Tantryczny stosunek – z czym to się je? Co to jest tantra i jak się do tego zabrać?

29. 10. 2017 · 4 minuty czytania

Marzysz, by Twoje życie erotyczne przeniosło się na wyższy poziom? Szukasz sposobów na urozmaicenie związku? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czym jest sekst tantryczny.

Karolina Wachowicz
Karolina Wachowicz
Tantryczny stosunek – z czym to się je? Co to jest tantra i jak się do tego zabrać?

Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków i utarte przyzwyczajenia mogą sprawić, że również seks zaczniesz traktować jak rutynę. Warto jednak wyjść poza znany sobie schemat i zaproponować partnerowi eksperyment: tantryczny stosunek. Droga ku nowemu doświadczeniu wymaga jednak czasu i praktyki. Czym w ogóle jest tantra?

Tantryczny stosunek – o co w nim chodzi?

Seks tantryczny to ezoteryczna hinduska praktyka, której korzenie sięgają 5 000 lat wstecz. „Tantra” w dosłownym tłumaczeniu to „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”. Rozciąganie występuje tutaj jako powolna forma seksu, która ma zwiększyć intymność i odtworzyć więź umysł – ciało.

Sprawdź, czy dopasowanie seksualne to mit.

Utrzymywanie podniecenia i zespolenia, w połączeniu z całkowitym ponadzmysłowym porozumiem kochanków może prowadzić do potężnych orgazmów. Ich siła leży w długim i kontrolowanym dochodzeniu do przyjemności – kreowaniu utrzymującego się podniecenia i niespiesznym oczekiwaniu na szczytowanie. Dla większości, transcendentne uczucie całkowitego zespolenia z partnerem  jest czymś, czego doświadcza się tylko podczas orgazmu. W tantrze możesz zacząć to odczuwać na długo przed orgamem. Sam moment szczytowania prawdopodobnie będzie trwał znacznie dłużej – to akt mentalny, nie tylko cielesny.

para kochanków

Seks tantryczny w praktyce. Na czym polega?

W tantrze najważniejszy nie jest sam orgazm, a wszystko, co dzieje się przed nim – kluczowe są tu więc emocje, praca wyobraźni i skupienie na wszystkich zmysłach partnera.

Poznaj tajniki masażu erotycznego.

Na czym polega seks tantryczny? Dobra wiadomość jest taka, że nie ma tu żadnych żelaznych zasad, których trzeba się bezwzlędnie trzymać, ani nowych pozycji, których najpierw należy się nauczyć. Tym, na czym za to warto się skupić, jest odnalezienie takiej więzi z partnerem, która zapewni Ci łączność z całym jego ciałem, a przez ciało – z jego duszą.

Dowiedz się, jak wydłużyć stosunek.

Gra wstępna powinna być maksymalnie długa – jest to czas na wczytywanie się w każdą najmniejszą reakcję partnera – poznawanie wszystkich stref erogennych. W pewnym sensie rozkładasz ciało kochanka na czynniki pierwsze. Uczysz się go i uczysz je doznawać przyjemności, nie tylko z samego aktu seksualnego, ale także spojrzeń, głaskania, pocałunków, niespiesznego dotyku i szeptów.

Sprawdź, jak podniecić kobietę.

Ten świadomy proces ma oduczyć ciało upornego dążenia do szczytowania – tantryczny stosunek to szczytowanie samo przez się – orgazm jest tu tylko naturalnym zakończeniem miłosnego zespolenia, a nie celem samym w sobie.

 

  Ile powinien trwać stosunek tantryczny?

  Tantryczny stosunek wcale nie oznacza godzinnych sesji w łóżku, kiedy niemal wszystko musisz robić w slow motion. Nie jest to też gotowa recepta na to, jak przedłużyć stosunek. Miłość tantryczna to akt polegający na wzajemnym szacunku partnerów i oddawaniu sobie czci. Nie faworyzuje się specjalnie żadnej części ciała, zgodnie z zasadą, że każdej z nich należy się taka sama uwaga – to z kolei może trwać dłużej niż klasyczny stosunek.

  Czy wiesz, że...?
   

  Czas w tantrze jest pojęciem względnym – nie należy kochać się z zegarkiem w ręku.

   

  Jego magia polega na tym, że partner jest w stanie zapanować nad szczytowaniem i wstrzymać je tak długo, jak to możliwe. Z tego też powodu podniecenie trwa dużo dłużej niż zwykle, a sam orgazm jest silniejszy.

  Dowiedz się, jak przełamać rutynę w sypialni.

  Tantra – od czego zacząć?

  Seks tantryczny to świetny sposób na zrestartowanie swojego życia seksualnego i nawiązanie intymnej więzi z partnerem. Skup się na sposobie oddychania drugiej osoby – w ten sposób stworzysz swoistą mapę reakcji na Twoje działania. Bardzo ważne są pocałunki – poświęć kilka minut i pozwól, aby Twój partner całował Cię powoli i zgłębiał Twoje usta. Następnie odwróćcie role. Kiedy się całujesz, przekonaj się, jak w pełni możesz oddać się aktywnej roli. Kiedy otrzymujesz, oddaj się całkowicie temu doświadczeniu.

  Kolejnym krokiem może być kilkudziesięciominutowy masaż całego ciała – łącznie z masażem genitaliów, jednak bez finału. Może się okazać, że dawanie przyjemności partnerowi i uczenie go reakcji sprawi Ci podobną przyjemność, jak bierne doznawanie rozkoszy, a tantryczny stosunek przestanie być eksperymentem, a zacznie być rytuałem.

  ręce

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Karolina Wachowicz
   Karolina Wachowicz
   Skończyłam dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz tego posiadam licencjat z europeistyki i prawa międzynarodowego, które studiowałam na University of Birmingham w Anglii. Od zawsze wiedziałam, że będę zajmować się dziennikarstwem. Z piórem i komputerową klawiaturą jestem związana od bardzo dawna. Pracowałam w dziale miejskim Gazety Wyborczej, następnie jako social media content specialist i redaktor w serwisów life stylowych. Tam przekonałam się, że warto poruszać w artykułach tematykę seksu i relacji międzyludzkich. Nie można nigdy dawać się pożreć tematom tabu. I staram się tego nie robić. W wolnych chwilach chodzę do kina i zwiedzam knajpy na krakowskim Kazimierzu.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Karolina Wachowicz
   Karolina Wachowicz
   Skończyłam dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz tego posiadam licencjat z europeistyki i prawa międzynarodowego, które studiowałam na University of Birmingham w Anglii. Od zawsze wiedziałam, że będę zajmować się dziennikarstwem....
   Przeczytaj więcej od tego autora