Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji!

11. 2. 2022 · Redakcja Dr. Max · 14 minut czytania

Jeżeli Wasz seks zaczął przypominać wyścig z czasem, a w łóżku temperatura sięga 0C, to znak, że czas na zmianę. Szczególnie, kiedy masz wrażenie, że Twój partner stracił ostatnio zainteresowanie seksem i bardziej ekscytują go finały Ligii Mistrzów niż Twoje podchody. Zanim zaciągniesz swojego mężczyznę do seksuologa, zrobisz mu karczemną awanturę, że nie ma już ochoty, bo na pewno Cię zdradza, uruchom swoją wyobraźnię i pomyśl, jak możesz zaskoczyć faceta w łóżku. Brak weny? Pozwól, że pobudzimy Twoją kreatywność kilkoma przykładami i naukowymi pomocami.

Co mężczyźni lubią w łóżku?

Na początek warto zacząć od kilku niezaskakujących banałów. Mężczyźni nabierają ochoty na seks, kiedy widzą kobiety: atrakcyjne, odsłaniające ok. 40 proc. ciała, najlepiej w szpilkach, które zmieniają sylwetkę kobiety. Nie przeszkadza im także koronkowa bielizna, zmysłowość, długie włosy i oczywiście zachwyt, zachwyt i jeszcze raz zachwyt nad nimi samymi.

No cóż w każdym banale jest odrobina prawdy, ale gdyby wszystko było takie proste, to po świecie chodziłyby same długonogie modelki w stylu Victoria’s Secret i które piałyby z zachwytu nad męskim geniuszem, urodą i sprawnością seksualną. Choć sami zainteresowani chętnie temu zaprzeczają, psychika mężczyzny jest dużo bardziej skomplikowana. To, co kręci i podnieca Twojego faceta, jest zakodowane głęboko w jego podświadomości. Jedni nabierają ochoty na seks, widząc bardzo szczupłą i wysoką damę, inni podniecają się na myśl o pełnych piersiach i obfitych pośladkach. Ilu mężczyzn, tyle upodobań seksualnych.

Tak czy inaczej, każdy mężczyzna, a wręcz każda para, jest inna i inaczej przeżywa uniesienia seksualne. Część facetów lubi spontaniczność u kobiet, elementy zaskoczenia i otwartość na nowe przygody w łóżku. Inni wolą smakować niewinności, czuć się panami sytuacji i za każdym razem starannie kontrolować przebieg łóżkowych rozgrywek.

jak zaskoczyć faceta w łóżku

Unikając jednak błędnych w niektórych przypadkach, generalizacji, warto odwołać się do naukowego podejścia do sprawy. Michalina Wisłocka w swojej książce „Sztuka kochania” podsumowuje, że ciało mężczyzny jest znacznie mniej unerwione niż ciało kobiety. Zwykle najbardziej czułymi strefami erogennymi u mężczyzn są genitalia, usta oraz często uszy.

Jak pisze sama autorka:

„Mężczyźnie wystarczy popatrzeć na kobietę, otrzeć się o nią czy przytulić i już jest gotowy do stosunku”.

Skoro tak, to jak zachęcić faceta do fantastycznego seksu i jak sprawić, żeby chciało mu się jeszcze bardziej?

Jak zaskoczyć faceta w łóżku, ale nie przyprawić go o zawał?

Jeżeli chcesz urozmaicić Wasze pożycie, czasem wystarczy tylko drobna zmiana, a efekt może być piorunujący. Poniżej zamieszczamy kilka pomysłów na to, jak zaskoczyć faceta w łóżku w walentynki, jego urodziny, rocznicę ślubu i zwykły poniedziałek.

1. Zaplanuj zaskoczenie i dawkuj mu przyjemności

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeżeli w ostatnim czasie Waszych zbliżeń było jak na lekarstwo i zwykle przebiegały według z góry ustalonego schematu, to może od razu nie wyskakuj z łazienki w przebraniu niegrzecznej pielęgniarki. Niestety, takim zaskoczeniem często możesz osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Twój facet zestresuje się całą sytuacją. Nie nakładaj na niego presji, że nagle ma odgrywać jakieś seksowne scenki, bo będzie po zabawie − bardzo prawdopodobne, że stres nie pozwoli mu na osiągnięcie wzwodu. W najlepszym przypadku obydwoje zaczniecie tarzać się po podłodze... ze śmiechu i radośnie zakończycie ten wieczór przed telewizorem w genialnych nastrojach. To akurat nie byłby taki zły scenariusz, bo Twoje łóżkowe Halloween doprowadziłoby do emocjonalnego zbliżenia, otwartości i poczucia, że znów jesteście najbliższymi sobie ludźmi.

