Najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów — ranking produktów

28. 10. 2022 · Sandra Słuszewska · 6 minut czytania

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo istotna dla utrzymania zębów w dobrej kondycji. Dzięki niej można zapobiec rozwojowi próchnicy oraz wielu groźnych chorób. Zamiast tradycyjnych szczoteczek manualnych wiele osób decyduje się na wybór modeli elektrycznych, które dokładnie myją zęby i ograniczają zbieranie się kamienia nazębnego. Czym powinna się charakteryzować dobra szczoteczka elektryczna? Jakie produkty zasługują na Twoją uwagę? Poznaj nasz ranking TOP szczoteczek elektrycznych!

Dobra szczoteczka elektryczna – dlaczego warto ją kupić?

Wiele osób zastanawia się, czy faktycznie warto zainwestować w dobre szczoteczki elektryczne. Oczywiście, że tak — dzięki tym urządzeniom można dokładniej oczyścić zęby i zapobiec odkładaniu się płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego. Tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo rozwoju chorób zębów i przyzębia. Warto również wspomnieć, że dobre szczoteczki elektryczne wykonują nawet kilka tysięcy ruchów wymiatających w ciągu 1 minuty. Dla porównania w przypadku tradycyjnej szczoteczki do zębów, człowiek może wykonać maksymalnie kilkaset ruchów czyszczących. 

Szczoteczki elektryczne dzieli się na:

 • Obrotowe: obracają się naprzemiennie w lewo i w prawo,
 • Obrotowo-pulsacyjne: poza obrotami główki, wykonuje ona również ruch pulsacyjny, czyli ruch przód-tył,
 • Soniczne: wykonują ruch wymiatający będący najbardziej polecaną przez stomatologów metodą mycia zębów,
 • Ultradźwiękowe.

Dowiedz się, jak prawidłowo myć zęby, aby zadbać o zdrowie jamy ustnej!

Ranking szczoteczek elektrycznych

Najlepsze szczoteczki elektryczne cechują się wysoką efektywnością szczotkowania, co jest jednym z najważniejszych kryteriów, którym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Ponadto polecane modele powinny zapewniać wysoką jakość czyszczenia zębów oraz umożliwiać pielęgnację trudnodostępnych miejsc jamy ustnej. Poznaj nasz ranking polecanych szczoteczek elektrycznych!

Szczoteczka elektryczna D100 Oral-B Vitality

To dobra akumulatorowa szczoteczka elektryczna od Braun, która zapewnia skuteczne czyszczenie zębów oraz przyczynia się do usuwania płytki nazębnej. Wszystko dzięki wykonywaniu 7600 oscylacyjnych ruchów na minutę. Ponadto urządzenie jest wyposażone w końcówkę, która dzięki włóknom nachylonym pod kątem 16 stopniu, precyzyjnie otacza każdy ząb oraz pracuje w technologii 2D, wykonując 2 rodzaje ruchów: rotacyjne i oscylacyjne. Warto również pamiętać, że model tej polecanej szczoteczki elektrycznej ma sygnalizator czasu mycia, co ułatwia szczotkowanie zębów przez pełne 2 minuty. 

Przeczytaj także więcej na temat tego, jak dbać o higienę jamy ustnej.
Oral-B Vitality szczoteczka elektryczna

Szczoteczka akumulatorowa D100 White Sensitive Oral B

To kolejna z najlepszych szczoteczek elektrycznych w rankingu — urządzenie wykonuje 7600 obrotów na minutę. Co to oznacza? Przede wszystkim ta szczoteczka charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz dokładnością szczotkowania w znacznie krótszym czasie. Dodatkowo urządzenie nie wymaga użycia dużej siły podczas mycia zębów. Model ma wbudowany sygnalizator — co 30 sekund za pomocą wibracji użytkownik zostaje poinformowany o konieczności przejścia do mycia kolejnej partii zębów, a po upływie 2 minut zostaje wysyłany sygnał upłynięcia rekomendowanego czasu czyszczenia jamy ustnej.
Oral B D100 szczoteczka akumulatorowa

