Kremy ochronne do twarzy

  (77)
Sortuj według
Kremy ochronne

Kremy ochronne

Należy zdać sobie sprawę, że każda pora roku ma inny wpływ na stan naszej cery. Dlatego stosowanie takiej samej pielęgnacji latem i zimą, może okazać się niekorzystne dla skóry. Każdy okres w ciągu roku charakteryzuje się innymi warunkami pogodowymi. Latem bardziej narażeni jesteśmy na promieniowanie UVA i UVB. Pierwsze, zwane również złym promieniowaniem, prowadzi w nadmiarze do przebarwień skóry, co więcej odpowiedzialne jest za przyspieszenie fotostarzenia się skóry. Promienie UVA natomiast dostarczają witaminy D, co jest pożądane przez organizm. Złotym środkiem jest więc wychodzenie na słońce z odpowiednią ochroną. Zimą z kolei niskie temperatury mogą doprowadzić do wysuszenia i pękania skóry.Właśnie dlatego wybierając kremy ochronne powinniśmy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Krem ochronny na wiatr i mróz nie sprawdzi się, gdy chcemy w lecie ochronić skórę przed słońcem. Nałożenie kremu powinno stać się pewnego rodzaju rytuałem. Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne czynniki zewnętrzne, przed którymi powinniśmy zabezpieczyć skórę.Krem ochronny do twarzy na każdą porę roku

Lato to pora roku, w czasie której wielu z nas spędza wolne chwile nad jeziorem, morzem czy na działce rozkoszując się promieniami słonecznymi. Nie ma w tym nic złego, jednak warto mieć na uwadze, że zbyt długa ekspozycja skóry na działanie słońca może skutkować jej przebarwieniami, szybszym starzeniem się, a nawet różnymi chorobami, czasami tak poważnymi jak nowotwór. Druga pora roku, podczas której szczególnie trzeba zadbać o cerę, to zima.Kremy ochronne na mróz są pomocne, ponieważ pozwalają zabezpieczyć twarz przed uszkodzeniami wywołanymi niską temperaturą. Zmiany na skórze wywołane tym czynnikiem to m.in. zaczerwienienia, pęknięcia skóry czy uwidocznione naczynka. Co z pozostałymi porami roku? Oczywiście nasza skóra jesienią czy wiosną również narażona jest na różne czynniki, jednak w mniejszym stopniu. O kremach ochronnych powinniśmy pamiętać zawsze. Dlaczego? Bo oprócz ochrony, nawilżą skórę i ją odżywią, tak by wyglądała zdrowo i promiennie.

Co mają ze sobą wspólnego krem ochronny na zimę i lato?Dbanie o skórę latem  wymaga stosowania kosmetyków takich jak kremy ochronne na lato do twarzy czy balsamy tego typu to ciała. Produkty te zawierają z reguły SPF, czyli filtr, który stanowi barierę między słońcem a naszą skórą. Im wyższy SPF, tym wyższa ochrona, a co za tym idzie zmniejszenie ryzyka wystąpienia niepożądanych konsekwencji. Kremy ochronne na zimę do twarzy również mogą zawierać filtr. W opinii wielu ludzi promienie słoneczne, pojawiające się podczas tej pory roku, nie są tak bardzo szkodliwe – a to nieprawda. Zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w góry w słoneczny dzień należy zadbać o ochronę w postaci tłustego kremu z filtrem.Ważne, by tego typu kosmetyki szybko się wchłaniały, dzięki temu nie pobrudzimy ubrań. Dobre są kremy z filtrami fotostabilnymi, które ostatnio stają się coraz bardziej popularne. Mają one podwójne właściwości – odbijają i pochłaniają promienie słoneczne. Jeżeli jesteśmy nad morzem czy jeziorem, dobrze by kremy były dodatkowo wodoodporne. W przypadku gdy wybieramy krem ochronny na zimę dla dzieci – nie powinien on mieć w swoim składzie substancji uczulających, zapychających pory i parabenów.Krem ochronny dla dzieci – kiedy go stosować?

W zasadzie kremy ochronne w przypadku tej grupy należy stosować zawsze. Dlaczego? Skóra każdego dziecka jest dużo wrażliwsza od skóry osoby dorosłej. Oczywiście inny będzie krem ochronny dla noworodka, a jeszcze inny dla dzieci starszych. Wszystkie mają zapewnić skuteczną ochronę przed niepożądanymi czynnikami – takimi jak poparzenia słoneczne, pęknięcia skóry czy naczynek. Krem ochronny dla niemowląt powinien być hipoalergiczny i nie zawierać alergenów. Nie powinien w swoim składzie posiadać barwników. Oprócz tego wskazane jest, by był bezzapachowy. Kremy tego typu mogą zawierać rumianek, który działa kojąco, olej z awokado, który utrzymuje właściwe nawilżenie czy łagodzący pantenol.

Innymi składnikami może być wosk pszczeli czy lanolina – które również tworzyć będą barierę ochronną. Wyżej wymienione składniki często znajdują się w kremach także dla dorosłych. I ostatnia rzecz, o jakiej powinniśmy pamiętać, to odpowiednie filtry. Za mały filtr nie zapewni skutecznej ochrony, dlatego najlepiej stosować krem ochronny do twarzy SPF 50.