Czy więc całkiem zrezygnować z zaskoczeń? Oczywiście, że nie! Jeżeli chcesz na nowo rozpalić płomień, który rutyna trochę wygasiła, a Twój mężczyzna raczej rzadko mówi Ci o tym, co mu w duszy gra i czego tak naprawdę by chciał − postaw na klasykę. Zamiast do seks shopu wybierz się na zakupy do fajnego butiku z koronkową bielizną. Dokładaj do Waszego życia erotycznego nowych ciekawych elementów stopniowo. Najpierw może gorset, następnym razem podwiązka, a jeszcze kiedy indziej pozostaw na swoich nogach ponętne, jedwabne pończochy. Z pewnością nie umknie to uwadze Twojego mężczyzny, który dostrzeże Twoje ostatnie zaangażowanie w Wasze życie seksualne. Może powoli zacznie się otwierać, mówiąc, że lubi to co miałaś na sobie wczoraj czy dwa dni temu. Twój facet będzie też z niecierpliwością wracał do domu, czekając, czym zaskoczysz go następnym razem. Zobaczysz, że temperatura Waszego związku poszybuje w górę. A skoro już o klimacie w łóżku mowa, sprawdź także artykuł: Dysfunkcje seksualne: hipolibidemia. Temperatura w łóżku poniżej zera.

jak zaskoczyć męża w łóżku

2. Przestań czekać na cud

Niestety, część kobiet ma tak głęboko zakorzenioną pruderyjną postawę, która nie pozwala im na przejęcie inicjatywy. „Nie zagadam do niego − przecież on jest facetem”, „Nie uprawialiśmy seksu od 3 miesięcy − on nie ma na mnie ochoty, bo nic nie zaczyna”. Odpowiedz sobie na proste pytanie: czy jeżeli chcesz napić się kawy, to czekasz, aż kawa domyśli się, że jej chcesz i sama do Ciebie przyjdzie, najlepiej jeszcze z ubitym mleczkiem i dwoma łyżkami cukru, czy może idziesz nastawić ekspres?

Czym zaskoczyć faceta w łóżku? Inicjatywą! Nie czekaj, aż on zrobi pierwszy ruch. Okaż zainteresowanie swojemu mężczyźnie. Powiedz mu, jak wspaniale by było, zachęć go mruczeniem do ucha, dotykiem, pocałunkami. Tylko bez pretensji! Nie zaczynaj zdania od: „czy możesz mi powiedzieć, dlaczego już się nie kochamy?”. Choć jasna komunikacja w kwestiach alkowy jest absolutnie nie do przecenienia, czasem facetowi wystarczy tylko wymowne spojrzenie, sugestywna mowa ciała i wyszeptane magiczne słowa: „kochanie, chcę...”. I pokaż mu, że chcesz, inicjując zabawę jego penisem, głaszcząc go po torsie czy bawiąc się jego uchem.

Sama rozpocznij tę grę wstępną, która zaprowadzi Was na finisz w mistrzowskim stylu. Zacznij powoli, w najmniej oczekiwanym momencie. To sposób, jak zaskoczyć faceta w łóżku i… poza nim. Zobacz, jak prowadzić grę wstępną w artykule: Gra wstępna − dla kobiet ważniejsza niż sam seks?

Aby spotęgować swoje doznania podczas seksu, możecie wypróbować tabletki na potencje dla kobiet, które poprawi potencję u pań. Pamiętaj, że w przypadku zaburzenia libido warto udać się do specjalisty − ginekologa, urologa lub seksuologa. Przy występowaniu zaburzeń wzwodu, Twojemu mężczyźnie lekarz może polecić odpowiednie tabletki na erekcję.  

jak zaskoczyć faceta na walentynki

3. Seks o poranku

Jeżeli naprawdę chcesz zaskoczyć faceta w łóżku, zrób to o poranku. Gdy powoli przychodzi czas, aby wstać, zrób swojemu mężczyźnie przyjemną pobudkę. Panowie z reguły uwielbiają seks o poranku. I jest na to nawet naukowy dowód. Po nocy mężczyźni mają tzw. rzut testosteronu. Ich gospodarka hormonalna, sprawia, że mają oni więcej ochoty na seks. Co więcej, wieczorami panowie są zwykle zmęczeniu, a często i zestresowani, dlatego też wymaganie od nich długiej gry wstępnej i namiętnego romantycznego seksu może budzić u nich frustrację, bo nie mają na tyle fizycznej krzepy, aby podołać zadaniu. Sprawdź także artykuł: Frustracja seksualna w związku - czy jest na nią lekarstwo?

