Eksperymenty w łóżku. Jak przełamać nudę i rutynę w sypialni?

31. 10. 2018 · 4 minuty czytania

Jeśli nie chcesz, by w Twoim związku zagościła rutyna, przeczytaj nasz artykuł. Dowiedz się, jak rozgrzać partnera. Przeczytaj, czym różnią się oczekiwania kobiet i mężczyzn!

Redakcja Dr. Max
Redakcja Dr. Max
Eksperymenty w łóżku. Jak przełamać nudę i rutynę w sypialni?

Fantazje seksualne, propozycje nieprzyzwoitych pozycji w sypialni, wprowadzenie gadżetów do łóżka, częste myślenie o seksie − to najczęściej mężczyznom przypisywana jest chęć do eksperymentowania w łóżku. Mówi się, że mężczyzna myśli o seksie przeciętnie co 6 sekund. Jak się jednak okazuje, wysokie libido pań, jest często niedoceniane. Z badań przeprowadzonych w 2016 roku przez TNS Polska wynika, że to właśnie Polki chcą więcej eksperymentów w łóżku. Jak je przeprowadzić?

Rutyna w łóżku Polaków

Według badań przeprowadzonych w 2017 r. przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, aktywność seksualna Polaków spadła o 10% w ciągu 20 lat. Polacy coraz częściej padają ofiarą zabieganego trybu życia. Jak się okazuje, w ciągu dnia przecięty Polak musi znaleźć czas na wszystko. Dlatego na seks zostaje już nie wiele miejsca. Przyczyną obniżenia aktywności seksualnej Polaków jest też wzrost liczby singli. Brak stałego partnera oznacza, że stosunki seksualne nie są tak częste i przede wszystkim mniej regularne.

Srawdź też, czym jest masaż nuru.

aktywność seksualna Polaków

 

A jak wygląda życie seksualne według prof. Z. Izdebskiego? Większość par uprawia seks przy zgaszonym świetle, co oznacza, że nie do końca jesteśmy w stanie zaakceptować swoją cielesność. Coraz częściej uprawiamy jednak miłość po francusku ─ aż 64% badanych miało doświadczenia z seksem oralnym.

Z badań Agencji Badań Rynku i Opinii SW Reaserch wynika, że seks ma dla nas duże znaczenie. Ponad 76% osób uważa, że seks ma duże znaczenie i jest bardzo ważny w ich życiu. Ale tylko 11,2% osób twierdzi, że ich życie intymne jest wspaniałe − są to najczęściej osoby w przedziale wiekowym 25 − 34 lata. Czego więc brakuje? Czyżby to nuda w sypialni?

Sprawdź też, jak używać lubrykantów.

  Urozmaicenie w łóżku − jak to zrobić?

  Żeby urozmaicić swoje życie seksualne, najlepiej zacząć jest od... rozmowy! Niestety, niespodzianki mogą zakończyć się wybuchem ognia pożądania lub też wściekłości. Dlatego, jeżeli chcesz przetestować z partnerką nową pozycję, spróbować wykorzystać w łóżku gadżety, przeprowadzić wymyśle, erotyczne gierki i scenki, lepiej wcześniej ustalić podstawowe reguły gry.

  Stereotypowe hasło bezpieczeństwa, nie jest też najgorszym rozwiązaniem. Jeżeli chcecie całkowicie puścić wodze fantazji, czasem w chwilach uniesień można niechcący wyrządzić partnerowi krzywdę. Dlatego lepiej ustalić wspólny znak, który pozwoli Wam wycofać się z danej aktywności.

  Ciekawym konceptem jest odniesienie się do swoich najskrytszych fantazji seksualnych. Podzielenie się nimi z partnerem lub partnerką może być już urozmaiceniem samym w sobie. A jeżeli druga połówka wyrazi zgodę na ich realizację, nic już nie stoi na przeszkodzie. A o czym fantazjujemy najczęściej. Według badań przeprowadzonych przez Justina Lehmillera, najczęściej powtarzającą się fantazją seksualną jest seks w trójkącie. Ta fantazja najczęściej towarzyszy panom. Z kolei fantazje kobiece są częściej bardziej romantyczne, choć też urozmaicone pod względem miejsca uprawiania seksu. Z badania tego wynika także, że osoby, które wprowadziły w życie swoje fantazje, były bardzo zadowolone z efektów, a w niektórych przypadkach rzeczywistość przerosła senne marzenia.

  urozmaicenie seksu zmiana miejsca

  Co podoba się facetom w łóżku, a co kobietom?

  Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Na ten temat pisałam już w artykule: Jak zaskoczyć faceta w łóżku? Puść wodze fantazji!. Dla przypomnienia wspomnę więc, że mężczyźni są typowymi wzrokowcami. Chętnie więc oglądają swoją partnerkę podczas seksu i nie lubią zgaszonego światła. Mężczyźni kochają nagość kobiety, jej zmysłowość i obłe kształty jej ciała. Docenią także kuszącą bieliznę.

  Dla mężczyzn bardzo ważna jest też w życiu seksualnym... zmiana! A więc urozmaicenie. Nie bój się więc eksperymentować, podsuwać nowe propozycje, czy zaskakiwać swojego faceta kuszącymi propozycjami.

  co podoba się mężczyzną a co kobietą w łóżku

   

  Mężczyznom podoba się także pewność siebie i przejmowanie inicjatywy przez kobiety. Panom podoba się także aktywność kobiety podczas seksu. Nie chodzi tu o nauczenie sie sztuczek niczym z zaawansowanych lekcji jogi. Wystarczy, że Twoje dłonie także będą szukały jego ciała i od czasu do czasu zmienisz pozycję. Bądź też aktywna werbalnie. Nieprzyzwoite teksty w sypialni mogą podziałać na Twojego mężczyznę. Pamiętaj, że mężczyźni lubią kobiety, które lubią seks. Twojemu partnerowi zależy na Twoim organizmie tak samo, jak na jego własnym, dlatego po prostu dobrze się baw i nie bój się mu dawać wskazówek, co ma zrobić dalej.

  A czego oczekują panie? Według raportu prof. Z. Izdebskiego, większość kobiet stawia na grę wstępną, romantyzm, dotyk − jest on równie ważny jak sam seks. Kobiety lubią być słuchane przez swoich partnerów, także w sypialni. Zwracaj więc uwagę na jej gesty, ruchy jej ciała i pytaj ją, czego potrzebuje, żeby było jej przyjemnie. Pamiętaj, że każda pozycja seksualna powinna spełniać swój cel. Najprzyjemniejsze dla kobiet są te pozycje, które koncentrują się na jej łechtaczce. Kobiecy orgazm rodzi się nie tylko dzięki męskiemu członkowi. Wykorzystuj więc swoje dłonie i sprawiaj jej przyjemność dotykiem. Jak wynika z przeprowadzonych badań, to dla kobiet recepta na udany seks.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora