Tantryczny stosunek – z czym to się je? Co to jest tantra i jak się do tego zabrać?

29. 10. 2017 · Karolina Wachowicz · 4 minuty czytania
 • zdrowie seksualne

Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków i utarte przyzwyczajenia mogą sprawić, że również seks zaczniesz traktować jak rutynę. Warto jednak wyjść poza znany sobie schemat i zaproponować partnerowi eksperyment: tantryczny stosunek. Droga ku nowemu doświadczeniu wymaga jednak czasu i praktyki. Czym w ogóle jest tantra?

Tantryczny stosunek – o co w nim chodzi?

Seks tantryczny to ezoteryczna hinduska praktyka, której korzenie sięgają 5 000 lat wstecz. „Tantra” w dosłownym tłumaczeniu to „narzędzie służące do rozciągania (świadomości)”. Rozciąganie występuje tutaj jako powolna forma seksu, która ma zwiększyć intymność i odtworzyć więź umysł – ciało.

Sprawdź, czy dopasowanie seksualne to mit.

Utrzymywanie podniecenia i zespolenia, w połączeniu z całkowitym ponadzmysłowym porozumiem kochanków może prowadzić do potężnych orgazmów. Ich siła leży w długim i kontrolowanym dochodzeniu do przyjemności – kreowaniu utrzymującego się podniecenia i niespiesznym oczekiwaniu na szczytowanie. Dla większości, transcendentne uczucie całkowitego zespolenia z partnerem  jest czymś, czego doświadcza się tylko podczas orgazmu. W tantrze możesz zacząć to odczuwać na długo przed orgamem. Sam moment szczytowania prawdopodobnie będzie trwał znacznie dłużej – to akt mentalny, nie tylko cielesny.

para kochanków

Seks tantryczny w praktyce. Na czym polega?

W tantrze najważniejszy nie jest sam orgazm, a wszystko, co dzieje się przed nim – kluczowe są tu więc emocje, praca wyobraźni i skupienie na wszystkich zmysłach partnera.

Poznaj tajniki masażu erotycznego.

Na czym polega seks tantryczny? Dobra wiadomość jest taka, że nie ma tu żadnych żelaznych zasad, których trzeba się bezwzlędnie trzymać, ani nowych pozycji, których najpierw należy się nauczyć. Tym, na czym za to warto się skupić, jest odnalezienie takiej więzi z partnerem, która zapewni Ci łączność z całym jego ciałem, a przez ciało – z jego duszą.

Dowiedz się, jak wydłużyć stosunek.

Gra wstępna powinna być maksymalnie długa – jest to czas na wczytywanie się w każdą najmniejszą reakcję partnera – poznawanie wszystkich stref erogennych. W pewnym sensie rozkładasz ciało kochanka na czynniki pierwsze. Uczysz się go i uczysz je doznawać przyjemności, nie tylko z samego aktu seksualnego, ale także spojrzeń, głaskania, pocałunków, niespiesznego dotyku i szeptów.

Sprawdź, jak podniecić kobietę.

Ten świadomy proces ma oduczyć ciało upornego dążenia do szczytowania – tantryczny stosunek to szczytowanie samo przez się – orgazm jest tu tylko naturalnym zakończeniem miłosnego zespolenia, a nie celem samym w sobie.

 

Prezerwatywy nielateksowe, wykonane są z nowatorskiego materiału.
Żel intymny z lekko kwaśnym pH, nawilża w niedoborze śluzu w pochwie.

 

Ile powinien trwać stosunek tantryczny?

Tantryczny stosunek wcale nie oznacza godzinnych sesji w łóżku, kiedy niemal wszystko musisz robić w slow motion. Nie jest to też gotowa recepta na to, jak przedłużyć stosunek. Miłość tantryczna to akt polegający na wzajemnym szacunku partnerów i oddawaniu sobie czci. Nie faworyzuje się specjalnie żadnej części ciała, zgodnie z zasadą, że każdej z nich należy się taka sama uwaga – to z kolei może trwać dłużej niż klasyczny stosunek.

 

Czy wiesz, że...?

Czas w tantrze jest pojęciem względnym – nie należy kochać się z zegarkiem w ręku.

 

Jego magia polega na tym, że partner jest w stanie zapanować nad szczytowaniem i wstrzymać je tak długo, jak to możliwe. Z tego też powodu podniecenie trwa dużo dłużej niż zwykle, a sam orgazm jest silniejszy.

Dowiedz się, jak przełamać rutynę w sypialni.

Tantra – od czego zacząć?

Seks tantryczny to świetny sposób na zrestartowanie swojego życia seksualnego i nawiązanie intymnej więzi z partnerem. Skup się na sposobie oddychania drugiej osoby – w ten sposób stworzysz swoistą mapę reakcji na Twoje działania. Bardzo ważne są pocałunki – poświęć kilka minut i pozwól, aby Twój partner całował Cię powoli i zgłębiał Twoje usta. Następnie odwróćcie role. Kiedy się całujesz, przekonaj się, jak w pełni możesz oddać się aktywnej roli. Kiedy otrzymujesz, oddaj się całkowicie temu doświadczeniu.

Kolejnym krokiem może być kilkudziesięciominutowy masaż całego ciała – łącznie z masażem genitaliów, jednak bez finału. Może się okazać, że dawanie przyjemności partnerowi i uczenie go reakcji sprawi Ci podobną przyjemność, jak bierne doznawanie rozkoszy, a tantryczny stosunek przestanie być eksperymentem, a zacznie być rytuałem.

ręce

 

 
 
Prezerwatywy ultracienkie nawilżane lubrykantem, zwiększają doznania.

Najnowsze artykuły

 • Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji!

  Twój partner nie ma ochoty na seks? Sprawdź, co możesz zrobić? Dowiedz się, jak urozmaicić miłosne igraszki. Sprawdź nasze porady i zintensyfikuj intymne doznania!
  • zdrowie seksualne
  • psychologia
  Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji!
  • zdrowie seksualne
  • psychologia
 • Jak używać lubrykantu podczas seksu? Poradnik

  Marzysz o intensywniejszych doznaniach seksualnych? Dowiedz się, jak działają lubrykanty i sprawdź kiedy warto je wybrać. Szczegóły na ten temat znajdzie w naszym blogowym wpisie!
  • zdrowie seksualne
  Jak używać lubrykantu podczas seksu? Poradnik
  • zdrowie seksualne
 • Jak spędzić walentynki w sypialni? 5 pomysłów na intymną randkę

  Jak urozmaicić swoje życie seksualne w Walentynki podczas pandemii? Podrzucamy kilka sposobów na udany Dzień Świętego Walentego!
  Jak spędzić walentynki w sypialni? 5 pomysłów na intymną randkę
 • Masaż nuru − na czym polega zmysłowy masaż dla par?

  Nuru, czyli masaż nagim ciałem, pozwala na odkrywanie wzajemnych potrzeb seksualnych. Podpowiadamy, jak prawidłowo wykonać japoński masaż erotyczny!
  • zdrowie seksualne
  Masaż nuru − na czym polega zmysłowy masaż dla par?
  • zdrowie seksualne

Przeczytaj też

Więcej artykułów na ten temat