Szczoteczka elektryczna + etui AKU Pro3 3500 White Sensitive Oral B 

W naszym rankingu najlepszych szczoteczek elektrycznych nie może zabraknąć tej pozycji. Model pozwala na prawidłową pielęgnację całej jamy ustnej. Za sprawą technologii czyszczenia 3D urządzenie przyczynia się do usuwania nawet do 100% płytki nazębnej, również z trudno dostępnych miejsc. Okrągła główka dobrze czyści przestrzenie międzyzębowe, a 3 tryby szczotkowania: wybielanie, delikatne czyszczenie i tryb czyszczenia codziennego pozwalają dostosować działanie urządzenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Ponadto ta polecana szczoteczka elektryczna została wzbogacona w czujnik nacisku, przez co można w łatwiejszy sposób kontrolować intensywność szczotkowania zębów i chronić swoje dziąsła.

Przeczytaj również artykuł: jak wzmocnić zęby, jeżeli zależy Ci na zachowaniu zdrowia jamy ustnej i wzmocnieniu szkliwa zębów.
Oral B AKU Pro3 3500 szczoteczka elektryczna

Szczoteczka elektryczna Sunstar Gum Powercare

Jeśli cierpisz na nadwrażliwość zębów lub masz delikatne, cofające się dziąsła, powinieneś wypróbować model jednej z najlepszych szczoteczek elektrycznych Sunstar. Urządzenie jest przeznaczone do pielęgnacji wyjątkowo delikatnych dziąseł. Co najważniejsze, specjalna główka szczoteczki zapewnia skuteczne oczyszczenie jamy ustnej, dzięki docieraniu do trudno dostępnych miejsc. Model posiada czujnik nacisku, który chroni dziąsła przed zbyt mocnym szczotkowaniem oraz timer, dzięki któremu zadbasz o właściwy czas szczotkowania. Aby dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, dowiedz się, jak używać nici dentystycznej.  
Sunstar Gum Powercare szczoteczka elektryczna

Szczoteczka elektryczna OralB Pro750

W naszym rankingu najlepszych szczoteczek elektrycznych ponownie pojawia się propozycja od firmy Braun. Model jest nowoczesnym oraz prostym w obsłudze urządzeniem, dzięki któremu w łatwy i przyjemny sposób można zadbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka wyróżnia się cichą pracą, a także wygodą użytkowania — jest lekka i poręczna, wyposażona w timer, a dzięki technologii 3D główka szczotki wykonuje ruchy pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne. Dodatkowo urządzenie nie wymaga częstego ładowania z uwagi długiej żywotności baterii.

Czy marzysz o zdrowych i idealnie białych zębach? Poznaj domowe sposoby na wybielenie zębów.

OralB Pro750 akumulatorowa szczoteczka

Podsumowanie

Używanie dobrej szczoteczki elektrycznej ma wiele zalet. Przede wszystkim tego rodzaju urządzenie dokładniej myje zęby oraz dociera w trudno dostępne miejsca. Dzięki temu można zapobiec rozwojowi próchnicy i innych chorób jamy ustnej. Co więcej, do każdej szczoteczki elektrycznej można dokupić wymienne końcówki, dbając w ten sposób o ich regularną wymianę. Pamiętaj, że idealna pielęgnacja jamy ustnej wcale nie oznacza wysokich kosztów – polecane szczoteczki elektryczne można kupić w przystępnej cenie.

  O autorze
  Sandra Słuszewska
  Sandra Słuszewska
  Pracuję jako przedstawiciel medyczno-farmaceutyczny oraz studiuję biologię. Uwielbiam tworzyć teksty o tematyce medycznej lub beauty i pragnę pogłębiać swoje umiejętności w tym zakresie. Uważam, że warto przyswajać wiedzę na temat zdrowia, a także poznawać tajniki pielęgnacji skóry. Kocham rośliny, a moja dusza podróżnika sprawia, że zaczynam dzień od sprawdzenia tanich lotów na najbliższy weekend.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Sandra Słuszewska
  Sandra Słuszewska
  Pracuję jako przedstawiciel medyczno-farmaceutyczny oraz studiuję biologię. Uwielbiam tworzyć teksty o tematyce medycznej lub beauty i pragnę pogłębiać swoje umiejętności w tym zakresie. Uważam, że warto przyswajać wiedzę na temat...
  Przeczytaj więcej od tego autora