Najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów. Top 5

27. 2. 2020 · Aleksandra Anna Wolska · 3 minuty czytania
  • kosmetyki opinie
  • ranking

Najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów? Oto one! Subiektywny ranking szczoteczek do zębów, które pomogą Ci utrzymać właściwą higienę jamy ustnej i uniknąć próchnicy. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki do zębów i czy różni się szczoteczka soniczna od elektrycznej. Sprawdź TOP 5 szczoteczek elektrycznych do zębów.

Najlepsze szczoteczki elektryczne, czyli jakie?

Dlaczego warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną lub soniczną? To proste − elektryczne urządzenie czyści dokładniej, dzięki temu za zębach nie odkłada się płytka bakteryjna i kamień nazębny, które mogą prowadzić do rozwoju chorób zębów i przyzębia.

Szczoteczka elektryczna może wykonać nawet kilka tysięcy ruchów wymiatających w ciągu 1 minuty. Jak to się ma do tradycyjnej, plastikowej szczoteczki i Twojej ręki? No cóż − człowiek może w tym czasie wykonać co najwyżej 200 ruchów czyszczących. Oznacza to, że żeby uzyskać czystość, jaką zapewnia najlepsza szczoteczka elektryczna, myć zęby manualnie należałoby kilka minut dłużej.

Szczoteczki elektryczne można w skrócie podzielić na: obrotowe, obrotowo-pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe.

Szczoteczki obrotowe obracają się raz w prawo, a raz w lewo, a obrotowo-pulsacyjne dodatkowo cyklicznie dociskają główkę szczoteczki do zębów. Są one okrągłe. Z kolei szczoteczki soniczne w wyglądzie przypominają szczoteczkę tradycyjną i podobnie do niej działają. Przynajmniej jeżeli chodzi o ruch. Szczoteczki soniczne wykonują za Ciebie ruch wymiatający − to najbardziej rekomendowana przez stomatologów metoda mycia zębów.

Co ważne, stomatolodzy zalecają używanie szczoteczki elektrycznej, bo pomaga utrzymać jamę ustną na wyższym poziomie higieny, czyli po prostu − dokładniej czyści zęby.

Elektryczne szczoteczki do zębów − ranking

1. Sunstar Gum Powercare, elektryczna szczoteczka do zębów

To szczoteczka elektryczna o wyjątkowo miękkiej główce. Ma wmontowany system informowania o tym, kiedy zbyt mocno naciskasz na zęby. Bardzo dobrze zdaje egzamin przy zębach wrażliwych, szczególnie przy nadwrażliwości dziąseł i tendencji do ich krwawienia.

Szczoteczka elektryczna pozwala na skrócenie czasu mycia zębów: wystarczą zaledwie 2 minuty − timer podpowiadać Ci będzie, że co 30 sekund możesz zmienić kwartał jamy ustnej.

2. Philips Sonicare DiamondClean HX9354/38, soniczna szczoteczka do zębów, dwupak

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność. Łączą w sobie skuteczność szczoteczki elektrycznej (dokładność jej czyszczenia) i zalecany ruch wymiatający, który zapewnia szczoteczka manualna. Ta szczoteczka soniczna zapewnia aż 62 tysiące ruchów na minutę! Dzięki temu skutecznie usuniesz płytkę nazębną, a zęby staną się  bielsze.

Zestaw Philips to tak naprawdę 2 szczoteczki i 2 dodatkowe głowice czyszczące, czyli 2 w cenie 1.

3. White Way WW-Sonic, soniczna szczoteczka do zębów, srebrna

To szczoteczka z wbudowanym systemem ultradźwiękowym. Dzięki nim, szczoteczka wytwarza drgania, co pozwala jeszcze dokładniej oczyścić przestrzenie międzyzębowe. Polecana jest do wrażliwych dziąseł.

Szczoteczka dzięki częstotliwości drgań skutecznie usuwa przebarwienia z płytki i pozostawia zęby bielsze. W zestawie znajdziesz dodatkowe wymienne głowice.

4. Vitammy Luna, soniczna szczoteczka do zębów, ultramarine

To super szczoteczka, którą możesz zabrać zawsze ze sobą − jest lekka i poręczna. Doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe, a specjalny system do spieniania pasty, pomaga czyścić zęby jeszcze dokładniej. Ilość drgań na minutę to ok. 26 tysięcy.

5. Vitammy Echo, soniczna szczoteczka do zębów, koralowa

Szczoteczka dostosowuje siłę czyszczenia zębów przez regulację wychylenia główki. To chyba najbardziej żywotna szczoteczka − na jednym ładowaniu wytrzyma aż 45 dni.

Szczoteczka soniczna dokładnie czyści zęby (31 tysięcy drgań na minutę), pozostawia je bielsze i zdrowe.

Więcej artykułów na ten temat