z przeprowadzonych badań wynika, że po 3-miesięcznej kuracji Baicapilem, było aż o 13% więcej włosów w fazie anagenowej i o 27% włosów w fazie telogenowej mniej. Tym samym włosy stały się mocniejsze, a przez to też znacznie mniej wypadały.

  Sprawdź też ampułki do włosów.

  cykl życia włosa

   

  Można więc potwierdzić, że kuracja Baicapilem sprawia, że włosy wypadają mniej. Co za tym idzie, po kuracji włosy są gęstsze i znacznie bujniejsze.  

  kuracja baicapilem na wypadanie włosów

  Co na wypadanie włosów?

  Zdrowe, gęste i lśniące włosy to symbol zdrowia, piękna i przede wszystkim młodości. Zwłaszcza mężczyźni walczą z przedwczesnym łysieniem (tzw. łysieniem adrogenowym). Sposoby na walkę z wypadającymi włosami mnożą się. O tym, jak radzić sobie z łysieniem androgenowym pisała ostatnio Ola Malewska w artykule: Łysienie androgenowe: leczenie finasterydem czy minoksydilem?

  Można więc podzielić preparaty na wypadanie włosów na środki medyczne i środki pielęgnacyjne. Leki dermatologiczne z finasterydem czy minoksydilem, które są skuteczne zarówno w kuracji łysienia u mężczyzn, jak i u kobiet, możesz dostać z przepisu lekarza dermatologa. Ale dobry szampon na wypadanie włosów dostaniesz w aptece także bez recepty. Jeżeli skłaniasz się ku naturalnym rozwiązaniom i chcesz znaleźć szampon przeciw wypadaniu włosów z wyciągami z ziół, polecam Ci przede wszystkim apteczne szampony oparte o wyciąg z czarnej rzepy i pokrzywy.

  szampon na wypadanie włosów

   

  Nowatorski Baicapil znajdziesz natomiast w produktach takich jak serum Skrzypowita Pro (dodatkowo wzbogaconym o kompleks witaminy B, która dobrze wpływa na kondycję skóry i włosów) lub też szamponie wzmacniającym dla mężczyzn Loxon. Pamiętaj jednak, że Baicapil mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie wpływa on na działanie hormonów płciowych, których poziom często wpływa na wypadanie włosów.

  kosmetyki na wypadające włosy

   

  Co na wypadające włosy pomoże oprócz szamponów i odżywek? Możesz skupić się także na wzmacnianiu i odżywianiu włosów od środka. W tym pomóc mogą Ci różnego rodzaju suplementy diety. Pamiętaj, że Twoje włosy jako pierwsze mogą reagować na niedobry witamin, minerałów czy innych składników pokarmowych w organizmie. Pisałam o tym w artykule: Suplementy na wypadanie włosów − czy naprawdę działają?

  Baicapil to nowatorska formuła przeciwko wypadaniu włosów, który działa przede wszystkim przeciwstarzeniowo na włosy. Można powiedzieć, że to magiczny środek wydłużający życie komórek włosów. Szampon na wypadanie włosów z Baicapilem pomoże Ci zagęścić włosy i ograniczyć ich przedwczesne wypadanie tak u pań, jak i u panów.

   Więcej artykułów na ten temat

   • Właściwości witaminy C w kosmetykach

    Właściwości witaminy C w kosmetykach

    · 5 minut czytania
    Chcesz poprawić wygląd skóry? Sięgnij po kosmetyki z witaminą C. Dowiedz się, czym wyróżnia się ten składnik i dlaczego powinny po niego sięgać posiadaczki cery dojrzałej!
   • Woda morska do nosa - na co pomaga?

    Woda morska do nosa - na co pomaga?

    · 8 minut czytania
    Woda morska ma szerokie zastosowanie: wspiera leczenie kataru wirusowego i bakteryjnego oraz zatok, pomaga w alergii. Opowiadamy, jak działa roztwór sterylnej wody morskiej!
   • Kodeinę stosuje się w leczeniu kaszlu i bólu. Pamiętaj, aby tego typu leki przyjmować rozważnie, ponieważ mogą mieć one wpływ na Twoje zdrowie. Jaki? Sprawdź w naszym artykule!
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
   Przeczytaj więcej od tego autora