co mężczyźni lubią w łóżku

4. Dzisiaj nie gaś… i zrób to przy świetle

Mężczyzna jest wzrokowcem. Dlatego rzadko zamyka oczy w trakcie stosunku. Uwielbia oglądać swoją partnerkę, szczególnie ruch jej ciała, kiedy sprawia jej przyjemność. Nie zakrywaj się więc warstwami ponętnych koszulek nocnych, narzut, kocyków czy kołder. Jeżeli uważasz, że mankamenty Twojego ciała są powodem, dla którego facet nie ma ochoty na seks − to możesz przeżyć szok, ale w większości przypadków, nie mają one żadnego znaczenia. Panowie kochają nagość. Kiedy odsłaniasz swoje ciało, dajesz mu wtedy poczucie, że jesteś pewną siebie kobietą, która wie, czego chce. To zwykle dla mężczyzn bardzo podniecające, niż gadżety erotyczne. Oczywiście zdarzają się wyjątki − jak wspominaliśmy, wszystko zakodowane jest psychice i jego reakcjach seksualnych.

 

   

  Jeżeli więc Twój facet odruchowo sięgnie do wyłącznika nocnej lampki, zatrzymaj jego rękę, przełóż ją na Twoje ciało i powiedz: „zostaw zapalone”  i patrz na jego rozanielony uśmiech.

  co faceci lubią w łóżku

  5. Wykorzystaj filmy i gadżety erotyczne

  Szukasz sposobu, jak zaskoczyć faceta w łóżku? Pomyśl o tym, co może podnieść temperaturę Waszego pożycia intymnego. Zacznij z nim otwartą rozmowę na temat tego, że może fajnie byłoby wspólnie oglądnąć film erotyczny lub wykorzystać w sypialni dodatkowe wspomaganie, różnego rodzaju masażery, ringi, wibratory oraz lubrytanty. Razem przeglądnijcie strony sklepów erotycznych i wybierzcie coś, co razem przetestujecie. Już samo składanie zamówienia może pobudzić Twojego mężczyznę.

  czym zaskoczyć faceta w łóżku

  6. Mów do niego!

  Już samo mówienie o seksie, może rozpalić Twojego faceta i bardzo go zaskoczyć. Szczególnie jeżeli do tej pory dość zachowawczo i delikatnie podchodziłaś do Waszych zbliżeń. Leżąc w łóżku koło swojego mężczyzny, zacznij z nim rozmowę o tym, co lubi w czasie seksu, a za czym nie przepada. Zachęć go do podzielenia się z Tobą swoimi potrzebami, a może i fantazjami. Otwarta komunikacja w sprawach intymnych to klucz do udanego związku i… dobrego seksu. Zacznij sama temat i pamiętaj, żeby skupić się jedynie na pozytywnych przekazach. Nie rób wyrzutów, nie zadawaj trudnych pytań. Po prostu otwórz się przed swoim partnerem i zdradź mu, co sama chciałabyś przeżyć. Tak zaskoczyć faceta w łóżku i sama zachęcisz go do podania Ci inspiracji na to, co może się między Wami wydarzyć.

  sposoby na faceta w łóżku

  Coś nowego w łóżku, czyli triki w łóżku dla bardziej odważnych

  Jeżeli chcesz urozmaicić Wasz seks i naprawdę zaskoczyć Twojego partnera, wprowadź do sypialni element gry i zabawy, a może nawet odrobinę techniki.

  1. Mięśnie Kegla

  O pracy na tymi mięśniami, pisaliśmy w artykule: Po co i jak ćwiczyć mięśnie Kegla? 4 korzyści dla zdrowia i… sypialni. Wykorzystaj te umiejętności. Podczas stosunku zaciskaj i rozluźniaj na zmianę mięśnie Kegla na członku swojego partnera. Doprowadzi go to do istnego szaleństwa i to niezależnie od pozycji.

  2. Niech powieje chłodem

  Przynieś do sypialni szklankę z kostkami lodu. Weź ją do ust, a następnie powoli przesuwaj ją wzdłuż ciała partnera w kierunku jego penisa. Na koniec ręką lub ustami delikatnie przesuwaj kostkę lodu po jego genitaliach. Możesz skupić się na rejonie między odbytem a moszną − to jedna z najbardziej unerwionych części w ciele mężczyzny.

  jak zaskoczyć mężczyznę podczas seksu

  3. Spacer pająka

  Choć mężczyzna jest mniej unerwiony niż kobieta, możesz spróbować tzw. spaceru pająka. Delikatnie przesuwaj opuszki palców nad skórą swojego mężczyzny. W ten sposób będziesz subtelnie podrażniać jego mieszki włosowe. Taki dotyk bez dotyku pobudzi jego zmysły.

