Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn − ginko biloba naprawdę działa!

14. 8. 2018 · 4 minuty czytania

Do popularnych składników poprawiających potencję zaliczają się m.in. ginko biloba, szapragi, ostrygi, pestki dyni. Czy te produkty rzeczywiście działają? Na co pomagają? Dowiedz się więcej!

Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn − ginko biloba naprawdę działa!

Naturalne afrodyzjaki dla panów: działanie reklamy czy składnika aktywnego? Czy osławione ostrygi, halucynogenna gałka muszkatołowa i ginko biloba naprawdę mogą rozbudzić męskie żądze? Afrodyzjakami nazywa się naturalne składniki diety, które wpływają na poprawienie męskiej potencji.

Naturalne afrodyzjaki − czym są?

Legenda sprawności Casanovy w alkowie lubi się zmieniać. Raz słynny kochanek swoją „moc” zawdzięczał ostrygom, innym razem czekoladzie. Co tak naprawdę stało za jego libido, pewnie dziś się nie dowiemy. Zastanawiające jest jednak, czy faktywnie istnieją „magiczne” substancje, które wpływają na zwiększenie ochoty na seks i na jakość erekcji?

Sprawdź też preparaty wspierające libido.

Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn - czym są?

 

Samo słowo „afrodyzjak” powstało od imienia greckiej bogini piękna i miłości cielesnej − Afrodyty. Określa się tak różnego rodzaju bodźce: zapachy, smaki, a także niektóre dania, które zwiększają potencję tak u panów, jak i u pań.

W nauce wymienia się 3 rodzaje afrodyzjaków:

 • Zwiększające ochotę na seks
 • Działające na potencję
 • Zwiększające przyjemność podczas seksu

Sprawdź też produkty na potencję i erekcję.

 

Jak działają afrodyzjaki dla panów?

Z medycznego punktu widzenia, największe znaczenie mają afrodyzjaki, które są w stanie wpłynąć na potencję mężczyzn i jakość erekcji. Naukowcy potwierdzają, że wprowadzenie do diety pewnych składników, może (ale wcale nie musi!) poprawić jakość życia seksualnego panów (a co za tym idzie i pań). Na początku chcę jednak obalić pewien powtarzany mit: zjedzenie ostryg na kolacje nie sprawi, że w ciągu godziny będziesz gotowy do działania i zapewnisz swojej partnerce noc życia. Owoce morza, orzechy, owoce i warzywa można (a nawet trzeba) wprowadzić do regularnej diety, aby z czasem zauważyć ich działanie.

Najpopularniejsze afrodyzjaki dla mężczyzn to:

 • Ostrygi

Osławione ostrygi mogą pobudzić ochotę na seks. Nie licz jednak na natychmiastową reakcję (no chyba, że będzie to efekt placebo). Ostrygi są bardzo zdrowie i mogą wpływać na jakość erekcji. A wszystko dzięki zawartym w nich minerałom − głównie cynkowi. Może on wpływać na zwiększenie poziomu testosteronu we krwi, a co za tym idzie i pobudzenie seksualne. Cynk jest bardzo zdrowy i wpływa też na wzmocnienie organizmu, przez co możesz stać się sprawniejszy także w sypialni! Podobnie działać będą krewetki i inne owoce morza.

Sprawdź też domowe sposoby na potencję.

Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn - ostrygi
 • Ginko biloba

Możesz pić go jako napar lub nawet przyjmować jako suplement diety (np. Olimp Ginkofalv forte). Ginko biloba sprawia, że do organizmu wydzielane są ginsenozydy. One wpływają uwalnianie tlenku azotu, który wpływa na rozkurczanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu krew lepiej krąży, co może poprawiać jakość erekcji u panów.

Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn - ginko biloba
 • Szparagi

To z kolei moc kwasu foliowego. Wpływa na wzmocnienie organizmu mężczyzny. Uzupełnienie witamin i minerałów sprawi, że będziesz czuł się silniejszy i bardziej wypoczęty. A to zdecydowanie wpłynie na podniesienie Twojej potencji.

  • Pestki dyni, słonecznika i orzechy brazylijskie

  Orzechy to bogactwo minerów i witamin. Orzechy brazylijskie mogą uzupełnić niedobory selenu, który jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego.  Pestki dyni i słonecznika to z kolei źródło cynku.

  Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn - orzechy brazylijskie

  Niebezpieczne afrodyzjaki dla mężczyzn? Lepiej na nie uważaj!

  W Internecie znaleźć możesz także inne, tajemnicze afrodyzjaki o nie do końca sprawdzonym składzie. W ostatnich latach wielką popularnością cieszyła się tzw. hiszpańska czarna mucha. W mieszankach o tej nazwie znajdować miała się kantarydyna, która drażniła błony śluzowe i stymulowała układ moczowo-płciowy. Kantarydyna uzyskiwana była właśnie z czarnej muchy hiszpańskiej. Jednak w wielu przypadkach w tych osławionych afrodyzjakach nie było nawet śladu tej substancji, a internetowi sprzedawcy wzbogacali się na ludziach, którzy chcieli przeżyć podniebne uniesienia w sypialni.

  Sprawdź też, skąd biorą się problemy z erekcją w młodym wieku.

  Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn, które zwiększą ochotę na seks

  Ze słynnego wykresu Michaliny Wisłockiej, ale i z badań wielu innych seksuologów wynika, że ochota na seksu u mężczyzn spada wraz z wiekiem. Dodatkowo przemęczenie, stres i codzienna gonitwa sprawiają, że to kobiety często są bardziej rozbudzone seksualnie.

  Naturalne afrodyzjaki mogą dodatkowo wpłynąć na Twój nastrój i pobudzić Cię do działania tu i teraz. Czekolada sprawia, że wydzielana jest w Twoim organizmie seratonina. Ta wprawia Cię w dobry nastrój, co może zwiększyć ochotę na seks. Pobudzająco może też działać gałka muszkatołowa, o której działaniu pisano już w średniowieczu. Jeżeli więc przygotowujesz kolację dla dwojga, możesz przyprawić nią swoje danie. Uważaj, może mieć działanie halucynogenne. Do potrawy możesz też dodać chilli − kapsaicyna pobudza układ krążenia i cały organizm.

  Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn - czekolada

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Agnieszka Kawa
   Agnieszka Kawa
   Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Agnieszka Kawa
   Agnieszka Kawa
   Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
   Przeczytaj więcej od tego autora