Akcesoria do karmienia i żywienia dzieci i niemowląt

  (275)

Akcesoria do karmienia i żywienia dzieci i niemowląt zmieniają się w zależności od ich wieku oraz rodzajów podawanych pokarmów. Mamom karmiącym piersią przydaje się nieco inny sprzęt niż rodzicom starszych maluchów. 

Sortuj według
Karmienie

Karmienie

Akcesoria do karmienia i żywienia dzieci i niemowląt — co warto mieć w domu?

Podstawowym urządzeniem do karmienia niemowląt są butelki dla dzieci oraz odpowiednio dobrane do wieku dziecka smoczki. Warto mieć kilka butelek — z jednej można korzystać w domu, a z innej poza nim, np. na spacerze. Podgrzewacz do butelek ułatwi ogrzanie pokarmu do temperatury właściwej dla malca, choć oczywiście możesz wykorzystać do tego celu zwykły garnek lub rondelek z wodą. 

Również do czyszczenia oraz sterylizacji butelek i smoczków przyda się odpowiedni zestaw akcesoriów. Z kolei śliniak zapobiegnie zabrudzeniu ubrania niemowlaka w czasie jedzenia. A jeśli mama nie może z jakiegoś powodu karmić dziecka piersią (w ogóle lub w danym momencie), niezbędny okazuje się laktator oraz pojemniki do przechowywania pokarmu. Starszym dzieciom, które zaczynają jeść i pić samodzielnie, przydadzą się np. kubki niekapki, miski i talerze z nietłukących się materiałów oraz sztućce dostosowane do niewielkiej dziecięcej rączki.