Składniki kosmetyków (134)

Wybierając produkty kosmetyczne, warto nie tylko kierować się ich ceną, marką czy dobrymi opiniami. Niezwykle istotny jest także skład kosmetyków (INCI), który świadczy o ich jakości i określonych właściwościach, np. pielęgnacyjnych, regeneracyjnych czy odżywczych. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wpływ poszczególnych substancji na dany rodzaj skóry czy cery. Dobór odpowiedniego kremu, szamponu czy odżywki wymaga więc wiedzy na temat składników dermokosmetyków.

 

Chcąc ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji, przybliżymy wybrane składniki aktywne w kosmetykach powszechnie dostępnych w e-drogeriach, aptekach internetowych, sklepach stacjonarnych. Opowiemy, czym charakteryzują się najpopularniejsze substancje czynne, przy jakich dolegliwościach dermatologicznych należy po nie sięgać, kiedy lepiej z nich zrezygnować oraz co zastosować do pielęgnacji wrażliwej skóry. Podpowiemy także, jak czytać etykiety, analizować INCI i wytypować dobre składniki w kosmetykach. Skoncentrujemy się przede wszystkim na substancjach pochodzenia naturalnego, które coraz chętniej są wybierane przez świadome konsumentki, zwolenniczki naturalnej pielęgnacji.

Składniki kosmetyków i ich funkcje – zgłębiaj wiedzę, by wybrać to, co dla Ciebie najlepsze!

Dermokosmetyki powinny pielęgnować Twoją skórę i wydobywać jej piękno. Substancje aktywne w kosmetykach takie jak: witaminy A, C, E, olej słonecznikowy, kokosowy czy rycynowy albo kwas hialuronowy wspierają naturalne procesy regeneracyjne, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz dodatkowo ją chronią. Pamiętaj także, że istotne jest połączenie poszczególnych substancji czynnych, wpływających na właściwości danego kosmetyku. Nie zapomnij również o swoich indywidualnych preferencjach – każda z nas jest inna, co oznacza, że nasza skóra może różnie zareagować na substancje aktywne w kosmetykach się znajdujące, nawet jeśli będą to składniki pochodzenia naturalnego. Testuj różne marki, by znaleźć swój idealny kosmetyk pielęgnacyjny!