Wody morskie dla dzieci (32)

Gdy u dziecka pojawi się katar, wielu rodziców najpierw szuka naturalnych sposobów, które przyniosą ulgę maluchowi, zamiast od razu sięgać po silniejsze leki. Jednym z takich środków na zatkany nos dostępnych w aptece jest woda morska dla dzieci.

Sortuj według
Wody morskie

Wody morskie

W wodzie morskiej są rozpuszczone praktycznie wszystkie minerały znajdujące się na Ziemi, m.in. cynk, selen czy mangan. W zależności od rodzaju roztworu (izo- czy hipertoniczny) woda morska do nosa dla dzieci działa nawilżająco i oczyszczająco na śluzówkę nosa albo wspomaga usuwanie zalegającej wydzieliny.

Woda morska dla dzieci to bardzo skuteczny środek do oczyszczania kanałów nosowych z pyłków, drobnoustrojów i wydzieliny spowodowanej katarem. Jej skład (zbliżony do płynu owodniowego) sprawia, że jest dobrze tolerowana przez organizm i skutecznie nawilża błony śluzowe.

Woda morska do nosa dla dzieci występuje w dwóch rodzajach roztworów:

  • izotonicznym — do nawilżania i oczyszczania,
  • hipertonicznym — do usuwania wydzieliny, zmniejszania obrzęku i nawilżania.

Jeśli chodzi o aplikator, woda morska może mieć postać:

  • butelki nabijanej pod ciśnieniem albo z gazem nośnym (działa w każdej pozycji),
  • butelki z atomizerem.

Przed zakupem zwróć też uwagę na skład produktu: czy faktycznie zawiera wodę morską i ewentualnie wodę oczyszczoną (destylowaną), niezbędną do uzyskania odpowiedniego stężenia? A może to zwykły roztwór chlorku sodu? To nie jest zły produkt, ale na pewno to nie woda morska.

Możesz oczywiście stosować krople na katar dla dzieci np. z oksymetazoliną, które też przyniosą maluchowi ulgę. Jednak zaletą produktu naturalnego takiego jak woda morska dla dzieci jest to, że jego stosowanie nie wiąże się z ryzykiem powikłań w postaci kataru polekowego. Poza tym woda morska zawiera cenne pierwiastki o działaniu antyseptycznym i antybakteryjnym (np. żelazo, siarkę, potas, miedź).