Baicapil zmniejsza wypadanie włosów o 60%!

31. 12. 2018 · Aleksandra Anna Wolska · 6 minut czytania
 • substancje naturalne i syntetyczne
 • wypadanie włosów

Baicapil to przełomowa substancja, która może znacząco ograniczyć wypadanie włosów. Testy wykazały, że zmniejsza wypadanie włosów aż o 60%. Działa zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, niezależnie od działania hormonów płciowych. Baicapil pomaga wydłużyć życie włosa i wpływa na długość trwania fazy anagenowej jego wzrostu. Zobacz, jakie jeszcze właściwości kryje w sobie baicapil.

Baicapil na wypadanie włosów − co to jest?

Baicapil to opracowana i zastrzeżona receptura, która pomaga zatrzymać proces wypadania włosów. Na Baicapil składają się tak naprawdę 3 składniki: kiełki soi (Glycine max), kiełki pszenicy (Triticum vulgare) i tarczyca bajkalska (czyli Scutellaria baicalensis).

baicapil na wypadanie włosów

Kiełki soi i pszenicy wzmacniają włos, a przede wszystkim pobudzają go do wzrostu. Zagłębiając się bardziej w mechanikę działania kiełków soi i pszenicy, trzeba powiedzieć, że pobudzają do działania metabolizm włosa i pomagają wytwarzać więcej energii w mitochondriach komórkowych, przez co mieszki włosowe szybciej wypuszczają nowe włosy.

Sprawdź też kosmetyki i preparaty na porost włosów.

kiełki na wzmacnianie włosów

Tarczyca bajkalska dostarcza przede wszystkim baikaliny, która uważana jest za panaceum na wieczną młodość. Baikalina to substancja, która potrafi opóźniać obumieranie fibroblastów. A te odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny. Baikalina jest w stanie wydłużyć życie komórki. Każda żywa komórka w Twoim ciele przez całe swoje życie dokonuje podziału i tworzy dzięki temu nowe komórki. Niestety, życie komórek ma swój czas. W przeprowadzonych badaniach wykazano, że baikalina jest w stanie wydłużyć życie komórki i przeprowadzić jeszcze 5 dodatkowych podziałów komórkowych. Baikalina wpływa nie tylko na życie włosów. W teście in vivo, w którym wzięło udział 20 kobiet, w wieku 35 − 45 lat i którym polecono używanie kremu z baikaliną przez 2 miesiące, potwierdzono, że baikalina skutecznie ujędrnia i uelastycznia skórę. Wyniki badania porównano z grupą, która stosowała placebo. Badania pokazały, że u kobiet, które stosowały baikalinę, stan skóry poprawił się o 13% względem grupy placebo. Dlatego właśnie baikalina uważana jest za lekarstwo na wieczną młodość i przedłużenie życia komórek ludzkiego ciała.  

Sprawdź też kosmetyki do włosów.

Tarczyca bajkalska źródło baikaliny

Jak działa Baicapil?

Działanie Baicapilu potwierdzone zostało także w badaniach in vivo, czyli na żywych pacjentach. W grupie testowej brały udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wyniki tego testu były zaskakujące! Po 3 miesiącach regularnego stosowania preparatu z 3-procentowym roztworem Baicapilu, liczba wypadających włosów zmniejszyła się aż o 60%. Jak potwierdzają naukowcy, stało się tak, bo substancja zadziałała na włosy dwufazowo. Po pierwsze, Baicapil wydłuża fazę anagenową życia włosa. Co to oznacza?

Serum z bajkaliną, soją i pszenicą przeciwdziałające wypadaniu włosów.

 

Pozwól, że przypomnę Ci, jak wygląda życie Twojego włosa. Wzrost każdego włosa można podzielić na 3 okresy:

 • Fazę anagenową − to faza w której włos wzrasta, jest żywy i jego łodyga ciągle rośnie. Ta faza jest bardzo długa − trwa od 2 do 8 lat. To, jak długa jest Twoja faza anagenowa zależy od wielu czynników, m.in. od Twojego wieku czy uwarunkowań genetycznych.
 • Fazę katagenową − to faza, w której włos przechodzi w stan uśpienia. Nie wzrasta już i przygotowuje się do wypadnięcia. Ta faza trwa do 3 miesięcy.
 • Fazę telogenową − to ostatni okres życia włosa. W tym etapie włos wychodzi z mieszka włosowego, jest zrogowaciały i wypada. Ale tym samym, cebulka włosa przygotowuje się do tworzenia nowego włosa i rozpoczęcia nowej fazy anagenowej.

