Wody morskie dla dzieci

  (34)

Gdy u dziecka pojawi się katar, wielu rodziców najpierw szuka naturalnych sposobów, które przyniosą ulgę maluchowi, zamiast od razu sięgać po silniejsze leki. Jednym z takich środków na zatkany nos dostępnych w aptece jest woda morska dla dzieci.

Sortuj według
Preparat izotoniczny wody morskiej do codziennej higieny małych nosów.
Wody morskie

Wody morskie

Woda morska dla dzieci — działanie

W wodzie morskiej są rozpuszczone praktycznie wszystkie minerały znajdujące się na Ziemi, m.in. cynk, selen czy mangan. W zależności od rodzaju roztworu (izo- czy hipertoniczny) woda morska do nosa dla dzieci działa nawilżająco i oczyszczająco na śluzówkę nosa albo wspomaga usuwanie zalegającej wydzieliny.

Zastosowanie wody morskiej dla dzieci

Woda morska dla dzieci to bardzo skuteczny środek do oczyszczania kanałów nosowych z pyłków, drobnoustrojów i wydzieliny spowodowanej katarem. Jej skład (zbliżony do płynu owodniowego) sprawia, że jest dobrze tolerowana przez organizm i skutecznie nawilża błony śluzowe.

Woda morska do nosa dla dzieci — jaką wybrać?

Woda morska do nosa dla dzieci występuje w dwóch rodzajach roztworów:

  • izotonicznym — do nawilżania i oczyszczania,
  • hipertonicznym — do usuwania wydzieliny, zmniejszania obrzęku i nawilżania.

Jeśli chodzi o aplikator, woda morska może mieć postać:

  • butelki nabijanej pod ciśnieniem albo z gazem nośnym (działa w każdej pozycji),
  • butelki z atomizerem.

Przed zakupem zwróć też uwagę na skład produktu: czy faktycznie zawiera wodę morską i ewentualnie wodę oczyszczoną (destylowaną), niezbędną do uzyskania odpowiedniego stężenia? A może to zwykły roztwór chlorku sodu? To nie jest zły produkt, ale na pewno to nie woda morska.

Korzyści stosowania wody morskiej dla dzieci

Możesz oczywiście stosować krople na katar dla dzieci np. z oksymetazoliną, które też przyniosą maluchowi ulgę. Jednak zaletą produktu naturalnego takiego jak woda morska dla dzieci jest to, że jego stosowanie nie wiąże się z ryzykiem powikłań w postaci kataru polekowego. Poza tym woda morska zawiera cenne pierwiastki o działaniu antyseptycznym i antybakteryjnym (np. żelazo, siarkę, potas, miedź).

Marki powiązane z kategorią: Wody morskie