Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji!

4. 5. 2018 · Aleksandra Anna Wolska · 7 minut czytania
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji!

Jeżeli Wasz seks zaczął przypominać wyścig z czasem, a w łóżku temperatura sięga 0C, to znak, że czas na zmianę. Szczególnie, kiedy masz wrażenie, że Twój partner stracił ostatnio zainteresowanie seksem i bardziej ekscytują go finały Ligii Mistrzów niż Twoje podchody. Zanim zaciągniesz swojego mężczyznę do seksuologa, zrobisz mu karczemną awanturę, że nie ma już ochoty, bo na pewno Cię zdradza, uruchom swoją wyobraźnię i pomyśl, jak możesz zaskoczyć faceta w łóżku. Brak weny? Pozwól, że pobudzę Twoją kreatywność kilkoma przykładami i naukowymi pomocami.

Co mężczyźni lubią w łóżku?

Na początek zacznę od kilku niezaskakujących banałów. Mężczyźni nabierają ochoty na seks, kiedy widzą kobiety: atrakcyjne, odsłaniające ok. 40 proc. ciała, najlepiej w szpilkach, bo zmieniają sylwetkę. Nie przeszkadza im także koronkowa bielizna, zmysłowość, długie włosy i oczywiście zachwyt, zachwyt i jeszcze raz zachwyt nad nimi samymi.

No cóż w każdym banale jest odrobina racji, ale gdyby wszystko było takie proste, to świat składałby się z samych długonogich modelek w stylu Victoria’s Secret i które piałyby z zachwytu nad męskim geniuszem, urodą i sprawnością seksualną.

Choć sami zainteresowani chętnie temu zaprzeczają, psychika mężczyzny jest dużo bardziej skomplikowana. To co kręci i podnieca Twojego faceta jest zakodowane głęboko w jego podświadomości, o czym opowiem Ci szerzej w następnym artykule. Tak czy inaczej, każdy mężczyzna, ba!, każda para jest inna i inaczej przeżywa uniesienia seksualne.

Co lubią mężczyźni w łóżku

Część facetów lubi spontaniczność u kobiet, elementy zaskoczenia i otwartość na nowe przygody w łóżku. Inni wolą smakować niewinności, czuć się panami sytuacji i za każdym razem starannie kontrolować sytuację.

Unikając jednak, błędnych w niektórych przypadkach, generalizacji, odwołam się do naukowego podejścia do sprawy. Michalina Wisłocka w swojej książce „Sztuka kochania” podsumowuje, że ciało mężczyzny jest znacznie mniej unerwione niż ciało kobiety. Zwykle najbardziej czułymi strefami erogennymi u mężczyzn są genitalia, usta oraz często uszy.

Jak pisze sama autorka:

„Mężczyźnie wystarczy popatrzeć na kobietę, otrzeć się o nią czy przytulić i już jest gotowy do stosunku.”

Skoro tak, to jak zachęcić faceta do stosunku i jak sprawić, żeby chciało mu się jeszcze bardziej?Jak zaskoczyć faceta w łóżku, ale nie przyprawić go o zawał?

Jeżeli chcesz urozmaicić Wasze pożycie, czasem wystarczy tylko drobna zmiana, a efekt może być piorunujący.

1. Zaplanuj zaskoczenie i dawkuj mu przyjemności

Nie od razu Rzym zbudowano. Jeżeli w ostatnim czasie Waszych zbliżeń było jak na lekarstwo i zwykle przebiegały według z góry ustalonego schematu, to może od razu nie wyskakuj z łazienki w przebraniu niegrzecznej pielęgniarki. Niestety, takim zaskoczeniem często możesz osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Twój facet zestresuje się całą sytuacją. Nie nakładaj na niego presji, że nagle ma coś odgrywać. Bo będzie po zabawie − stres nie pozwoli mu na osiągnięcie wzwodu. W najlepszym przypadku, obydwoje zaczniecie tarzać się po podłodze... ze śmiechu i radośnie zakończycie ten wieczór przed telewizorem w genialnych nastrojach. To akurat nie byłby taki zły scenariusz, bo Twoje łóżkowe Hallowen doprowadziłoby do emocjonalnego zbliżenia, otwartości i poczucia, że znów jesteście najbliższymi sobie ludźmi.

Czy więc całkiem zrezygnować z zaskoczeń? Oczywiście, że nie! Jeżeli chcesz na nowo rozpalić płomień, który rutyna trochę wygasiła, a Twój mężczyzna raczej rzadko mówi Ci o tym, co mu w duszy gra i czego tak naprawdę by chciał − postaw na klasykę. Zamiast do seks shopu wybierz się na zakupy do fajnego butiku z koronkową bielizną. Dokładaj do Waszego życia erotycznego nowych ciekawych elementów stopniowo. Najpierw gorset, następnym razem podwiązka, a innym razem pozostaw na swoich nogach ponętne, jedwabne pończochy. Z pewnością nie umknie to uwadze Twojego mężczyzny, który dostrzeże Twoje ostatnie zaangażowanie w Wasze życie seksualne. Może powoli zacznie się otwierać mówiąc, że lubi to co miałaś na sobie wczoraj czy dwa dni temu. Twój facet będzie też z niecierpliwością wracał do domu, czekając, czym zaskoczysz go następnym razem. Temperatura Waszego związku poszybuje w górę.

