Kremy regenerujące do twarzy

  (128)
Sortuj według
Kremy regeneracyjne

Kremy regeneracyjne

Cera każdego człowieka codziennie poddawana jest wpływom wielu czynników, które uszkadzają ją i wywołują duży dyskomfort u jej posiadacza. Bodźce, które mogą źle działać na skórę to między innymi: mróz, wiatr, śnieg, słońce, zanieczyszczenia powietrza, nieodpowiednie kosmetyki czy drobne urazy mechaniczne wynikające np. z pocierania. Regeneracja twarzy, jest więc procesem bardzo ważnym, niezależnie od pory roku, wieku czy płci i każdy z nas powinien o niej pamiętać. W tym dziale na stronie znajdziesz kremy regeneracyjne do twarzy, które pomogą Ci zadbać o swoją skórę i sprawić, by mimo niedogodności wyglądała pięknie. By zmniejszyć skutki uszkodzeń, możesz, a nawet powinieneś używać kremu regenerującego.Kremy regenerujące do twarzy właściwości

Krem regenerujący powinien być podstawą pielęgnacji zwłaszcza, gdy Twoja skóra jest wysuszona lub popękana. Dotyczy to nie tylko skóry twarzy, ale również rąk i całego ciała. Taki kosmetyk pomoże Ci również zapobiegać wystąpieniu uszkodzeń – kremy regenerujące do twarzy mają odpowiednie filmy, które nałożone na twarz ochronią ją przed zmianami temperatur lub innymi czynnikami. Pamiętajmy, że skóra twarzy nie jest jednolita – w niektórych miejscach jest o wiele cieńsza – i tak np. regenerujące naturalne kremy pod oczy pomogą zadbać Ci o wrażliwą skórę powiek dolnych lub górnych.Na dzień czy na noc? Który krem powinien być podstawą Twojej codziennej pielęgnacji?

Kremy do twarzy z reguły dzielone są ze względu na porę dnia, w której powinna odbyć się aplikacja. Nie inaczej jest z produktami mającymi odnawiać naszą skórę, dlatego też na półkach znajdziemy kremy regenerujące na noc i kremy regenerujące na dzień, które różnią się od siebie pod kilkoma względami. Przede wszystkim te polecane w porach wieczornych są bardziej treściwe i zawierają więcej składników aktywnych. Regenerujące kremy do twarzy na dzień natomiast, tworzone są zazwyczaj tak, by stanowić odpowiednią bazę pod makijaż, nie wywoływać świecenia twarzy, ale przy tym dbać o nią i pielęgnować według potrzeb.

Inne aspekty, którymi różnią się te produkty to np. przeznaczenie, substancje aktywne czy obecność filtrów UV. Ich formuła jest znacznie lżejsza. Osoby, które mają problemy z wypryskami na twarzy, mogą stosować krem do cery trądzikowej na noc wspomagając w ten sposób odnowę i regenerację nadwyrężonej niedoskonałościami skóry. Pamiętajmy, że kremy regeneracyjne do twarzy powinny nie tylko odnawiać zniszczoną skórę, ale także zapobiegać jej ponownemu zniszczeniu – dlatego najlepiej stosować codziennie podwójną ochronę – zarówno nocą jak i w ciągu dnia.Kremy regeneracyjne – jakie składniki powinny się w nich znaleźć?

W tego rodzaju kremach znajdują się często wyciągi z różnych roślin, które mają odpowiednie witaminy i minerały pomagające w odbudowie uszkodzonego naskórka. W składzie tego typu kosmetyków można wymienić np. ekstrakcje z wysłodzin jęczmiennych, trójglicerydy z tłoczonego na zimno oleju z kukurydzy, kwas kaprynowy, czy ciekłą parafinę. Składniki te łagodzą nieprzyjemne uczucie wywołane pęknięciami i podrażnieniami skóry, a oprócz tego odbudowują płaszcz hydrolipidowy naskórka. Mają właściwości nawilżające i odżywiające.Kremy regenerujące dla mężczyzn

Producenci dostrzegli potrzebę produkcji kremów regenerujących dla mężczyzn i coraz więcej takich kremów możemy dostrzec na rynku. To nie tak, że skórę zniszczoną i wysuszoną mają jedynie kobiety. Mężczyźni również narażeni są na promienie słoneczne, mróz, wiatr czy opady – a tym samym krem regenerujący do twarzy powinien znaleźć się w ich codziennej pielęgnacji. Ich skóra jeszcze bardziej wymaga naprawy, zwłaszcza po goleniu. W przypadku większych zmian skórnych niezbędna będzie konsultacja z dermatologiem, a kuracja taka nie będzie możliwa, jeżeli na skórze pojawiają się rany.