Krople nasercowe - Leki i tabletki na serce

  (141)

Sortuj według
Preparaty wspomagające serce i krążenie

Preparaty wspomagające serce i krążenie

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Statystyki pokazują, że każdego roku z powodu problemów z prawidłową pracą serca umiera ponad 170 tys. osób. Liczba ta pokazuje jak poważny jest to problem i jak ważne jest dbanie o prawidłową pracę serca i układu krwionośnego. Dlatego coraz większą popularność zdobywają krople nasercowe oraz różnego rodzaju tabletki na serce. Jednak zażywanie takich preparatów zawsze warto poprzedzić konsultacją z lekarzem, ponieważ nieumiejętne, intuicyjne stosowanie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Specjalistyczne leki na serce na receptę może przepisać Ci wyłącznie lekarz.


Przyczyny chorób serca


Przyczyn należy szukać w stylu życia. Ciągły pośpiech, chroniczne przemęczenie, wszechobecny stres oraz siedzący tryb życia to główne powody problemów z sercem. Jeżeli prowadzisz taki tryb życia – jesteś w grupie ryzyka. A w miarę upływu lat ryzyko poważnej choroby będzie się tylko zwiększać, gdyż z wiekiem układ sercowo-naczyniowy ulega osłabieniu. Sprzyja temu także niewłaściwa dieta i palenie papierosów.


Leki wspomagające pracę serca


Zastanawiasz się w jaki sposób wzmocnić swoje serce? Dostępnych jest wiele środków, dzięki którym możesz to zrobić. W aptece online znajdziesz leki pochodzenia roślinnego, które wspomogą Twój układ sercowo-naczyniowy. Wpływają one wzmacniająco na siłę skurczu mięśnia sercowego, przeciwdziałają nadciśnieniu i zwalniają tętno. Do najpopularniejszych substancji pochodzenia roślinnego, jakie możesz w nich znaleźć, należą wyciągi z ziela konwalii majowej, ekstrakty z głogu oraz kozłka lekarskiego. Takie zioła na serce możesz stosować zarówno w formie kropli nasercowych, jak i herbat.


Konwalia nie tylko urzeka pięknym zapachem, ale również charakteryzuje się licznymi właściwościami zdrowotnymi – a konkretnie jej kwiaty i liście, które w celach leczniczych powinno się zbierać na początku rozkwitu. Zawierają one tzw. glikozydy nasercowe, m.in. lokundiozyd. Związki te wykazują bezpośrednie działanie na serce, a dzięki brakowi właściwości wiązania z osoczem krwi nie odkłada się w organizmie. Preparaty z konwalią często stosują osoby w podeszłym wieku, niekiedy także po zawale serce. Konwalia przyczynia się do zmniejszenia częstotliwości bicia serca, pomaga przy niewydolności tego organu, a także – przy nieprawidłowościach skurczów.


Inną rośliną, która wspomaga pracę serca, jest głóg – popularne czerwone owoce niewielkich rozmiarów znane z babcinych soków i konfitur. Jednak w przypadku preparatów na serce kluczowe są jego kwiaty. Zawierają one bogactwo witaminy C, a także flawonoidów, fitosteroli – czyli steroli roślinnych – oraz garbników. Flawonoidy pomagają organizmowi w utrzymywaniu poprawnej pracy naczyń krwionośnych. Dzięki temu regulują dopływ świeżej natlenionej krwi do serca, ukrwienie a także skurcze tego narządu. Wyciągi z głogu zawarte są w preparatach obniżających ciśnienie.


Kozłek lekarski jest innym istotnym składnikiem preparatów wspomagających pracę serca. Jest właściwą nazwą powszechnie znanej waleriany – środka na uspokojenie. Wyciągi z kozłka mają działanie rozkurczające i wyciszające. Pomaga nieco zwolnić kołatanie serca zwłaszcza w przypadku nerwów.


Alternatywą dla preparatów takich, jak krople na serce są syntetyczne leki na serce (bez recepty), które wspomagają działanie tego organu. Najczęściej zawierają one koenzym Q-10, który m.in. zwiększa wydolność mięśnia sercowego, chociaż nie wykazuje właściwości przeciwcholesterolowych. Ten składnik występuje naturalnie w składzie serca i współpracuje z innymi enzymami, które krążą w organizmie. Uzupełnianie niedoborów tego koenzymu kluczowe jest zwłaszcza po 35. roku życia, kiedy w organizmie zostają jego śladowe ilości. Q-10 pomaga chronić narządy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.


Dodatkowa suplementacja


Jeżeli odczuwasz dolegliwości związane z niewłaściwą pracą układu krążenia, nie zapomnij o suplementach diety wzmacniających serce. Regularnie zażywaj preparaty wzmacniające serce, które zawiera magnez i potas oraz kwasy omega-3. Preparaty z magnezem pomagają chronić tętnice przed ich zwapnieniem, pozwalają także utrzymywać na właściwym poziomie gospodarkę elektrolitów. Magnez przyczynia się dzięki temu do utrzymania w organizmie właściwego poziomu potasu. Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte m.in. w mięsie ryb lub w gotowych aptecznych preparatach wspierają organizm w eliminowaniu złego cholesterolu. Istotne są także wszelkiego rodzaju witaminy na serce, takie jak te z grupy B – zwłaszcza B1, B6 oraz B12. Witaminy wspomagające pracę serca zawarte są również naturalnie w owocach – winogronach, bananach, pomarańczach czy mango. Dzięki prawidłowej diecie oraz zażywaniu wartościowych suplementów wspomożesz działanie leków i poczujesz się lepiej.