Jak zaskoczyć faceta w łóżku

2. Przestań czekać na cud

Niestety, część kobiet ma tak głęboko zakorzenioną pruderyjną postawę, która nie pozwala im na przejęcie inicjatywy. „Nie zagadam do niego − przecież on jest facetem”, „Nie uprawialiśmy seksu od 3 miesięcy − on nie ma na mnie ochoty, bo nic nie zaczyna”. Zadam Ci proste pytanie: czy jeżeli chcesz napić się kawy, to czekasz, aż kawa domyśli się, że jej chcesz i sama do Ciebie przyjdzie, najlepiej jeszcze z ubitym mleczkiem i dwoma łyżkami cukru, czy może idziesz nastawić ekspres?

Czym zaskoczyć faceta w łóżku? Inicjatywą! Nie czekaj, aż on zrobi pierwszy ruch. Wykaż się zainteresowaniem swoim mężczyzną. Powiedz mu, jak wspaniale by było, zachęć go mruczeniem do ucha, dotykiem, pocałunkami. Tylko bez pretensji! Nie zaczynaj zdania od: „czy możesz mi powiedzieć, dlaczego już się nie kochamy?” Choć jasna komunikacja w kwestiach alkowy jest absolutnie nie do przecenienia, czasem facetowi wystarczy tylko wymowne spojrzenie, sugestywna mowa ciała i wyszeptane magiczne słowa: „kochanie, chcę...”. I pokaż mu, że chcesz, inicjując zabawę jego penisem, głaszcząc go po torsie czy bawiąc się jego uchem.

Jak zaskoczyć mężczyznę w łóżku

3. Seks o poranku

Jeżeli naprawdę chcesz zaskoczyć faceta w łóżku, zrób to o poranku. Gdy powoli przychodzi czas, aby wstać, zrób swojemu mężczyźnie przyjemną pobudkę. Mężczyźni uwielbiają seks o poranku. I jest na to nawet naukowy dowód. Po nocy mężczyźni mają tzw. rzut testosteronu. Jego gospodarka hormonalna, sprawia, że ma on więcej ochoty na seks. Co więcej, wieczorami panowie są zwykle zmęczeniu, a często i zestresowani. Dlatego też wymaganie od niego długiej gry wstępnej i namiętnego romantycznego seksu może być dla niego frustrujące, bo nie ma na tyle fizycznej krzepy, aby podołać zadaniu.

Seks o poranku zadowoli każdego faceta

4. Dzisiaj nie gaś

Mężczyzna jest wzrokowcem. Dlatego rzadko zamyka oczy w trakcie stosunku. Uwielbia oglądać swoją partnerkę, szczególnie ruch jej ciała, kiedy sprawia jej przyjemność. Nie zakrywaj się więc warstwami ponętnych koszulek nocnych, narzut, kocyków czy kołder. Jeżeli uważasz, że mankamenty Twojego ciała są powodem, dla którego facet nie ma ochoty na seks − to zaskoczę Cię − w większości przypadków, nie mają one żadnego znaczenia. Mężczyźni kochają nagość. Dajesz mu wtedy poczucie, że jesteś pewną siebie kobietą, która wie czego chce. To zwykle dla mężczyzn bardzo podniecające. Oczywiście zdarzają się wyjątki − psychika i jego zakodowane reakcje seksualne.

Jeżeli więc Twój facet odruchowo sięgnie do wyłącznika nocnej lampki, zatrzymaj jego rękę, przełóż ją na Twoje ciało i powiedz: „zostaw zapalone”  i patrz na jego rozanielony uśmiech.

Seks przy zaświeconym świetle

Coś nowego w łóżku, czyli triki w łóżku dla bardziej odważnych

Jeżeli chcesz urozmaicić Wasz seks i naprawdę zaskoczyć Twojego partnera, wprowadź do sypialni element gry i zabawy, a może nawet odrobinę techniki.

1. Mięśnie Kegla

O pracy na tymi mięśniami, pisałam w artykule: Po co i jak ćwiczyć mięśnie Kegla? 4 korzyści dla zdrowia i… sypialni. Wykorzystaj te umiejętności. Podczas stosunku zaciskaj i rozluźniaj na zmianę mięśnie Kegla na członku swojego partnera. Doprowadzi go to do istnego szaleństwa i to niezależnie od pozycji.

2. Niech powieje chłodem

Przynieś do sypialni szklankę z kostkami lodu. Weź ją do ust, a następnie powoli przesuwaj ją wzdłuż ciała partnera w kierunku jego penisa. Na koniec ręką lub ustami delikatnie przesuwaj kostkę lodu po jego genitaliach. Możesz skupić się na rejonie między odbytem a moszną − to jedna z najbardziej unerwionych części w ciele mężczyzny.

3. Spacer pająka

Choć mężczyzna jest mniej unerwiony niż kobieta, możesz spróbować tzw. spaceru pająka. Delikatnie przesuwaj opuszki palców nad skórą swojego mężczyzny. W ten sposób będziesz subtelnie podrażniać jego mieszki włosowe. Taki dotyk bez dotyku pobudzi jego zmysły.

4. A może, zaprosić kogoś jeszcze...

... np. stymulujący żel intymny. O tym, jak działają lubrykanty pisałam w artykule: Może być jeszcze rozkoszniej. Lubrykanty − jak je stosować podczas seksu?. Niektóre żele intymne zaprojektowane zostały, aby pobudzać genitalia tak kobiet, jak i mężczyzn i wzmagać doznania. Bawcie się żelem, wykonujcie z jego pomocą masaż swoich części intymnych i rozkoszujcie bliskością.

Cały ambaras w tym, żeby przygotować odpowiednią oprawę. Nie krępuj się więc i puść wodze fantazji. Jeszcze raz powołam się na Michalinę Wisłocką, która napisała, że: „Miłość jest twórczością, a nie recytacją wyuczonych wierszyków”. Nie ograniczaj więc swojej weny twórczej i zaskakuj swojego partnera każdego dnia czymś innym. 

Aleksandra Anna Wolska