Blog o zdrowych zębach

  (78)

Co zrobić, aby cieszyć się pięknym uśmiechem? Jak dbać o zęby, by uniknąć próchnicy lub chorób przyzębia? Czym grozi krzywy zgryz? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym poradniku. W przystępny sposób tłumaczymy zagadnienia związane z profilaktyką i leczeniem uzębienia. Artykuły dostępne na naszym blogu tworzą doświadczeni stomatolodzy, lekarze i farmaceuci. Przy opracowywania materiałów korzystamy z rzetelnych źródeł, a także powołujemy się na aktualne doniesienia naukowe.

Najczęstsze choroby zębów – przeczytaj porady z naszego bloga!

Do najpopularniejszych chorób zębów zaliczają się:

 • Próchnica,
 • Zapalenie miazgi zęba,
 • Paradontoza,
 • Zgorzel,
 • Nadwrażliwość zębów,
 • Kwasowa erozja szkliwa.

Opisujemy, czym charakteryzują się poszczególne schorzenia i tłumaczymy, jak wygląda leczenie zębów. Poruszamy ponadto zagadnienia związane z wyborem materiałów do wypełnienia ubytków. Wskazujemy wady i zalet poszczególnych rozwiązań, a także radzimy, na jakie protezy zębowe się zdecydować.

Chcesz mieć zdrowe zęby? Zadbaj o profilaktykę!

Do istotnych kwestii, o których trzeba pamiętać, aby zachować zdrowe zęby, należy profilaktyka. Wyjaśniamy, jak zminimalizować ryzyko rozwoju stanów zapalnych, nadwrażliwości dziąseł czy erozji szkliwa. Tłumaczymy, jak prawidłowo używać szczoteczki i czym najlepiej czyścić przestrzenie międzyzębowe. Wśród istotnych zagadnień na naszym blogu warto wskazać zbilansowaną dietę. Nasi specjaliści radzą, z czego powinno składać się codzienne menu oraz jakie witaminy i pierwiastki są szczególnie ważne dla wzmocnienia kości i szkliwa.

Jak leczyć zęby? Porady dla osób w każdym wieku

Nasze wskazówki kierujemy do pacjentów z różnymi schorzeniami. Podpowiadamy, jak dbać o mleczaki oraz zęby stałe. Wyjaśniamy, co zrobić, aby zatrzymać próchnicę. Tłumaczymy, kiedy zaleca się leczenie kanałowe. Wiele z naszych porad dotyczy też zastosowania implantów, leczenia wad zgryzu oraz sposobów wybielania uśmiechu. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Przeczytaj też

 • Halitoza – jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust?

  Aby znaleźć źródło halitozy, w pierwszej kolejności należy udać się do stomatologa na przegląd jamy ustnej. Do problemu warto podejść kompleksowo, diagnostyką obejmując układ oddechowy oraz pokarmowy.
  Halitoza – jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust?
 • Nieprzyjemny zapach z ust dziecka – jakie są przyczyny i jak temu zaradzić?

  Nieprzyjemny zapach z ust u dziecka to objaw, który bardzo często niepokoi rodziców. W tym przypadku zawsze wskazana jest wizyta u stomatologa, która sprawdzi stan uzębienia. Poznaj możliwe przyczyny halitozy i sposoby radzenia sobie z tą dolegliwością.
  Nieprzyjemny zapach z ust dziecka – jakie są przyczyny i jak temu zaradzić?
 • Owrzodzenia jamy ustnej – przyczyny, objawy i leczenie

  Leczenie owrzodzeń jamy ustnej polega na miejscowym łagodzeniu dyskomfortu za pomocą dedykowanych preparatów. Równie ważną rolę odgrywa modyfikacja nawyków higienicznych i żywieniowych.
  Owrzodzenia jamy ustnej – przyczyny, objawy i leczenie
 • Najlepsza pasta do zębów – ranking produktów

  Dobra pasta do zębów to podstawa pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Jak wybrać tę najlepszą? Sprawdź nasz ranking past do zębów! Znajdziesz w nim pasty wybielające, przeciwpróchnicze i zmniejszające nadwrażliwość.
  Najlepsza pasta do zębów – ranking produktów
 • Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking produktów

  Jak działa szczoteczka soniczna i czym różni się od szczoteczki elektrycznej? W artykule wyjaśniamy różnicę oraz rekomendujemy 5 najlepszych szczoteczek sonicznych.
  Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking produktów
 • Zęby palacza – jak palenie papierosów wpływa na zęby?

  Palenie tytoniu prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych. Czy nikotyna szkodzi również zębom i całej jamie ustnej? Jak dbać o zęby palacza, by uniknąć przykrych konsekwencji uzależnienia?
  Zęby palacza – jak palenie papierosów wpływa na zęby?
 • Rany w jamie ustnej – przyczyny, leczenie i domowe sposoby

  Uszkodzenia mechaniczne oraz termiczne stanowią najczęstszą przyczynę powstania ran w jamie ustnej. Wiele osób mierzy się z nawracającymi aftami. Poznaj sposoby przyspieszające ich gojenie!
  Rany w jamie ustnej – przyczyny, leczenie i domowe sposoby
 • Próchnica u dorosłych – skąd się bierze i jak ją leczyć?

  Chcesz, by Twoje zęby były zdrowe? Nie zapominaj o ich regularnym szczotkowaniu i nitkowaniu! Zadbaj o pełnowartościową dietę i regularnie odwiedzaj dentystę!
  Próchnica u dorosłych – skąd się bierze i jak ją leczyć?