Z przeprowadzonych badań wynika, że po 3-miesięcznej kuracji Baicapilem, było aż o 13% więcej włosów w fazie anagenowej i o 27% włosów w fazie telogenowej mniej. Tym samym włosy stały się mocniejsze, a przez to też znacznie mniej wypadały.

Sprawdź też ampułki do włosów.

cykl życia włosa

Można więc potwierdzić, że kuracja Baicapilem sprawia, że włosy wypadają mniej. Co za tym idzie, po kuracji włosy są gęstsze i znacznie bujniejsze.  

kuracja baicapilem na wypadanie włosów

Co na wypadanie włosów?

Zdrowe, gęste i lśniące włosy to symbol zdrowia, piękna i przede wszystkim młodości. Zwłaszcza mężczyźni walczą z przedwczesnym łysieniem (tzw. łysieniem adrogenowym). Sposoby na walkę z wypadającymi włosami mnożą się. O tym, jak radzić sobie z łysieniem androgenowym pisała ostatnio Ola Malewska w artykule: Łysienie androgenowe: leczenie finasterydem czy minoksydilem?

Można więc podzielić preparaty na wypadanie włosów na środki medyczne i środki pielęgnacyjne. Leki dermatologiczne z finasterydem czy minoksydilem, które są skuteczne zarówno w kuracji łysienia u mężczyzn, jak i u kobiet, możesz dostać z przepisu lekarza dermatologa. Ale dobry szampon na wypadanie włosów dostaniesz w aptece także bez recepty. Jeżeli skłaniasz się ku naturalnym rozwiązaniom i chcesz znaleźć szampon przeciw wypadaniu włosów z wyciągami z ziół, polecam Ci przede wszystkim apteczne szampony oparte o wyciąg z czarnej rzepy i pokrzywy.

szampon na wypadanie włosów

Nowatorski Baicapil znajdziesz natomiast w produktach takich jak serum Skrzypowita Pro (dodatkowo wzbogaconym o kompleks witaminy B, która dobrze wpływa na kondycję skóry i włosów) lub też szamponie wzmacniającym dla mężczyzn Loxon. Pamiętaj jednak, że Baicapil mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie wpływa on na działanie hormonów płciowych, których poziom często wpływa na wypadanie włosów.

kosmetyki na wypadające włosy

Co na wypadające włosy pomoże oprócz szamponów i odżywek? Możesz skupić się także na wzmacnianiu i odżywianiu włosów od środka. W tym pomóc mogą Ci różnego rodzaju suplementy diety. Pamiętaj, że Twoje włosy jako pierwsze mogą reagować na niedobry witamin, minerałów czy innych składników pokarmowych w organizmie. Pisałam o tym w artykule: Suplementy na wypadanie włosów − czy naprawdę działają?

Baicapil to nowatorska formuła przeciwko wypadaniu włosów, który działa przede wszystkim przeciwstarzeniowo na włosy. Można powiedzieć, że to magiczny środek wydłużający życie komórek włosów. Szampon na wypadanie włosów z Baicapilem pomoże Ci zagęścić włosy i ograniczyć ich przedwczesne wypadanie tak u pań, jak i u panów.

Więcej artykułów na ten temat

 • Keratyna na włosy – jak działa i czy warto ją stosować?

  Keratyna na włosy – jak działa i czy warto ją stosować?

  · 6 minut czytania
  • substancje naturalne i syntetyczne
  Chcesz wzmocnić, odżywić i zmiękczyć włosy? Sięgnij po produkty zawierające keratynę. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na kuracje kreatynowe i komu poleca się je w sposób szczególny!
 • Masło z mango na mocne i lśniące włosy

  Masło z mango na mocne i lśniące włosy

  · 6 minut czytania
  • substancje naturalne i syntetyczne
  Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i lśniącymi kosmykami, sprawdź, jak działa masło z mango. Dowiedz się, jakie właściwości posiada i dlaczego warto wybierać produkty z jego dodatkiem!
 • Jedwab pomaga wygładzić włosy i ciało!

  Jedwab pomaga wygładzić włosy i ciało!

  · 5 minut czytania
  • substancje naturalne i syntetyczne
  Jedwab to substancja pozyskiwana z kokonów motyli. Wykorzystuje się ją m.in. w kosmetyce. Jakie wykazuje właściwości? Na co pomaga? Dowiedz się więcej!