  4. A może, zaprosić kogoś jeszcze...

  ... np. stymulujący żel intymny. O tym, jak działają lubrykanty, pisaliśmy w artykule: Może być jeszcze rozkoszniej. Lubrykanty − jak je stosować podczas seksu?. Niektóre żele intymne zaprojektowane zostały, aby pobudzać genitalia tak kobiet, jak i mężczyzn i wzmagać doznania. Taki produktem jest np. Durex play potęgujący doznania lub żel do masażu Durex play z guaraną, która poprawia ukrwienie stref intymnych. Bawcie się żelem, wykonujcie z jego pomocą masaż swoich części intymnych i rozkoszujcie bliskością. 

  czym zaskoczyć faceta w łóżku

  5. Zainicjuj seks oralny

  Co faceci lubią w łóżku? Seks oralny to jedna z ich ulubionych form bliskości. Wiele kobiet ma opory przed seksem oralnym wykonywanym na mężczyźnie. Zaskakująco może przynieść Ci on więcej przyjemności, niż Ci się wydaje. Co więcej, panowie chętniej odwzajemniają tego rodzaju igraszki. Jeżeli planujesz pieścić swojego partnera ustami, wykorzystaj smakowy żel intymny, taki jak Durex play słodka truskawka. Słodki smak żelu pomoże Ci przełamać pierwsze lody.

  6. Wykonaj masaż erotyczny

  Zanim przejdziecie do penetracji, rozgrzej swojego partnera i wykonaj dla niego masaż erotyczny. To genialny sposób, jak zaskoczyć męża w łóżku. Już w Kamasutrze opisywano techniki wykonywania masażu erotycznego. Subtelny i zmysłowy dotyk nagiego ciała partnera to sposób na poznanie i odkrycie wzajemnie swoich stref erogennych. Do masażu erotycznego przyda Ci się odpowiedni olejek, np. Durex play 2w1 z kwiatem ylang-ylang. Uważaj na zwykłe olejki i oliwki do masażu, zwłaszcza jeżeli stosujecie antykoncepcję barierową (prezerwatywy). Niektóre oleje mogą osłabiać działanie prezerwatyw lateksowych. Żele intymne zazwyczaj nie generują takiego ryzyka.

  Ciekawym pomysłem będzie masaż nuru, czyli japońska sztuka masażu ciała partnera swoim nagim ciałem. Więcej o masażu erotycznym dowiesz się z artykułu: Masaż erotyczny dla pań i dla panów - czym się różni? Poznaj techniki!

  czym zaskoczyć faceta podczas seksu

  7. Znajdź jego prostatę

  Czy wiesz, że istnieje coś takiego, jak męski punkt „G”? Niezwykle czuły punkt u mężczyzn to prostata, której stymulacja może doprowadzić do osiągnięcia orgazmu. Masowanie stercza może sprawić mu niezwykłą przyjemność. Prostatę można masować zewnętrznie − stymulując punkt między moszną a odbytem, jak i wewnętrznie − przez odbyt. To doskonały sposób, jak zaskoczyć faceta w łóżku, ale nie rób tego z zaskoczenia. Szepnij mu do ucha, co chciałabyś zrobić i poczekaj na jego skinięcie głową, aby nie wybić go z nastroju.

  8. Złap go za włosy lub kark

  W czasie stosunku podkręć tempo, łapiąc swojego mężczyznę za włosy lub kark. Jeżeli lubi on intensywne doznania, przyniesie mu to dodatkową satysfakcję, ponieważ gesty te nadają zbliżeniu bardziej zmysłowego doznania.

  czym zaskoczyć mężczyznę podczas seksu

  Czym zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji

  Cały ambaras w tym, żeby przygotować odpowiednią oprawę. Nie krępuj się więc i puść wodze fantazji. Jeszcze raz powołam się na Michalinę Wisłocką, która napisała, że: „Miłość jest twórczością, a nie recytacją wyuczonych wierszyków”. Nie ograniczaj więc swojej weny twórczej i zaskakuj swojego partnera każdego dnia czymś innym.

  Źródła:

  1. Gryżewski A., Pilarski P., Sztuka obsługi penisa, 2018
  2. Wisłocka M., Sztuka Kochania, 2016
   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora