Leki na wypadanie włosów

  (53)
Sortuj według
Łysienie

Łysienie

Piękne włosy sprawiają, że czujemy się pewnie i atrakcyjnie. Często wydajemy niemałą sumę pieniędzy na nowe kosmetyki, szampony i odżywki. Dbamy o odpowiednie nawilżenie naszych włosów, regularnie podcinamy zniszczone końcówki, nakładamy maseczki, robimy specjalne zabiegi, staramy się nie używać zbyt często suszarki i środków chemicznych.


Lek na wypadanie włosów – jak przywrócić włosom witalność?

Wydaje się nam, że tak staranne dbanie o włosy powinno gwarantować ich piękny wygląd i witalność. Jednak  problem z wypadającymi włosami często potrafi być prawdziwą zmorą. Intensywny tryb życia i brak odpowiedniej diety niestety nie zawsze można zrekompensować nowym kosmetykiem. Szampon na wypadanie włosów, który kupimy w drogerii, może okazać się niewystarczający. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Do najczęstszych przyczyn należą: ogólne osłabienie organizmu, stres i zmęczenie, niedobór witamin i pierwiastków, choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenie skóry, grzybica lub łupież), oraz zmiany hormonalne.

Włosy mogą również wypadać w wyniku zbyt intensywnych zabiegów fryzjerskich. Częste farbowanie lub trwała ondulacja, powodują osłabianie cebulek i mogą prowadzić do wzmożonego wypadania. Niestety też z wiekiem włosy stają się naturalnie cieńsze, a przede wszystkim zwiększa się ryzyko ich nadmiernego wypadania. Problem ten jest kojarzony głównie z mężczyznami, ale dotyczy obu płci. Szacuje się, że aż 20% kobiet po 40. roku życia cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów. Ta liczba pokazuje, że jest to problem, którego nie należy lekceważyć.


Preparaty na wypadanie włosów — witaminy to podstawa

Leczenie nadmiernego wypadania włosów zacznij od konsultacji z lekarzem. Często do zdiagnozowania problemu niezbędne jest wykonanie kompleksowych badań, bo postawienie prawidłowej diagnozy jest podstawą przy rozwiązywaniu problemu. Po znalezieniu przyczyny dolegliwości zacznij jak najszybciej przyjmować odpowiednie suplementy i stosować odpowiednią dietę. Lekarz doradzi Ci odpowiedni lek na wypadanie włosów, który może być pomocny w Twoim przypadku. W zależności do tego, jakiego składnika brak w Twojej diecie, odpowiednie mogą okazać się tabletki na wypadanie włosów z witaminą A, czyli z retinolem, którego brak skutkuje suchymi, łamliwy i wypadającymi włosami.

Niektóre preparaty na wypadanie włosów, bogate są również w witaminę C, E oraz witaminy z grupy B, które w widoczny sposób wzmacniają cebulki włosów. Dobrym sposobem może być również odpowiedni szampon na wypadanie włosów. Apteka to miejsce, gdzie znajdziesz specjalistyczne szampony, składające się w dużej mierze ze składników pochodzenia roślinnego. Warto zapytać również farmaceuty o polecany lek na wypadanie włosów z dodatkiem cynku, żelaza i siarki, których często brakuje w naszej codziennej diecie.


Leki na wypadanie włosów a tradycyjne sposoby

Każda z witamin, której potrzebuje nasz organizm, ma udział w budowaniu zdrowych i wytrzymałych włosów. Należy jednak uważać, ponieważ nadmiar danej witaminy może mieć równie negatywny wpływ na Twoje zdrowie, co jej niedobór. Warto zadbać o tabletki na wypadanie włosów bogate w biotynę, która przyczynia się do zwiększenia wzrostu włosów. Reguluje ona procesy komórkowe skóry, w tym również skóry głowy. Nie bez powodu na biotynę, czyli witaminę B7 mówi się „witamina piękna”. Oprócz włosów korzystnie wpływa także na poprawę kondycji skóry twarzy oraz paznokci.

Popularna witamina C oprócz działania odpornościowego jest dodatkowo przeciwutleniaczem, który poprawia krążenie w skórze głowy, dostarczając tym samym odpowiednią ilość tlenu do komórek. Ma to bezpośredni wpływ na kondycję włosa. Warto również codziennie stosować tradycyjne sposoby na wypadanie włosów. Przede wszystkim zadbaj o zdrową dietę, bogatą w składniki odżywcze niezbędne dla Twojego organizmu.

Pomyśl także o regularnym masażu skóry głowy, który poprawia jej ukrwienie. Dzięki temu wspomożesz działanie środków zewnętrznych, a także ułatwisz wchłanianie składników odżywczych przyjmowanych doustnie. Masaż taki bez problemu możesz wykonywać samodzielnie.

Staraj się zmniejszyć poziom stresu i zadbaj o należyty wypoczynek oraz odpowiednią dawkę snu. Kombinacja powyższych działań i odpowiednio dobranych preparatów sprawia, że kuracja ma duże szanse wyeliminowanie problemu lub zminimalizowanie jego skutków.

Marki powiązane z kategorią: Łysienie