Elektryczne, soniczne, manualne - szczoteczki do zębów dla dzieci

  (112)

O odpowiednią pielęgnacja jamy ustnej należy dbać już od pierwszych dni życia. Początkowo stosuje się specjalne silikonowe nakładki do czyszczenia i masowania dziąseł. Z czasem niezbędna staje się szczoteczka do zębów dla dzieci

Sortuj według
Szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów dla dzieci – jaką wybrać?

Wybór produktu do czyszczenia zębów powinien być przemyślany. Na co zwrócić uwagę? Do istotnych czynników należy miękkie i krótko przycięte włosie. Oprócz tego szczoteczka do zębów dla dzieci musi posiadać główkę dostosowaną do wielkości buzi oraz wygodny uchwyt. Istotna jest także odpowiednia pasta do zębów dla dzieci.

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Ogromną popularnością cieszy się szczoteczka elektryczna dla dzieci. Cechuje się ona dużą dokładnością mycia, co zmniejsza ryzyko pojawienia się próchnicy. Model wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne ułatwiające dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni. Poleca się go maluchom, które nie opanowały jeszcze dobrze techniki czyszczenia zębów. Produkt odznacza się wieloma udogodnieniami wpływającymi na komfort użytkowania i szybkość usuwania płytki nazębnej.

Od jakiego wieku i jak używać szczoteczki elektrycznej dla dzieci? 

Szczoteczka elektryczna dla dzieci może być stosowana już w momencie pojawienia się kompletnego uzębienia. Jej obsługa nie jest skomplikowana. Na wilgotną główkę szczoteczki do zębów dla dzieci nakłada się niewielką porcję pasty o niskim współczynniku ścieralności. Następnie pozostaje już tylko uruchomienie szczoteczki do zębów dla dzieci i przesuwanie jej po kolejnych powierzchniach płytki zębowej. 

Jaką szczoteczkę elektryczną dla dzieci wybrać? 

Kupując produkty, trzeba przyjrzeć się zaleceniom producenta. Modele dla maluchów poniżej 3 roku życia wyposaża się w mniejszą główkę i bardzo delikatne włosie. Z kolei szczoteczka elektryczna dla dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym posiada szersze końcówki wymienne, a dodatkowo wykonuje więcej obrotów na minutę. 

Soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Do doskonałych rozwiązań zalicza się soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci. Wyróżnia się ona wysoką skutecznością, co zawdzięczają ruchom pulsacyjno-wymiatającym. W ten sposób szczoteczka soniczna dla dzieci pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc.

Jak działa soniczna szczoteczka dla dzieci?

Mechanizm czyszczenia polega na delikatnych drganiach wprawiających w ruch włosie znajdujące się na wymiennej główce. Dodatkowo szczoteczka soniczna dla dzieci generuje fale dźwiękowe, które w połączeniu ze śliną tworzą mikrobąbelki docierające do przestrzeni znajdujących się między zębami oraz na linii dziąseł. Na uwagę zasługują również wibracje soniczne osiągające nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę

Jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci wybrać? 

Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna być dopasowana adekwatnie do wieku. Artykuły dla kilkunastomiesięcznych maluchów posiadają mniejsze i delikatniejsze końcówki. Pociechom uczęszczającym do szkoły poleca się natomiast modele odznaczające się większą siłą drgań. Wśród dodatkowych udogodnień warto wskazać m.in. regulację prędkości lub możliwość połączenia się z dedykowaną aplikacją na smartfonie. 

Klasyczna, manualna szczoteczka do zębów dla dzieci

Do codziennego stosowania nadaje się też manualna szczoteczka do zębów dla dzieci. Nie wymaga ona ładowania ani zasilania za pomocą akumulatorów. Cechuje się niewielką wagą, dlatego doskonale sprawdza się w podróży. Proponuje się ją szczególnie dla maluszków poniżej 3 roku życia. Modele są do nabycia w wielu różnych kolorach i wzorach.

Jaką szczoteczkę manualną dla najmłodszych dzieci wybrać?

Asortyment artykułów do codziennej pielęgnacji charakteryzuje się różnorodnością. Najlepiej postawić akcesoria z antypoślizgową powłoką. Bez względu na to, czy Twoim wyborem będzie manualna, soniczna lub elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci, pamiętaj, by nadzorować czynności związane z pielęgnacją jamy ustnej. Pierwsze lata życia stanowią bowiem najlepszy moment na wyrobienie właściwych nawyków.

 

Marki powiązane z kategorią: Szczoteczki do zębów